2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Zagłębie przegrywa w Poznaniu. „Nauka nie pójdzie w las”

CLJ: Zagłębie przegrywa w Poznaniu. „Nauka nie pójdzie w las”

3 grudnia 2022

Porażką zakończyli tegoroczne zmagania w Centralnej Lidze Juniorów U17 piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:6 (0:3). Honorowego gola zdobył w 70 minucie Mateusz Stawowy.

W dwóch ostatnich meczach Zagłębie zgarnęło komplet punktów i przystępowało do sobotniego meczu z bezpiecznego 12 miejsca. Przypomnijmy, że sosnowiczanie w tym sezonie za cel postawili sobie utrzymanie w lidze. Oznacza to, że na koniec rozgrywek muszą zająć co najmniej 12 miejsce w tabeli. Dobra gra i zwycięstwa wprowadziły w szeregi zespołu nieco spokoju, a dodatkowym elementem motywacyjnym dla zawodników było podpisanie zawodowego kontraktu przez Maksymiliana Śliwińskiego. To jasny sygnał dla młodych piłkarzy, że każdy z nich jest pod baczną obserwacją.

W pierwszym meczu z Lechem nasz zespół przegrał przy Kresowej 1:2. Jedynego gola dla Zagłębia zdobył Bartłomiej Ściera. Rewanż wypadł niestety gorzej. Już po 45 minutach gospodarze prowadzili 3:0. – Rozgrywaliśmy mecz pod…balonem! Zespół miał problemy z zaadaptowaniem się do takich warunków. Szybko stracone dwa gole poniekąd ustawiły to spotkanie. Bardzo słabo zagrana pierwsza połowa utrudniła nam walkę o korzystny rezultat – mówi Łukasz Nadolny, trener Zagłębia.

W drugiej części spotkania w Zagłębiu doszło do kilku zmian na boisku, jednak korekty pozwoliły na zdobycie tylko jednego gola autorstwa Mateusza Stawowego. Lech kontynuował swoją dobrą grę i strzelił kolejne trzy bramki. – Klasa rywala mówi sama za siebie. Reprezentanci Polski, mistrzowie rocznika. Tak doświadczeni zawodnicy czekają tylko na nasze błędy, a my dzisiaj mieliśmy ich sporo. Dzisiaj podarowaliśmy Lechowi kilka prezentów w defensywie i skończyło się wysokim wynikiem. Nauka jednak nie pójdzie w las. Kończymy rywalizację, odpoczywamy, analizujemy i z wyciągniętymi wnioskami wracamy do treningów – dodał szkoleniowiec.

Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (3:0)

Lech: Zborek – Sokołowski, Zaczek, Wołowiec, Dudek, Tokar, Draszczyk, Kuchta, Stankiewicz, Ławrynowicz, Jakóbczyk

Zagłębie: Zając – Mędrala (55’ Surlej), Gabor (78’ Moroń), Krawiec, Tomala, Tobiczyk (46’ Siwek), Śliwiński, Stawowy, Górkiewicz (70’ Klimek), Zawojski, Żądło