DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Centralna Liga Juniorów w nowej odsłonie. Jak poradzi sobie Zagłębie?

Centralna Liga Juniorów w nowej odsłonie. Jak poradzi sobie Zagłębie?

11 sierpnia 2022

Do sporych zmian organizacyjnych doszło w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17. Dotychczasowa formuła czterech ośmiozespołowych grup została zastąpiona dwoma liczącymi szesnaście drużyn. Zagłębie Sosnowiec czeka spore wyzwanie nie tylko sportowe, ale i organizacyjne. Jak poradzi sobie zespół Łukasz Nadolnego?

W poprzednim sezonie piłkarze z rocznika 2005 wygrali ligę wojewódzką, następnie baraż z Lechią Zielona Góra i po raz pierwszy awansowali do Centralnej Ligi Juniorów. W swoim debiutanckim sezonie zajęli 5 miejsce i zapewnili klubowi start w przeorganizowanej lidze. Ojcem tego sukcesu był trener Łukasz Nadolny, który poprowadzi zespół w tej kategorii w kolejnych rozgrywkach.

Przed nami nowa liga, nowe zasady, ale przede wszystkim dużo grania i możliwości zbierania doświadczenia. Mamy do rozegrania 30 kolejek przez cały rok. Wcześniej musieliśmy skupić się na krótkiej rundzie liczącej 14 meczów – mówi Łukasz Nadolny.

Liga została podzielona na dwie grupy: wschodnią i zachodnią. Zagłębie znalazło się w tej drugiej, a to oznacza, że drużyna będzie miała do pokonania tysiące kilometrów. Sosnowiczanie odwiedzą m.in. Gdańsk, Gdynię, Szczecin oraz Bydgoszcz.

Czeka nas sześć wyjazdów w tej rundzie. Terminarz nas nie oszczędza. Dla nas to znowu coś nowego. Małe wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. Po prostu przecieramy szlaki. Nawet pierwszy zespół nie ma takich wyjazdów jak my. Damy sobie jednak z tym radę. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i podchodzimy do tego ze spokojem – zaznacza trener.

Z drużyny, która utrzymała się w CLJ-ce w poprzednim sezonie nie został praktycznie nikt. Sztab szkoleniowy ma zatem twardy orzech do zgryzienia. Trzeba szybko zbudować zespół, który powalczy o ligowe punkty już od pierwszej kolejki.

– Obecna drużyna będzie oparta na rocznikach 2006/2007, czyli grupie zawodników, którzy wygrali ligę wojewódzką w poprzednim sezonie. Umiejętności tych chłopaków są wysokie, ale poziom CLJ-ki to zupełnie inna bajka. Nie ukrywam, że jesteśmy cały czas na etapie budowania zespołu. Poszukujemy również zawodników z zewnątrz. Wszystko po to, żeby w drużynie była rywalizacja. Nasza głowa w tym, aby zbudować jak najlepszy team i żeby na koniec sezonu było to samo, co z chłopakami z rocznika 2005. Kilku z nich dołączyło do drużyny Marcina Paula i Jovana Ninkovicia, inni zostali włączeni do pierwszego zespołu i podpisali profesjonalne umowy.

Zagłębie w lidze zmierzy się z najlepszymi drużynami w kraju. Przed naszym zespołem konfrontacje chociażby z Pogonią Szczecin, Lechem Poznań, Zagłębiem Lubin czy Lechią Gdańsk. Podczas takich spotkań koncentracja i przygotowanie fizyczne będą odgrywać kluczową rolę, ale trzeba również zwrócić uwagę na inne elementy piłkarskiego rzemiosła.

Moja narracja się nie zmienia. Przed nami nauka, zbieranie doświadczenia, rozwój. Zawodnicy muszą poznać pewne aspekty na wyższym poziomie: szybsze operowanie piłką, podejmowanie decyzji, radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Każdy indywidualny błąd zostanie wykorzystany. Po to tutaj jesteśmy, żeby ich tego nauczyć. Im szybciej się zaadoptują tym lepiej dla nich. Pokazaliśmy w poprzednim sezonie, że potrafimy wyciągać wnioski z ligi wygrywając na koniec rozgrywek z Rakowem Częstochowa.

Początek sezonu to także ustalenie celów zarówno krótko jak i długoterminowych. Z tym nie ma problemu sztab Zagłębia, który doskonale wie co chce zrobić w nadchodzących miesiącach.

Chcemy się utrzymać, żeby następne roczniki z naszego klubu mogły się rozwijać w najlepszym środowisku. Znajdujemy się na ligowym szczycie tej kategorii wiekowej w Polsce i jakość zawodników jest wysoka. To jest liga roczników a nie zawodników. Wyniki są sprawą drugorzędną, ale jednak musimy w ciągu roku zrobić wszystko, żeby się utrzymać. Rocznik 2005 wygrał ligę, baraże, utrzymał się w CLJ. Nie możemy tego zmarnować i dołożymy wszelkich starań, żeby utrzymać się w lidze.

Początek sezonu już 12 sierpnia. W pierwszej kolejce Zagłębie zagra na wyjeździe z Arką Gdynia.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin