Aktualności

Druga drużyna Zagłębia rozegrała w środku tygodnia spotkanie w ramach II rundy Śląskiego ZPN Pucharu Polski z AKS-em Niwka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Decyzją Departamentu Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA, Zagłębie rozegra mecz w 12. kolejce z Miedzią Legnica. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 20 października o godzinie 15:30 na Stadionie Ludowym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zawodnicy z pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec jak co roku będą obecni w Leroy Merlin na Dniach Bohatera Domu. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek o 17:00 do sosnowieckiego Leroy przy ul. Zuzanny 26.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zawodnicy z pierwszej drużyny razem z trenerem Dariuszem Dudkiem wybrali się do Olkusza, gdzie na sztucznym boisku swój trening miał Olkuski Klub Sportowy "Słowik". Do akcji zostało oddelegowanych trzech naszych graczy.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 września w 16 klubach LOTTO Ekstraklasy wystartowała trzecia edycja cyklu Ekstra Talent organizowanego przez Ekstraklasę dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zagłębie swoją strategię działania akademii zaprezentowało na spotkaniu w Zabrzu, wspólnie z Górnikiem, Piastem i Wisłą Kraków.

CZYTAJ WIĘCEJ

Młodzi adepci piłki nożnej są już po kolejnych ligowych meczach. Zwycięstwa przeplatały się z porażkami, które nie załamują Zagłębiaków, a dają dodatkową motywację do bycia coraz lepszymi piłkarzami. Poniżej przedstawiamy krótkie sprawozdania z minionych spotkań.

CZYTAJ WIĘCEJ

17 września na obiektach sportowych przy ul. Kresowej odbyła się 3 edycja Ekstra Talentu organizowanego przez Fundację Ekstraklasy. W turnieju uczestniczyło 16 drużyn.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mecz Zagłębia z Górnikiem zamykał całe zmagania w minionej serii gier. Sosnowiczanie będą wspominać to spotkanie, ale nie tak jak wyobrażano sobie to przed pojedynkiem. Utrata gola w końcowej fazie meczu pozbawiła Zagłębie kompletu punktów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie do samego końca trzymało w napięciu, jednak zostanie ponownie niedosyt. Wiele pięknych chwil działo się przed pierwszym gwizdkiem. Uhonorowany został Władysław Szaryński i Marek Bęben, czyli ikony Zagłębia i Górnika!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy do oglądania bramek i skrótu meczu z Górnikiem Zabrze. Przypominamy, że to niezwykle prestiżowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a gole strzelili: Vamara Sanogo dla Zagłębia i Igor Angulo dla Górnika.

CZYTAJ WIĘCEJ