2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / 13 lat bez wygranej w Tychach. Czas to zmienić!

13 lat bez wygranej w Tychach. Czas to zmienić!

10 marca 2022

Już 13 lat kibice Zagłębia czekają na wygraną swojej ukochanej drużyny w Tychach. Po raz ostatni wygraliśmy ligowy mecz na boisku piątkowego rywala we sezonie 2008/09, kiedy to Arkadiusz Kłoda zapewnił naszej drużynie wygraną. Czas na powtórkę!

Wygrana 1:0 w Tychach miała miejsce 5 czerwca 2009 roku, gdy po spadku z Orange Ekstraklasy sosnowiczanie grali w II lidze – grupa zachodnia. Trafienie Arkadiusza Kłody w 11 minucie przyniosło Zagłębiu zasłużone 3 punkty. Później nasz zespół wielokrotnie bliski był ponownej wygranej na tyskim obiekcie, jednak rywale potrafili się obronić.

Chyba najbliżej odczarowania stadionu GKS-u Tychy byliśmy 4 czerwca 2020 roku, gdy po skutecznie wykonanym rzucie karnym w 33 minucie przez Fabiana Piaseckiego prowadziliśmy 1:0. Dopiero w doliczonym czasie gry, po niepotrzebnym faulu właśnie „Piaska”, gospodarze mieli rzut wolny. To była akcja ostatniej szansy, w finale której rezerwowy Łukasz Moneta posłał głową piłkę do siatki, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Można powiedzieć, że sosnowiczanie frajersko stracili wówczas 2 punkty w Tychach. Miejmy nadzieję, że w piątek sprawy wezmą zdecydowanie lepszy obrót dla Zagłębia i po 13 latach wreszcie zapiszemy na tyskim stadionie 3 punkty.

Piątkowe starcie ligowe na Stadionie Miejskim w Tychach będzie miało liczbę 26. Do tej pory oba kluby grały z sobą w meczach ligowych 25 razy i bilans tych potyczek jest prawie remisowy. Zagłębie ma na koncie 9 zwycięstw, rywale 10. Do tego dochodzi 6 remisów.

Ostatni kontakt ligowy miał miejsce 29 sierpnia ubiegłego roku i na Stadionie Ludowym 2:1 wygrali tyszanie. Nas zespół miał bardzo dobre otwarcie, po golu Wojciecha Szumilasa, nota bene byłego gracza rywali, szybko wyszliśmy na prowadzenie. Równie szybko wyrównał Oskar Paprzycki, a w 38 minucie, jak się później okazało, bramkę na wagę 3 punktów zdobył Tomáš Malec.

Po niespełna 3 miesiącach oba zespoły ponownie spotkały się na Ludowym, w grze sparingowej, jednakże sosnowiczanie nie skorzystali z okazji do rewanżu. Na bramkę Szymona Sobczaka w pierwszej połowie, tyszanie odpowiedzieli już po kilkudziesięciu sekundach drugiej odsłony za sprawą trafienia Damiana Nowaka. Ostatecznie skończyło się polubownie remisem 1:1.