Aktualności

Giácomo Mello Corbellini, używający boiskowego pseudonimu Mello, został nowym piłkarzem Zagłębia. W poniedziałkowe południe 25-letni pomocnik podpisał 2-letni kontrakt z sosnowieckim klubem.

CZYTAJ WIĘCEJ

W sosnowieckiej dzielnicy Juliusz odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona piłkarskiej legendzie Zagłębia Sosnowiec, Włodzimierzowi Mazurowi. Znajduje się ona na budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 2a, w którym mieszkał przed laty były piłkarz sosnowieckiego klubu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sosnowiczanie w meczu sparingowym z Karpatami Lwów ulegli 2:3. Mecz stał na dobrym poziomie, o czym może świadczyć duża liczba bramek. Trafienia dla naszego zespołu zaliczył Junior Torunarigha i Szymon Lewicki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Z uśmiechem na twarzy i z poczuciem dobrze wykonanej pracy treningowej wrócili do Sosnowca piłkarze Zagłębia. Zawodnicy nie mają jednak czasu na wypoczynek, w niedzielę o godz. 16:00 czeka ich towarzyska gra z Karpatami Lwów, 8. zespołem ukraińskiej ekstraklasy.

CZYTAJ WIĘCEJ

W przedostatnim dniu nasz zespół odbył dwie jednostki treningowe. Pierwsze zajęcia poprowadził Dariusz Dudek, zaś na drugich zawodnicy ćwiczyli na macie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Motoryka wymieszana z siłą, to mieszanka tworzona w Wodzisławiu, która ma zacząć działać od pierwszego starcia z Piastem Gliwice.

CZYTAJ WIĘCEJ

Reprezentacja Polski w piłce nożnej 2 na 2 ( znanej pod nazwą jorkyball ) oraz klub Jorkyball Sosnowiec po raz kolejny startuje w corocznych mistrzostwach świata. Jorkyball to specyficzna odmiana piłki nożnej połączona z zasadami popularnego, choć raczej traktowanego jako sport elitarny, squasha.

CZYTAJ WIĘCEJ

W najbliższą niedzielę o godz. 16:00 piłkarze Zagłębia rozegrają swój czwarty mecz kontrolny przed nowym sezonem Lotto Ekstraklasy. W Sosnowcu gościć będziemy Karpaty Lwów, 8. zespół Premier-liha, czyli ukraińskiej ekstraklasy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedstawiamy wywiad z Rafałem Makowskim prosto z obozu w Wodzisławiu Śląskim. "Makoś" w zeszłym tygodniu związał się z Zagłębiem umową i został przedstawiony jako piłkarz naszego klubu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Głównym wydarzeniem tego dnia był sparingowy mecz z MFK Karviná, który przyciągnął za sobą sporą liczbę widzów bacznie przyglądających się zza linii bocznej. Pojawiło się także kilka znanych twarzy ze Stadionu Ludowego, którzy chcieli bardzo zobaczyć jak wygląda ich ukochany klub na tym etapie przygotowań.

CZYTAJ WIĘCEJ