DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-13 00:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Duet Krzysztof Górecko – Marcin Malinowski poprowadzi Zagłębie w nowym sezonie!

Duet Krzysztof Górecko – Marcin Malinowski poprowadzi Zagłębie w nowym sezonie!

2 czerwca 2023

W nowym sezonie Fortuna 1. Ligi Zagłębie poprowadzi duet trenerski Krzysztof Górecko – Marcin Malinowski. 50-letni Górecko podpisał z naszym klubem roczny kontrakt. Obaj szkoleniowcy wspólnie odpowiadać będą za sosnowiecką drużynę.

Krzysztof Górecko rozpoczął swoją przygodę z futbolem w Pogoni Zabrze, następnie przez 9 lat grał w Górniku II Zabrze. Kolejne kluby w jego zawodniczej biografii to Walka Zabrze i Bobrek Karb Bytom.

Właśnie w Bobrku Karb Bytom Górecko rozpoczął swoją pracę trenerską. W 2007 roku trafił do Szombierek Bytom, inicjując proces reaktywacji byłego mistrza Polski. W trakcie 8 lat pracy z Szombierkami poprowadził zespół od B-klasy do III ligi. Z kolejnym klubem – Gwarkiem Tarnowskie Góry, gdzie pracował 6 lat, zrobił awans do III ligi. Dodajmy, że w sezonie 2017/18 Gwarek skończył sezon na 3. miejscu, będąc rewelacją rozgrywek III-ligowych. Ostatnie miejsce pracy trenera Górecko to CKS Czeladź.

Dla mnie to ogromny zaszczyt, że dostałem szansę pracy w Zagłębiu. To jeden z największych klubów w Polsce z wielką historią. Jestem przekonany, że razem z Marcinem Malinowskim damy dużo radości kibicom Zagłębia – stwierdził z przekonaniem Krzysztof Górecko.

Trener Krzysztof Górecko wraz z dyrektorem sportowym Zagłębia Sosnowiec – Piotrem Polczakiem (fot: zaglebie.eu)

Trenerze – witamy na zagłębiowskim pokładzie i życzymy powodzenia!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin