Wideo

#aktualności

 18.06.2015

Martin Pribula piłkarzem Zagłębia [Wideo]

W dniu dzisiejszym (18 czerwca) roczną umowę (z możliwością przedłużenia) podpisał były pomocnik Limanovii, który w słowackiej ekstraklasie rozegrał 84 spotkania, Martin Pribula.Nowy 29-letni pomocnik Zagłębia ma za sobą udaną rundę wiosenną, gdyż w 15 meczach zdobył 11 bramek (w tym 2 w spotkaniu z Zagłębiem), jednak nie pomógł ten wynik w utrzymaniu Limanovii, która pożegnała się z II ligę.


Martin Pribula do Polski trafił w przerwie zimowej minionego sezonu. Wcześniej grał w czeskiej ekstraklasie - MFK Frýdek-Místek (15 spotkań) i słowackiej najwyższej lidze, gdzie między innymi w zespołach - FC ViOn Zlaté Moravce, 1.FC Tatran Prešov rozegrał 84 mecze (10 bramek, w tym 8 trafień w sezonie 2013/14 - FC ViOn Zlaté Moravce).

Piłkarz nie ukrywa, iż chce wykorzystać szansę, jaką będą występy w I lidze. - Trener kontaktował się ze mną w sprawie transferu, zapewne jakiś wpływ miał na moją decyzje niezwykle ciekawy i przewrotny mecz z rundy wiosennej, w którym prowadziliśmy 2:0, a przegraliśmy z Zagłębiem 3:4. Duża nerwowość była w Limanovii, gdyż wszyscy chcieli się utrzymać. W pierwszych meczach wyglądało to całkiem nieźle, później przegrywaliśmy spotkania i doszło do zmiany trenera, a na koniec nie było już o co grać. Walczyliśmy do ostatniej kolejki, ale wiedzieliśmy, że straciliśmy szansę na pozostanie w lidze. Najczęściej grywałem na lewej stronie, ale mogę występować na środku lub na prawym skrzydle. Były mecze w tym sezonie, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i mogły przypominać te z najwyższej ligi rozgrywkowej w Słowacji. Jest to dla mnie wielka szansa żeby pokazać się w pierwszej lidze - przekazał Martin Pribula.
Materiał wideo: