HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia #klub partnerski

 24.10.2020

GRAMY RAZEM Z UKS JEDYNKA ŁAZY

Mocny piłkarsko region Zagłębia Dąbrowskiego, to mocne Zagłębie Sosnowiec.

Obserwując to wszystko co się u nas dzieje, można z dużym optymizmem spoglądać w przyszłość!
Kapitalną pracę w Dąbrowie Górniczej wykonuje trener Dariusz Klacza, a efektem tego jest dobra gra w czwartej lidze i wywalczony kilka dni temu przez piłkarzy Unii Puchar Polski Podokręgu Sosnowiec. Wiceliderem w grupie pierwszej ZINA IV Ligi jest Warta Zawiercie. Ogromnym potencjałem organizacyjnym i infrastrukturalnym dysponuje Będzin. Ambitne plany mają ludzie w Siewierzu. Gmina Psary zachwyca swoimi obiektami, a stadion Błękitnych Sarnów to prawdziwa perełka. Czarni Sosnowiec to potęga w polskiej piłce kobiecej. Niezwykle pomysłowo i innowacyjnie rozwija się KS Mydlice. Dużo dobrego dzieje się w Niwce i Salosie Dąbrowa Górnicza.

Od pewnego czasu ze sporym zainteresowaniem przyglądaliśmy się działaniom UKS Jedynka Łazy. Wspólnie rozwijaliśmy różnego rodzaju projekty, a teraz postanowiliśmy sformalizować naszą współpracę, podpisując oficjalnie umowę partnerską.

Klub UKS Jedynka Łazy powstał w 1996 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach. Członkami UKS Jedynka są dzieci, młodzież i rodzice z terenu gminy Łazy. Sekcja piłki nożnej liczy 70 zawodników w grupach żaków, orlików i młodzików starszych. Klub bierze udział w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a sztab szkoleniowy tworzy pięciu licencjonowanych trenerów piłki nożnej.
Prezes Radosław Błoch: "Współpraca między naszymi klubami funkcjonuje już od paru lat. W dziecięcych i młodzieżowych drużynach Zagłębia występują zawodnicy, którzy pierwsze swoje kroki stawiali w naszym klubie. Nasi futboliści  systematycznie uczestniczą w projektach organizowanych przez Akademię Zagłębia Sosnowiec. Liczę, że dzięki podpisaniu umowy partnerskiej współpraca przeskoczy na jeszcze wyższy poziom, co wpłynie na rozwój naszej sekcji piłki nożnej. Liczę również na wsparcie  rozwoju naszej kadry trenerskiej, a także na rozwój naszych wybitnych zawodników. Moim zdaniem podpisywanie umów partnerskich przez wiodący w Zagłębiu Dąbrowskim klub jakim jest Zagłębie Sosnowiec z klubami z naszego regionu to dobry ruch , który przyczyni się do rozwoju piłki nożnej na naszym terenie. "
Dziękujemy za zaufanie i trzymamy kciuki za jak najlepsze efekty naszej wspólnej pracy!