HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #pierwsza drużyna

 4.12.2020

Wyprawa na wschód Polski. Zapunktować w Łęcznej!

Po dwóch miesiącach bez zwycięstwa piłkarze Zagłębia mogli się wreszcie cieszyć z wygranej. Jej wartość będzie teraz zweryfikowana w Łęcznej. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00 i będzie można je obejrzeć w ipla.tv.

Zwycięstwo nad niewygodną ekipą z Niepołomic wlało sporo otuchy w serca naszych piłkarzy. Na treningach widać więcej luzu i uśmiechów na twarzy. By ten stan rzecz trwał jak najdłużej potrzebny jest dobry wynik w Łęcznej. A z tym zespołem, który jest rewelacją rozgrywek Fortuna I Liga i celuje w ekstraklasę, Zagłębiu nigdy nie grało się łatwo. No, może poza pierwszym meczem w historii konfrontacji ligowej tych klubów, gdy 32 lata temu wygraliśmy na boisku Górnika 3:0. Historyczne gole były wówczas udziałem Grzegorza Waliczka (x 2) i Mirosława Wnuka. I to było pierwsze i ostatnie zwycięstwo ligowe z tym rywalem...

Teraz łęcznianie grają bardzo wyrachowaną piłkę, która nastawiona jest na wysoki pressing i szybki kontratak. Ale z tym rywalem też można wygrać o czym przekonuje jego ostatnia porażka w Olsztynie. Dodajmy, że ekipa z Łęcznej będzie dodatkowo umotywowana, wszak 2 dni przed meczem jest Dzień Górnika.

- Atmosfera po wygranej z Puszczą jest  bardzo fajna, cieszyliśmy się, ale jedna jaskółka nie czyni wiosny Musimy być bardzo skoncentrowani, spokojni i pełni pokory. Po prostu wyjść na boisko i walczyć z Łęczną jak równy z równym. Ale wszyscy wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie - mówił w przedmeczowym wywiadzie Patryk Małecki, bohater spotkania z Puszczą.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna
Historia ligowych spotkań

8 - liczba spotkań
1 -  zwycięstwa Zagłębia
3 - remisy
4 - zwycięstwa Górnika
Bramki: 9:11

Wyniki:

Sezon 1988/89 (II liga, grupa wschodnia)0

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 0:3
Zagłębie Sosnowiec Górnik Łęczna 0:0

Sezon 2000/01 (II liga)

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2:0
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 1:2

Sezon 2001/02 (II liga)

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 1:1
Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2:1

Sezon 2017/18 (Nice I liga)

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2:1
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2