HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 17.11.2020

26. konfrontacja Zagłębia z Arką. Odczarować Gdynię!

W środę o godz. 16:00 nasi piłkarze zmierzą się w Gdyni z Arką. To zaległe spotkanie z 10. kolejki, które kibice będą mogli obejrzeć na platformie internetowej ipla.tv.

Po bezbramkowym remisie w Radomiu Zagłębie zmierzy się z kolejnym trudnym rywalem. W Gdyni sosnowiczanom raczej się nie wiodło, ostatnia wygrana miała miejsce... 39 lat temu, o czym piszemy w osobnym artykule. Może czas najwyższy odczarować gdyński stadion?

Arka w ostatnim spotkaniu przegrała u siebie 1:2 z GKS-em Bełchatów, przekonując się, że na drugim poziomie rozgrywek nie jest łatwo Po spadku z ekstraklasy Arkowcy chcieliby jak najszybciej wrócić do elity polskiej klubowej piłki, jednak nie jest to taka prosta sprawa.
Z kolei piłkarze Zagłębia, prowadzeni przez nowego trenera, Kazimierza Moskala, chcieliby potwierdzić zwyżkę formy, jaką obserwowaliśmy w Radomiu, zdobyciem 3 punktów w Gdyni.

Zespół wyjechał nad morze we wtorek o godz. 8:00, a na godziny wieczorne zaplanowany jest trening. Poza rekonwalescentem Michałem Góralem, który został w Sosnowcu, pozostali zawodnicy są zdrowi. Do treningów wrócił bramkarz Krystian Stępniowski, ostatnio leczący kontuzję. To spotkanie ma wymiar prestiżowy szczególnie dla Kamila Antonika, który w sezonie 2019/20, zaliczył w barwach Arki, na boiskach ekstraklasy, 18 spotkań.

ZAGŁĘBIE - ARKA
STATYSTYKA SPOTKAŃ LIGOWYCH
BEZ PUCHARU POLSKI

 25 - liczba spotkań 
6 - wygrane Zagłębia
10 - remisy
9 - wygrane Arki
23:28 bramki

Wyniki wszystkich spotkań ligowych Zagłębia z Arką 

Pobierz plik