<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1). Michał Gliwa obronił dwa rzuty karne!

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1). Michał Gliwa obronił dwa rzuty karne!

11 marca 2022

Po dramatycznym spotkaniu GKS Tychy pokonał Zagłębie 2:1 (0:1). Po efektownym golu Szymona Pawłowskiego w 35 minucie, wydawało się, że nasz zespół zdobędzie 3 punkty. Ostatecznie tyszanie wygrali rzutem na taśmę, zdobywając zwycięską bramkę w 93 minucie. Bohaterem Zagłębia był niewątpliwie Michał Gliwa, który obronił dwa rzuty karne… – Jeszcze przed nami wiele spotkań i trzeba się pozbierać! – powiedział zaraz po spotkaniu Gliwa.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)

0:1 Szymon Pawłowski, 35 minuta

1:1 Daniel Rumin, 48 minuta

2:1 Nemanja Nedić, 90+3

GKS: Jałocha – Połap, Nedić, Szymura, Wołkowicz – Biel (75′ Kargulewicz), Czyżycki (90+6 Paprzycki), Żytek Kozina (82′ Wachowiak) – Malec (75′ Grzeszczyk), Rumin (82′ Jaroch).
Trener: Artur Derbin.

Zagłębie: Gliwa – Jończy, Dalić (46′ Banaszewski), Bodzioch – Borowski, Szumilas, Kamiński, Seedorf (86′ Masłowski) – Pawłowski, Sanogo (60′ Bryła), Sobczak.
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Piotr Lasyk z Bytomia oraz Krzysztof Myrmus i Damian Rokosz.
Żółte kartki: Połap, Rumin, Jaroch, Szymura – Borowski, Seedorf, Sanogo, Szumilas, Sobczak
Widzów:

Relacja live:

1’ Sędzia Piotr Lasyk rozpoczął spotkanie w Tychach. Zagłębie bez kartkowiczów: Dawida Gojnego i Joao Oliveiry. Pierwszy raz w podstawowym składzie Mateusz Bodzioch.

4′ Pierwszy strzał w meczu, Szymon Sobczak złamał akcję do środka i mocno uderzył. Piłka ominęła słupek.

5′ Groźna akcja lewą stroną Marcina Koziny, który przedarł się w pobliże bramki Gliwy, ale jego podanie wybili obrońcy na spółkę z Gliwą.

7′ Po płaskiej centrze Bartosza Biela Daniel Rumin z bliska posłał piłkę ponad poprzeczką, Uff, to była idealna okazja dla tyszan.

17′ Ładna akcja w trójkącie: Borowski-Seedorf-Sanogo zakończona nieudanym strzałem po ziemi „Vamsa”.

19′ W odpowiedzi lewą nogą strzelał Wiktor Żytek. Potężnie uderzona piłka poleciała wysoko ponad bramką Gliwy.

25′ W zamieszaniu pod bramką Zagłębia na strzał piętą zdecydował się Daniel Rumin. Uderzenie było zbyt lekkie, by mogło zaskoczyć Gliwę.

31′ Mocny strzał lewą nogą Krzysztofa Wołkowicza pewnie łapie Gliwa. Wcześniej dość długo na murawie leżał Vedran Dalić, który w starciu powietrznym odczuł zderzenie głową z Nediciem.

Po dokładnym podaniu Filipa Borowskiego, Szymon Pawłowski dobrze przyjął piłkę i mocnym strzałem w róg zdobył bramkę. Brawo Szymon!

38′ Rzut karny dla tyszan, po przypadkowym faulu Filipa Borowskiego na Kozinie.

41′ Michał Gliwa broni techniczne, lekkie uderzenie Krzysztofa Wołkowicza z 11. metrów!

45+2′ Akcja Pawłowskiego z Sobczakiem i strzał tego ostatniego zablokowany przez jednego z obrońców GKS-u Tychy.

45+4. Koniec I połowy. Prowadzimy 1:0 po pięknym trafieniu Szymona Pawłowskiego.

46′ Drugą połowę sosnowiczanie rozpoczęli z jedną zmianą – w miejsce kontuzjowanego Vedrana Dalicia mamy Maksymiliana Banaszewskiego.

Po centrze Krzysztofa Wołowicza Daniel Rumin uprzedził Gliwę i nogą z bliska skierował piłkę do siatki.

58′ Kolejny rzut karny obroniony przez Gliwę. Tym razem jedenastka została podyktowana za faul Sanogo na Szymurze. Pomocny okazał się VAR. Nasz bramkarz sparował piłkę uderzoną w róg przez Daniela Rumina. Michał wyrasta na prawdziwego bohatera meczu.

62′ Patryk Bryła po akcji indywidualnej uderza mocno, ale niecelnie.

62′ Centro-strzał Szymona Pawłowskiego mógł się zakończyć golem. Jałocha w ostatniej chwili wybił piłkę.

71′ Po analizie VAR sędzia Piotr Lasyk odwołał rzut karny dla Zagłębia. Po tej analizie Szymon Sobczak obejrzał żółtą kartkę za symulowanie faulu na nim.

79′ Rajd Banaszewskiego wzdłuż linii końcowej i strzał, który zablokowali rywale, Szkoda…

86′ Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją na boisku pojawił się Michał Masłowski.

Po wrzucie piłki z autu i główce Gracjana Jarocha stoper Nemanja Nedić wślizgiem z bliska trafia do siatki. Naprawdę szkoda straty tego gola!

90+6. Strzał z linii pola karnego Patryka Bryły broni Jałocha.

90+7. Arbiter kończy to dramatyczne spotkanie, które 2:1 wygrali tyszanie. Pozostało rozgoryczenie…

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin