Aktualności

Po krótkim odpoczynku piłkarze Zagłębia powrócili do zajęć treningowych. Rozpoczęły się przygotowania do meczu z Miedzią Legnica (30 marca, godz. 15:30), który może się okazać kluczowy w batalii o utrzymanie się w Lotto Ekstraklasie.

CZYTAJ WIĘCEJ

W miniony weekend, oprócz drużyny rezerw, na murawę wybiegło kilka innych zespołów naszej Akademii. Mimo ogromnego zaangażowania wszystkich zawodników, możemy cieszyć się tylko z jednego zwycięstwa w lidze.

CZYTAJ WIĘCEJ

W niedzielę, 17 marca, zespół rezerw Zagłębia rozegrał swój pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej. Nasi piłkarze pokonali Cyklon Rogoźnik 2:0. A trener Mariusz Strojczyk opowiedział w wywiadzie o pracy drugiej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagłębiacy na Ekstraklasa Cup pojechali w klasycznym dwuosobowym składzie. W roli naszego e-sportowca wystąpił niezawodny Dominik Bogyys Boguś, a jako swojego partnera do teamu wybrał świetnie spisującego się z padem w ręku Olafa Nowaka.

CZYTAJ WIĘCEJ

W trakcie przerwy na mecze reprezentacji Polski nasz zespół rozegra spotkanie sparingowe. W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 Zagłębie zmierzy się towarzysko z Puszczą Niepołomice, aktualnie 6. drużyną Fortuna I liga.

CZYTAJ WIĘCEJ

26. kolejka finiszowała już w niedzielę ze względu na przygotowania reprezentacji do meczów eliminacyjnych z Austrią i Łotwą. Po raz kolejny sypnęło niespodziankami, by wspomnieć chociażby porażki Lecha z Górnikiem czy też Jagiellonii z Koroną.

CZYTAJ WIĘCEJ

Po spotkaniu z Lechią Gdańsk poprosiliśmy o podsumowanie meczu naszych piłkarzy. Oprócz Lukasa Hrosso, Tomasza Nawotki oraz Żarko Udoviczica wypowiedziało się dwóch byłych zawodników Zagłębia - Konrad Michalak oraz Jakub Arak.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wynik pod żadnym pozorem nie odzwierciedla liczby sytuacji pod obiema bramkami. Dla bezstronnego kibica mecz był po prostu - palce lizać! Jeżeli chodzi o kibiców Zagłębia, ich nerwy zostały wystawione mocno na próbę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

To była jedna z tych porażek, których nie musimy się wstydzić. Przegraliśmy 0:1 z liderem z Gdańska, jednak z przebiegu gry Zagłębie nie zasłużyło na porażkę. O wszystkim rozstrzygnął piękny gol Daniela Łukasika z rzutu wolnego. Oglądamy bramkę i skrót spotkania.

CZYTAJ WIĘCEJ

W sobotę o godz. 18:00 rozpocznie się mecz z Lechią Gdańsk. Wszystkim kibicom wybierającym się na to spotkanie polecamy poniższy informator, dzięki któremu będzie można poznać wszelkie kwestie logistyczne i organizacyjne związane z tym spotkaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ