DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Fabian Piasecki: cieszę się z powrotu do Sosnowca

Fabian Piasecki: cieszę się z powrotu do Sosnowca

13 października 2022

W 2020 roku został królem strzelców Fortuna 1 Ligi z 17 trafieniami i przeniósł się do Śląska Wrocław. W ekstraklasie gra do dziś i zdobywa gole dla Rakowa Częstochowa. We wtorek wróci do Sosnowca tym razem jako piłkarz częstochowskiego klubu. O kim mowa? O Fabianie Piaseckim, byłym zawodniku Zagłębia.

Po kilku latach wracasz na Stadion Ludowy, ale jako zawodnik innego zespołu. Jakie emocje towarzyszą Ci przed tym przyjazdem?

Bardzo się ucieszyłem jak wylosowaliśmy Zagłębie, bo spędziłem tutaj bardzo fajny rok i poznałem fantastycznych ludzi. Chociaż skład jest już całkiem inny to w klubie pozostało jeszcze kilka osób z mojego okresu. Bardzo cieszę się, że będziemy mogli się ponownie zobaczyć.

W sezonie 2019/20 wywalczyłeś koronę króla strzelców 1 ligi zdobywając 17 goli. To twoje największe indywidualne osiągnięcie. Jak wspominasz tamten okres spędzony w Zagłębiu?

Wspominam ten okres bardzo dobrze. Chociaż sezon za bardzo nam nie wyszedł, to udało mi się zdobyć koronę króla strzelców i na pewno nie zapomnę tego czasu do końca życia.

W kadrze Zagłębia są zawodnicy, z którymi grałeś w tym pamiętnym sezonie – Szymon Pawłowski, Matko Perdijić i Dawid Ryndak. Utrzymujecie ze sobą kontakt?

Tak, czasem piszemy do siebie z „Ryndim”. Ostatnio byłem też na obiedzie z Matko Perdijiciem i trochę powspominaliśmy tamte czasy. Matko teraz już jest trenerem więc też mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami już z innej perspektywy.

Po dobrym sezonie w Sosnowcu przeniosłeś się do Śląska Wrocław. Przez moment byłeś wypożyczony do Stali Mielec, aby finalnie zadomowić się w Rakowie Częstochowa. W każdym z tych klubów strzelałeś gole – w tym bardzo efektowne. Jak czujesz się jako piłkarz na tym najwyższym polskim poziomie ligowym?

Czuje się dobrze chociaż nie w każdym z tych klubów wyglądałem najlepiej. Finalnie zaufał mi trener Papszun i teraz mogę pokazywać się z dobrej strony w najlepszym klubie w Polsce w tym momencie.

Czy śledzisz wyniki Zagłębia? Jak oceniasz grę naszej drużyny?

Tak, cały czas śledzę wyniki i trzymam mocno kciuki za Zagłębie, bo uważam, że teraz gdy powstał bardzo piękny stadion Zagłębie powinno pokazać się w Ekstraklasie i zagościć w niej na długo.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin