2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Porażka w Szczecinie. Pogoń zbyt mocna

CLJ: Porażka w Szczecinie. Pogoń zbyt mocna

10 września 2022

Bez punktów wracają ze Szczecina piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali w meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 z Pogonią 2:5 (1:2). Dla naszego zespołu to czwarta porażka w tym sezonie.

Dla Zagłębia to był kolejny daleki wyjazd w ten kampanii. Po wizytach w Gdyni i Bydgoszczy teraz sosnowiczanie udali się do Szczecina. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli ten sezon. Po czterech meczach Portowcy zajmowali 3 miejsce w tabeli. Podopieczni Pawła Cretti zanotowali dotychczas trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

Pogoń była faworytem tego spotkania. Początek rywalizacji należał jednak do Zagłębia. W 10. minucie rzut karny Portowców obronił Mateusz Kabała, a 10 minut później do siatki Pogoni trafił Bartosz Zawojski, który popisał się strzałem z dystansu. Sosnowiczanie cieszyli się krótko. Po niespełna pięciu minutach gospodarze wyrównali i objęli prowadzenie. Kabałę pokonali odpowiednio Patryk Paryzek i Martin Rachubiński

Mieliśmy swój plan na ten mecz i w pierwszej połowie go realizowaliśmy. Rozpoczęliśmy znakomicie. Mieliśmy okazję jeszcze przed przerwą na wyrównanie. Szkoda, że piłka nie wpadła do bramki – mówił po końcowym gwizdku Łukasz Nadolny, trener Zagłębia.

Początek drugiej połowy to festiwal strzelecki. Pogoń w ciągu dwóch minut zdobyła dwa gole. Zagłębie jednak szybko odpowiedziało za sprawą Kacpra Siwka, który przejął piłkę, minął dwóch rywali i uderzeniem przy słupku pokonał Kubę Ciechomskiego. To jednak okazało się zbyt mało na dobrze grającą Pogoń, która w końcówce spotkania podwyższyła wynik na 5:2.

Gospodarze wygrali zasłużenie. Dystrybucja piłki, kultura gry, fizyczność. To jest bardzo mocny zespół, który po tym zwycięstwie został liderem. My musimy się od takich drużyn uczyć i już mam swoje wnioski po tej konfrontacji. Robimy dalej swoje. Trenujemy i szykujemy się do trzech najbliższych meczów, w których musimy punktować – dodał szkoleniowiec.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (2:1)

0:1 Bartosz Zawojski, 20 minuta

1:1 Patryk Paryzek, 25 minuta

2:1 Martin Rachubiński, 28 minuta

3:1 Martin Rachubiński , 46 minuta

4:1 Mateusz Kaczorek, 48 minuta

4:2 Kacper Siwek, 51 minuta

5:2 Martin Rachubiński, 86 minuta

Pogoń: Ciechomski – Rutkowski, Jabłonkowski, Majewski, Jakubowski, Starzyński, Paryzek, Kaczorek, Bogusławski, Gołębiewski, Rachubiński

Zagłębie: Kabała – Mędrala (60’ Ściera), Żądło (60’ Orczyk), Krawiec, Tomala, Stawowy (60’ Tobiczyk), Gaszewski, Moroń (45’ Siwek), Górkiewicz (60’ Blecharczyk), Zawojski (70’ Dąbek), Śliwiński