HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 20.11.2020

Robert Podoliński doradcą Zarządu Zagłębia

Robert Podoliński został doradcą Zarządu Zagłębia ds. sportowych. Były szkoleniowiec m.in. Podbeskidzia i Cracovii, obecnie ceniony ekspert telewizyjny, będzie wspierał pion sportowy Klubu.

- Zlikwidowaliśmy stanowisko dyrektora sportowego i stąd nowa forma struktury zarządzania pionem sportowym - wyjaśnia prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. - Wiele klubów w Polsce pracuje w tej formie, gdzie ciężar decyzyjności przesunięty jest w stronę pierwszego trenera. Po pierwsze źle się dzieje w I pierwszym zespole, bo ten nie zdobywa punktów, goli i choć gra momentami naprawdę dobrze, przełożenia na miejsce w tabeli nie ma. Ale to nie  jest działanie doraźne, bo żadna akcja ratunkowa Zagłębiu nie jest dziś potrzebna. Nie wpadajmy w panikę. Ostatnie zmiany to w co wierzę początek kolejnego etapu rozwoju naszego Klubu, który w ciągu 3-5 lat powinien dokonać kolejnego skoku cywilizacyjnego". Jeśli dane nam będzie walczyć w tym czasie o najwyższą klasę rozgrywkową, a taki cel będzie, musimy być na to przygotowani pod każdym względem, by nie powielić błędów z przeszłości. Robert Podoliński to człowiek, który potrafi spojrzeć na piłkę z pozycji zarówno trenera, jak i osoby mającej szerokie spojrzenie na klub i całą dyscyplinę. Współpracujemy kilka lat w obszarze akademii i dziś tę współpracę znacząco rozszerzyliśmy o interes pierwszej drużyny - zapewnia prezes Jaroszewski. 

Robert Podoliński, który podpisał dziś umowę z Zagłębiem będzie teraz mocno wspierał pion sportowy Zagłębia.

- Od 20 lat  jestem w zawodzie trenerskim, od juniorów Legii po Ekstraklasę, potem funkcja dyrektora sportowego w Varsovii. I to był mój pierwszy kontakt z Zagłębiem, od tamtego czasu zaczęła się nasza współpraca - opowiada Podoliński, który będzie łączył funkcję eksperta piłkarskiego w telewizji publicznej z pracą w Zagłębiu.

- Nie widzę przeciwwskazań, na taki zakres pracy umówiliśmy się z zarządem i trenerem Kazimierzem Moskalem. I myślę, że sobie poradzimy. Generalnie chcę być do pomocy trenerowi Moskalowi, chcę być takim pomostem między sztabem szkoleniowym a zarządem. Na dobrą sprawę nie ze wszystkim trzeba zawracać głowę prezesom. Mam nadzieję, że współpraca będzie układała się dobrze i Zagłębie wróci tam, gdzie jego miejsce - z przekonaniem w głosie mówi nowy człowiek w Zagłębiu.

A jakie jest zdanie Podolińskiego na temat gry drużyny, tego, co chciałby zmienić? 

- Ocenę drużyny, na razie, zostawiam trenerowi Kazimierzowi Moskalowi, od niego będzie zależało, co zrobimy zimą. To on będzie tym, który będzie pracował na tym żywym organizmie. Byłem na meczu z ŁKS-em, jeszcze w trakcie pracy trenera Krzysztofa Dębka i były dobre fragmenty gry Zagłębia. Ale teraz mamy nowe rozdanie i na podsumowywanie jest zdecydowanie za wcześnie. Po to jest tutaj trener Kazimierz Moskal, byśmy razem plan ustalili; i zastanowimy się, co zmienić zimą i jak zaplanować dalsze ruchy - zaznacza na koniec doradca Zarządu Zagłębia ds. Sportowych.

Robert Podoliński, urodzony 8 października 1975 w Siemiatyczach, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracę jako trener piłkarski zaczynał w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa. Następnie prowadził KS Piaseczno, Koronę Góra Kalwaria, Mazura Karczew i Nidę Pińczów. 

14 lipca 2009 został asystentem Artura Płatka w Cracovii. Później pracował jako trener Bugu Wyszków, Znicza Pruszków i I-ligowego wówczas Dolcanu Ząbki. W czerwcu 2014 objął Cracovię, natomiast od końca września 2015 szkoleniowiec Podbeskidzia Bielsko-Biała. W kwietniu 2017 objął Radomiak Radom, zastępując Vernera Ličkę.

Panie Robercie - witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia!