HokejPiłka nożna

Informacje o akademii

Akademia Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura 

W Akademii Zagłębia Sosnowiec staramy się, aby wszystko było na najwyższym poziomie. Pod swoją opieką mamy ponad 500 młodych piłkarzy. Aby szkolenie było w pełni profesjonalne współpracują oni nie tylko z trenerami, ale również z psychologiem sportowym i dietetykiem, aby od najmłodszych lat mogli poczuć się jak profesjonaliści. Ambasadorem Akademii jest były bramkarz reprezentacji Polski- Artur Boruc. 


Akademia stanowi idealne zaplecze dla pierwszej drużyny. W przyszłości to juniorzy mogą wskoczyć do składu pierwszego zespołu i stać się gwiazdą naszego klubu. To tutaj każdy młody człowiek może ukształtować swój charakter, nauczyć się szacunku do rywala, kolegów z drużyny, trenerów, co z pewnością przeniesie się również na życie poza boiskiem. Wytrwałość, walka do końca, zaangażowanie, tolerancja, wyrozumiałość, odpowiedzialność to tylko niektóre z tych cech, które nabierze młody piłkarz podczas treningów i meczów. Dziecko, które regularnie trenuje jest pewniejsze siebie, co pomaga mu nie tylko w karierze sportowej. Zależy nam również na tym aby nasza młodzież była kształtowana w duchu gry fair play, by zwyciężać, ale w szlachetnej walce. Pomagamy naszym podopiecznym spełnić marzenie o byciu zawodowym, świadomym piłkarzem, który będzie w stanie stawić czoła każdej przeszkodzie na drodze do kariery. Najważniejsze to stawianie sobie już jako młody piłkarz ambitnych celów, ale możliwych do osiągnięcia oraz ciągłe doskonalenie się. Nasi trenerzy potrafią odpowiednio zmotywować podopiecznych, by praca była efektywna. Dzięki temu, że mamy możliwość prowadzenia specjalistycznych treningów z piłkarzami Zagłębia, młodzi piłkarze widzą w starszych kolegach idoli i inspirację, która opiera się na nadziei, że kiedyś staną się tacy jak oni. Staramy się także wpajać poprawne podejście do sukcesu i porażki. Sukces to nie tylko zwyciężanie, to przede wszystkim chęć do dalszego rozwoju. Z kolei porażka nie powinna być przygnębieniem dla młodych ludzi, lecz uczeniem się na błędach, wyciąganiem wniosków i mimo wszystko satysfakcją z uczestnictwa w meczach. Tylko w takim przypadku przyniesie to odpowiednie efekty w przyszłości. Nasi trenerzy mocno wierzą w każdego młodego zawodnika. Z taką świadomością, że młody piłkarz ma wsparcie jest szansa na szybsze osiągnięcie sukcesu, co z pewnością ma odbicie w jakości szkolenia. Ważnym elementem jest także odpowiednia współpraca z rodzicami, aby nie starali się wchodzić w skórę trenera, by nie wymagali więcej niż Akademia. Takie zachowanie może jedynie prowadzić do zabicia radości z gry w piłkę nożną i nałożenia presji wyniku. A nie chodzi o to, by odebrać chęć do treningów. W młodym wieku najważniejsza jest odpowiednia motywacja. Dlatego nasza Akademia zachęca wszystkich młodych ludzi, którym marzy się kariera piłkarza do rozpoczęcia treningów z nami. Dobra zabawa i profesjonalne szkolenie gwarantowane!

Liczby Akademii: 
25  - trenerów, a także psycholog i dietetyk sportowy
515  - dzieci i młodzieży mamy pod opieką (od 3 do 19 roku życia)
250 - tyle spotkań w sezonie rozgrywają nasi młodzi piłkarze
5  - młodzieżowych reprezentantów Polski trenuje w akademii
10 - młodych piłkarzy Zagłębia otrzymało powołanie do kadry województwa 

Nasz klub współpracuje w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży z Legią Warszawa, a także z klubami z regionu Zagłębia Dąbrowskiego i nie tylko. 

Kluby partnerskie Zagłębia:

- Akademia Sportu Wojkowice

- AKS Niwka

- Czarni Sosnowiec

- CKS Czeladź

- Górnik Jaworzno

- Górnik Piaski

- Górnik Sosnowiec

- AP MGHKS Bolesław Bukowno 

- Salos Dąbrowa Górnicza

- UKS Piłkarz Sosnowiec

- UKS Piotrcovia Piotrków

- Westovia Tarnów

- Warta Zawiercie

- ZEW Kazimierz Sosnowiec.

Szkolenie dzieci i młodzieży niesie ze sobą dużo wyzwań i trudów, jednak dla nas najważniejsze jest to, by młodzi adepci futbolu mogli rywalizować z najlepszymi w Polsce i nie tylko. 

1 % dla Fundacji Zagłębia

Fundacja Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec:  
ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec 
KRS: 0000498983 Sąd Rejonowy w Katowicach 
Regon: 243499474, NIP: 6443506865 
Rachunek bankowy: Alior Bank: PL 60 2490 0005 0000 4530 4130 2572