Wideo

#aktualności

 2.10.2014

Strzela co 83 minuty... czas na Stal!

W najbliższą sobotę nasi piłkarze podejmą Stal Stalowa Wola, czyli klub, z którym dotychczas graliśmy 10 razy. Oczywiście Zagłębie celuje w zwycięstwo, czy w osiągnięciu tego celu pomoże Przemysław Mizgała, który zdobywa bramki w lidze co 83 minuty? Pod zapowiedzią meczu wywiad z zawodnikiem.Do wtorku Stal była liderem naszej ligi, jednak niesprawiedliwy remis naszych piłkarzy w Rybniku, czyli podział punktów, zapewnił Energetykowi awans na pierwszą pozycję.

Sosnowiczanie rozegrali dobre spotkanie, za które otrzymali zasłużone brawa od naszych kibiców, którzy wybrali się na wyjazdowy mecz. Po ostatnim gwizdku trener Mirosław Smyła przyznał... - Przed wejściem tutaj powiedziałem, że jeżeli mam dzisiaj wygrać i przegrać w sobotę, to wolę dziś zremisować i mieć niedosyt, a powalczyć w sobotę.

Zagłębie jest gotowe do walki, co udowodniło nie tak dawno w meczu z Siarką, odwracając losy spotkania, zespół podniósł się z kolan i z wyniku 0:2 wyprowadził na 3:2. Natomiast na postawę zawodników w Rybniku zapewne miał również wpływ ciekawy bokserski trening w Akademii Sztuk Walki Sportowe Zagłębie. Aktualnie nasi piłkarze zajmują 5. miejsce, jednak do lidera z Rybnika i wicelidera ze Stalowej Woli tracą tylko 2 "oczka".

Optymizmem napawa świetna gra całego zespołu, jednak warto wyróżnić linię pomocy, gdyż akcje ofensywne naszego zespołu w meczu z Siarką, czy Energetykiem powodowały, iż ręce same składały się do oklasków. W Rybniku wybornie wypadł Tomasz Szatan, któremu centymetrów zabrakło, by popisał się bramką typu "Stadiony Świata", ale na wielkie brawa zasługuje najskuteczniejszy w tej chwili nasz piłkarz, czyli Przemysław Mizgała, który świetnie zastąpił Mateusza Września. W lidze popularny "Mizgi" zdobywa bramki średnio co 83. minuty (Jakub Arak trafia co 125 minut). Trener przed mecze ze Stalą śmiał się, iż nie zmieni naszego pomocnika przed 85. minutą.

Wywiad z Przemysławem Mizgałą (pod materiałem wideo zestawienie dotychczasowych meczów pomiędzy Zagłębiem a Stalą, a także informacja o biletach):

Początek sobotniego spotkania o 17:00.


Serdecznie zapraszamy na Stadion Ludowy, informacje o biletach - Tutaj
W obu klubach grali lub je trenowali dobrze znani w Zagłębiu Dąbrowskim:

Trenerzy: Zbigniew Myga i Władysław Szaryński. Piłkarze: Roman Miszczak, Jerzy Bryła, Stanisław Gawenda, Bogdan Pikuta, Waldemar Adamczyk, Daniel Treściński, Michał Skórski. Trener Szaryński ze Stalówkąwywalczył w 1987 roku awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.Sezon 1986/87 (stara II liga, obecnie I)

Zagłębie - Stal 0:0
Stal - Zagłębie 1:0

Sezon 1988/89 (stara II liga, obecnie I)

Zagłębie - Stal 1:0
Stal - Zagłębie 0:0

Sezon 1991/92 (I liga, obecnie T-mobile Ekstraklasa)

Zagłębie - Stal 2:1
Stal - Zagłębie 0:1

Sezon 2000/01 (stara II liga, obecnie I)

Zagłębie - Stal 0:0
Stal - Zagłębie 0:2

Sezon 2006/07 (stara II liga, obecnie I)

Zagłębie - Stal 2:2
Stal - Zagłębie 0:0

10 spotkań - 4 zwycięstwa, 5 remisów, 1 porażka, bilans bramkowy 8:4