HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #drugi zespół #kibice #akademia

 8.11.2020

Profesjonalna lekcja futbolu

Podopieczni trenera Grzegorza Bąka zdobyli niezwykle cenne trzy punkty.

Dzięki wyjazdowej wygranej z Górnikiem Wojkowice awansowaliśmy na pozycję wicelidera i jesteśmy już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do grupy mistrzowskiej!
Cieszy zwycięstwo, ale również fakt, że po raz pierwszy w tym sezonie struktura drugiego zespołu Zagłębia Sosnowiec wzbogacona została obecnością trzech doświadczonych piłkarzy z pierwszej drużyny naszego klubu. Bardzo zależy nam na tym, żeby młodzież Akademii mogła jak najczęściej i jak najwięcej uczyć się od starszych kolegów. Taki model wpływu na rozwój młodych futbolistów stosowany jest z powodzeniem w najlepszych akademiach w Polsce, ale też w Sosnowcu doskonale pamiętamy znakomite efekty tego typu działań.

W latach dziewięćdziesiątych, utracony wcześniej blask, przywróciła Zagłębiu grupa bardzo młodych ludzi, którzy za swoich boiskowych przewodników mieli tak znakomitych i doświadczonych piłkarzy jak Wojciech Sączek, Zbigniew Bałaga, Maciej Zudin czy Robert Stanek.
Obszerną relację tego pamiętnego wydarzenia przeczytacie klikając -  TUTAJ 

Wczoraj, na kapitalnie przygotowanym do gry boisku w Wojkowicach, w składzie drugiego zespołu Zagłębia Sosnowiec pojawili się chorwacki bramkarz Matko Perdijić, litewski obrońca Markas Beneta oraz Piotr Polczak. Matko, Markas i Piotr pokazali na czym polega prawdziwy profesjonalizm. Cała trójka znakomicie wypełniła swoje role piłkarskich nauczycieli, a lekcja jaką otrzymali nasi wychowankowie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wielkie brawa dla wszystkich!

Górnik Wojkowice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)

Bramki: Kaczmarek, Sangowski
Skład: Perdijić, Pawlik, Polczak, Janicki, Wiszniowski (Koniusz 85), Sangowski (Chęciński 65) Hałatek, Kulig (Popczyk 57) Pisarek, Beneta, Kaczmarek (Mociak 60)

Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Już w pierwszych minutach meczu obiliśmy słupek bramki Górnika, chwilę później bramkarz gospodarzy instynktownie obronił strzał Wiszniowskiego. Bardzo aktywnie na skrzydle grał Jakub Kaczmarek który strzałem głową wyprowadził nas na prowadzenie.
Druga bramka padła po pięknym podaniu Wiszniowskiego, kiedy to Sangowski nie zmarnował klarownej sytuacji. W drugiej połowie zagraliśmy troszkę inaczej i szkoda że sytuacje Hałatka, Mociaka i Pisarka, nie skończyły się bramką. Zachowane czyste konto w bramce Matko Pedijića, świadczy o tym, że świetnie tego dnia wyglądała postawa naszej  formacji obronnej. W najbliższą środę gramy mecz ze  Źródłem Kromołów i musimy utrzymać poziom naszej gry.
Podsumował spotkanie w Wojkowicach Grzegorz Bąk, trener drugiego zespołu.