HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 18.11.2020

Nie żyje Adam Musiał. Wyrazy współczucia!

W wieku 71 lat zmarł Adam Musiał. Synowi wybitnego reprezentanta Polski Maciejowi Musiałowi, który w Zagłębiu jest asystentem Kazimierza Moskala Klub składa wyrazy współczucia!

Adam Musiał związany był przede wszystkim z krakowską Wisłą, nigdy nie grał w Zagłębiu, ale wielokrotnie bywał na Stadionie Ludowym. Czy to przy okazji meczów przeciwko Zagłębiu, czy też w ekipie oldbojów Wisły, która w Sosnowcu wielokrotnie rywalizowała z naszą ekipą. 

Nie tylko z szacunku do wielkich osiągnięć sportowych Pana Adama składamy jego synowi Maciejowi wyrazy współczucia!

Adam Musiał to jeden z najlepszych polskich obrońców w historii. W latach 1968-1974 rozegrał w reprezentacji Polski 34 mecze. Z kadrą zdobył medal mistrzostw świata w 1974 roku, gdzie po 90 minut rozegrał we wszystkich spotkaniach turnieju, łącznie z tym o 3. miejsce.
Musiał był legendą Wisły Kraków. W jej barwach grał 10 lat - w latach 1967-1977 wystąpił w niej 227 razy. Karierę kończył w Stanach Zjednoczonych, w zespole Polish-American Eagles Nowy Jork. Wcześniej grał jeszcze w Hereford United i Arce Gdynia.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Musiał zajmował się trenerką. Prowadził Wisłę Kraków, Lechię Gdańsk, Stal Stalowa Wola i GKS Katowice. W 1991 roku został Trenerem Roku w Plebiscycie "Piłki Nożnej".