DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-12-08 20:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / „Dwójka” wznowiła przygotowania do sezonu. Czeka ją kolejne wyzwanie!

„Dwójka” wznowiła przygotowania do sezonu. Czeka ją kolejne wyzwanie!

11 lipca 2023

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia wznowili przygotowania do nowego sezonu IV ligi śląskiej. Będzie on poważnym wyzwaniem dla podopiecznych trenera Grzegorza Bąka, którzy przejdą przyspieszony chrzest piłkarski.

W sezonie 2023/24 IV liga śląska grać będzie jeszcze po staremu, w dwóch grupach rozgrywkowych. W kolejnym będzie już tylko jedna grupa, więc zgodnie z regulaminem spadkiem zagrożonych będzie znacznie więcej drużyn.

Kolejni młodzi zawodnicy dołączają do zespołu, głównie chodzi o chłopaków z A1. Zespół budujemy właściwie od nowa, więc czeka nas ciężkie zadanie – zaznacza trener Grzegorz Bąk, który jak mało kto ma rękę do młodych zawodników pomagając im w bezbolesnym przejściu od juniora do seniora. Przykładem niech będzie Kamil Bębenek, który teraz walczy o miejsce w kadrze pierwszej drużyny Zagłębia.

W nowym sezonie zabraknie w „Dwójce” m. in. Sebastiana Kopcia, Szymona Frankowskiego, Damiana Pawłowskiego, Piotra Jakubowskiego, Michała Szczyrby i Mateusza Kozłowskiego, którzy odeszli z Zagłębia. Z kolei Jakub Nowak i Damian Hałatek przebywają na testach w innych klubach. Będą też nowi zawodnicy, w tym doświadczeni gracze, ale nie ma jeszcze konkretów.

Przed właściwymi przygotowaniami zawodnicy realizowali rozpiski indywidualne, natomiast od środy czekają ich treningi i testy szybkościowe oraz beep test. W najbliższą sobotę młodzi sosnowiczanie rozpoczną serię gier sparingowych od meczu z rezerwami Górnika Zabrze. Odbędzie się on na boisku treningowym nr 2, znajdującym się obok Stadionu Ludowego. Początek – godz. 10:30.

Dodajmy, że w trakcie przygotowań zespół wyjedzie na krótkie zgrupowanie do Czech, gdzie rozegra dwie gry sparingowe z miejscowymi drużynami. W sumie „Dwójkę” czeka 6 meczów towarzyskich.

Plan sparingów:

15 lipca (sobota – g. 10:30 na Kresowej): Zagłębie II Sosnowiec – Górnik II Zabrze (III liga)
19 lipca (środa – g. 17:00 na Kresowej): Zagłębie II Sosnowiec – Raków II Częstochowa (III liga)
21 lipca (piątek – g. 17:00 na Kresowej): Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec (IV liga)
26 lipca (środa – Czechy, godzina do ustalenia): FK Pardubice II (III liga) – Zagłębie II Sosnowiec
28 lipca (piątek – Czechy, godzina do ustalenia): FK Chlumec nad Cidlinou (III liga) – Zagłębie II Sosnowiec
5 sierpnia (sobota – g. 11:00, miejsce do ustalenia): Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Tychy (IV liga)
13 sierpnia (niedziela, godz. 11:00, Stadion Ludowy w Sosnowcu): Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza (inauguracja sezonu w IV lidze śląskiej – grupa I)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin