Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ-ka zakończyła przygotowania. Czas na ligę!

CLJ-ka zakończyła przygotowania. Czas na ligę!

8 sierpnia 2022

Już w piątek rozpocznie się nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów U17. Zagłębie Sosnowiec będzie rywalizować w grupie zachodniej z najlepszymi drużynami w kraju. Na „dzień dobry” nasz zespół zagra w Gdyni z miejscową Arką.

Przygotowania do sezonu wystartowały miesiąc temu. Sztab szkoleniowy musiał zadbać nie tylko o skompletowanie zespołu, ale także odpowiedni plan budowania formy. Drużyna w ostatnich tygodniach rozegrała pięć meczów kontrolnych, z których przegrała tylko jeden.

Zespół jest w budowie, dlatego ta ilość sparingów dała nam sporo materiału do analizy i odpowiedzi na pewne kwestie związane z zawodnikami czy taktyką. Testujemy zawodników, kadra nie jest zamknięta. Szukamy optymalnego zestawienia. Szkolenie to proces, dlatego musimy poznawać chłopaków i starać się wykorzystać ich potencjał maksymalnie – mówi Łukasz Nadolny, trener Zagłębia.

Zagłębiowska młodzież miała okazję sprawdzić się także na tle zagranicznego rywala. W centrum treningowym Cracovii sosnowiczanie zagrali z izraelskim Hapoelem Haidara. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Rywale przylecieli na obóz przygotowawczy do Polski i wysłali do nas zaproszenie. Oczywiście zgodziliśmy się zagrać ten mecz. Dla nas to kapitalne doświadczenie. Hapoel to zespół bardzo mocno fizyczny, prezentujący zupełnie inną kulturę gry. Zwróciliśmy uwagę na kilka elementów, które możemy zastosować w naszym zespole – wyjaśnia szkoleniowiec.

Wyniki sparingów:

Zagłębie Sosnowiec 3:0 MOSIR Jastrzębie

Zagłębie Sosnowiec 3:1 GKS Tychy

Zagłębie Sosnowiec 0:4 Górnik Zabrze

Zagłębie Sosnowiec 2:2 Hapoel Haidara (Izrael)

Zagłębie Sosnowiec 3:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Więcej na temat budowania zespołu, celów na nowy sezon i reorganizacji rozgrywek przeczytacie w programie meczowym Zagłębie Gol.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin