Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Rycerze wiosny dają dobry przykład!

Rycerze wiosny dają dobry przykład!

20 marca 2023

W Centralnej Lidze Juniorów coraz głośniej o naszej drużynie, która wygrała w tym roku 3 mecze z rzędu i zapracowała solidnie na miano „Rycerzy wiosny”. Mecz z Pogonią Szczecin zdaniem trenera Łukasza Nadolnego był najbardziej intensywny dla jego podopiecznych w całym sezonie. Niech ten dobry przykład idzie z góry!

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – MKS Myszków 1:0 (0:0)
1:0 Kamil Bębenek, 90+1 (asysta: Igor Dziedzic)
Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Staniak, Piątek – Chechelski (90+2’ Kłosek), Celej (46’ Barć), Płuciennik (78’ Wołowiec), Nowak, Lipka – Bębenek, Mielczarek (59’ Dziedzic).
MKS Myszków: Kucharski – Czapla, Sychowicz, Wnuk, Skrzypiński – Podolski (72’ Małolepszy), Skibiński (61’ Zahladko), Marchewka, Marek – Zachara, Terbalyan.
Sędziował: Łukasz Jakubski z Rybnika. Żółte kartki: Chechelski – Skibiński, Skrzypiński. Widzów: 150.
Trener Grzegorz Bąk:Pierwszy raz graliśmy na naturalnej trawie, gdyż wcześniej to była gra na sztucznej nawierzchni. I dobrze sobie z tym poradziliśmy. Uważam, że bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wygraliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie zmęczyliśmy Myszków, a w drugiej, im bliżej było końca meczu, tym graliśmy lepiej i mieliśmy coraz więcej sytuacji. Cieszy nas intensywność gry i dobra organizacja.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec – BTS Rekord Bielsko-Biała 0:0
Skład: Wałek – Sraga – Wybański M – Jaskulski – Lis – Kaim – Adamiec – Wybański P – Wojdas – Maciasz – Wołowiec. Ponadto grali:  Paszczela, Łagan, Blecharczyk, Gałka.
Trenerzy Łukasz Matusiak i Marcin Paul: Dobry mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza pierwsza połowa. Stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, lecz brakowało skuteczności i ostatniego podania. Jesteśmy zadowoleni z realizacji założonych celów na ten mecz, zabrakło tylko zwycięstwa.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)
1:0 Mizera – 15 minuta
1:1 Bogusławski – 32 minuta
2:1 Krawiec – 67 minuta
3:1 Mizera – rzut karny – 90 minuta
Zagłębie: Zając – Ociepa, Mędrala (70’ Tobiczyk), Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski (60’ Siwek), Zawojski, Mizera, Śliwiński, Górkiewicz (80’ Klimek)
Pogoń: Zwoliński – Jabłonowski, Zawadzki, Gołębiewski, Jakubowski, Broniewski, Paryzek, Starzyński, Bogusławski, Wojciechowski, Jóźwiak
Trener Łukasz Nadolny:Byliśmy przygotowani do tego spotkania. Dokładnie przeanalizowaliśmy zespół ze Szczecina i zawodnicy wiedzieli jak mają grać, żeby wygrać. To było najbardziej intensywne spotkanie w tym sezonie. To, że zawodnicy padli na murawę po końcowym gwizdku nie było przypadkiem. Byli wręcz wycieńczeni po tym, jak zostawili serce na boisku. Chciałem im pogratulować zespołowej pracy. Pokazali dzisiaj, że dobro drużyny jest najważniejsze. Poświęcał się dosłownie każdy. Pracując jako jeden organizm możemy wygrywać i realizować cele. Mój zespół przekonał się o tym na własnej skórze.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Zagłębie Sosnowiec – Victoria Częstochowa 7:0 (4:0)
Skład: Walczak (Piekarski – 70) – Mularczyk, Figura, Poradowski, Jurkiewicz (Rumiński – 73) – Mironowicz (Kulig – 70), Trębacz (Moroń – 46), Kapera – Musiał (Surlej – 60), Lech (Fiba – 60), F. Blecharczyk (Najduch – 45).
Bramki: F. Blecharczyk as. Lech, Trębacz as. Musiał, F. Blecharczyk as. Kapera, Kapera as. Musiał, Lech as. Musiał, Fiba as. Surlej, Moroń.
Trener Adrian Zbroja: – Mecz, w którym większość czasu przebywaliśmy w ataku pozycyjnym, szybko zdominowaliśmy rywala i po 12 minutach prowadziliśmy już 3:0. O ile w grze ofensywnej wszystko było jak najbardziej w porządku, tak w fazie gry defensywnej popełniliśmy sporo błędów taktycznych, które mogły nas sporo kosztować. Po przerwie i korektach taktycznych nasza gra w fazie obrony wyglądała zdecydowanie lepiej. Cieszy fakt, że potrafiliśmy odnieść przekonujące zwycięstwo, ale też mecz ten pokazał nam, gdzie mamy rezerwy, zwłaszcza w grze obronnej. Mimo wysokiego zwycięstwa nie popadamy w euforię, lecz zabieramy się do dalszej pracy, by wyeliminować popełniane błędy i solidnie przygotować się do następnego meczu ligowego.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)
Bramki: Włosek, Nowak, Bartosik
Skład: Wysogląd – Bartosik, Nocoń, Nesterenko,Rogacz, Pilnicki – Włosek, Miśkiewicz – Świerad, Witański, Harwin. Rezerwowi: Radomski, Grzesikowski, Madej, Wieliński, Nowak, Kowalczyk.
Trener Adrian Kaczkowski:Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania, wiedzieliśmy gdzie gospodarze będą chcieli szukać przewag w tym meczu, mieliśmy sposób by skutecznie się bronić i również w jaki sposób chcemy odnieść zwycięstwo. Konsekwentna gra i postawa całego zespołu pozwoliła odnieść nam pozytywny rezultat. Z każdym tygodniu trenujemy więcej i ciężej, liczę na to, że nasza dyspozycja będzie tylko rosła.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)
Bramki: Pyryt, Matysik.
Skład: Radomski, Gargula, Chatys, Matysik, Babuch, Długokęcki, Pietrowski, J.Nowak, Machowicz,Pyryt, Pierścionek. Ponadto zagrali: Stachurka, Wawrowski, Tarnowski.
Trener Mariusz Majewski: Mecz z liderem nie był pod kątem piłkarskim naszym najlepszym spotkaniem. Szczególnie w pierwszej połowie Podbeskidzie wyglądało korzystniej – lepiej operowało piłką i tworzyło sytuacje podbramkowe. W drugiej połowie chłopcy zmienili nastawienie i w ciągu 2 minut odwrócili losy rywalizacji. Oczywiście mamy sporo pracy, żeby wyeliminować pojawiające się błędy i grać zgodnie z naszym modelem ofensywną i ładną dla oka piłkę, natomiast akurat w tym przypadku należy podziękować Chłopakom za olbrzymie zaangażowanie, ambicję i serce zostawione na boisku. Brawo Zespół!

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
AP Team Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)
Bramka: Strzecha
Skład: Nowak – Matwiejczuk, Latos, Tomczyk, Koza – Strzecha, Krawiec, Tokarski – Miśkiewicz. Grali również: Dudka, Polczak, Sroka, Marynowski
Trener Adrian Barański:Ciężko myśleć o wygranej, kiedy trafia się trzy razy w poprzeczkę oraz nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pomimo niekorzystnego wyniku, zagraliśmy dobre zawody, ale oczywiście pozostaje bardzo duży niedosyt. Trudny początek rundy, nie pozostaje nic innego jak dalej ciężko pracować.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)
I Liga Wojewódzka D2 (rocznik 2011): Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 7:2 (1:1)
Bramki: Bebel x3, Latos x2, Wieczorek x1, Moras x1.
Skład: Jarecki – Świrk, Moras, Sochański – Bebel, Strzecha, Latos, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Kiełbasa, Jaros.
Trener Łukasz Walczak: – Mimo, iż wynik wskazuje na dość przekonywujące zwycięstwo, nie było to łatwe spotkanie dla nas. Brawo dla całego zespołu za konsekwentną, ofensywną grę, zgodną z naszym DNA. To kolejne spotkanie, w którym zdobywamy dużą liczbę bramek. Musimy poprawić natomiast obronę stałych fragmentów gry, gdyż z tego elementu płynie największe zagrożenie dla naszego zespołu. Przed nami intensywny tydzień – dwa mecze ligowe uzupełnimy sparingiem z kadrą ŚlZPN U12 oraz turniejem im. Jerzego Wyrobka.

II Liga Wojewódzka D1 (rocznik 2010): Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:5 (1:2)
Bramka: Plebanek
Skład: Garncarz – Nowak, Moras, Plebanek – Nowacki, Kiełbasa, Czajkowski, Matusik – Jaros. Grali również: Uwijała, Kuglin.
Trener Łukasz Walczak:Trudne spotkanie, w którym przeciwnik górował w sposób znaczny nad nami fizycznie. Dobrze zorganizowana gra w fazie bronienia pozwoliła nam przez dłuższy czas w meczu być w kontakcie z przeciwnikiem, natomiast w samej końcówce, grając trochę wyżej i dążąc do bramki wyrównującej stan meczu, przeciwnik zdobył 3 bramki i zamknął to spotkanie. Zbieramy świetne doświadczenie i wszystkim zawodnikom należą się duże brawa, bo Gieksa w tym dniu nie miała z nami łatwo.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin