DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-10-02 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Futbol Retro. Beniaminek ze Stali, duma Zagłębia Dąbrowskiego (video)

Futbol Retro. Beniaminek ze Stali, duma Zagłębia Dąbrowskiego (video)

31 maja 2022

Tym razem w cyklu „Futbol Retro” proponujemy obszerny dokument filmowy, który zawiera historię występów naszego klubu na szczeblu Ekstraklasy (dawniej I liga). Barwnie opowiedziana historia Zagłębia przez Leszka Baczyńskiego, Prezesa Honorowego i Jacka Skutę, autora książki: „Zagłębie Sosnowiec. Historia Piłki Nożnej” z pewnością zachęca do oglądania.

 

Dariusz Goliasz to autor bardzo ciekawej serii #EksEkstraklasy!, w której prezentowane są losy klubów, które grały w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 23. odcinku, który można obejrzeć na YouTubie na tapecie znalazło się nasze Zagłębie.

Mało brakowało, by w swoim dziewiczym sezonie w Ekstraklasie Zagłębie Sosnowiec sięgnęło po Mistrzostwo Polski. Walka o tytuł w 1955 roku trwała dosłownie do ostatniej minuty finałowego starcia z Legią Warszawa.

Sosnowiczanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym spędzili 36 sezonów, z czego aż 27 nieprzerwanie w swoich najlepszych latach 1960-1986. Dlaczego nigdy nie finiszowali na szczycie tabeli? Jakie były kulisy legendarnych baraży przeciwko Jagiellonii Białystok w 1991 roku? Jak bardzo zmiany gospodarczo-ustrojowe z przełomu lat 80. i 90. XX wieku przyczyniły się do chwilowego zniknięcia klubu z piłkarskiej mapy Polski? W jaki sposób był odbudowywany? Dlaczego po awansie w 2007 roku mierzył się z ekstraklasowymi rywalami, a walczył o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku serii #EksEkstraklasy! Mało kto ma taką wiedzę na temat Zagłębia Sosnowiec jak dzisiejsi goście, panowie Jacek Skuta (były zawodnik, autor znakomitej książki pt.: „Zagłębie Sosnowiec. Historia piłki nożnej”) oraz Leszek Baczyński (były piłkarz, trener i prezes, obecnie Honorowy Prezes Zagłębia).

Zapraszamy serdecznie!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin