<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / GKS Wikielec – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1). Awans jest nasz!

GKS Wikielec – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1). Awans jest nasz!

30 sierpnia 2022

W I rundzie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski Zagłębie pokonało na wyjeździe IV-ligowy GKS Wikielec 2:1. Bramki dla sosnowiczan zdobyli: Szymon Sobczak i Szymon Pawłowski. W najbliższy piąte w samo południe odbędzie się losowanie 1/16 Fortuna Pucharu Polski i wówczas poznamy kolejnego rywala.

GKS Wikielec – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)

0:1 Szymon Sobczak, 23 minuta

0:2 Szymon Pawłowski, 59 minuta

1:2 Piotr Kacperek, 69 minuta (rzut karny)

GKS: Rutkowski – Małyszkin, Kacperek, M. Jajkowski, Preuss (90+4 Zieliński) – Rosoliński (68′ Sz. Jajkowski), Otręba, Mulkiewicz (68′ Klimek), Jackowski (90+4 Niedbalski) – Kujawa, Kentaro Arai (90′ Wasiak).
Trener: Damian Jarzembowski.

Zagłębie: Kos – Borowski (46′ Ziółkowski), Machała, Bodzioch, Gojny (kpt) – Bryła (74′ Fabry), Rozwandowicz, Masłowski (46′ Pawłowski), Klupś (64′ Niemiec) – Szumilas – Sobczak.
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Żółte kartki: Małyszkin, Otręba, Kentaro Arai – Borowski, Masłowski,

Czerwona kartka: Illa Małyszkin (79 – za 2 żółte kartki).
Widzów: 800.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* W poprzednim sezonie GKS Wikielec występował w III lidze i miał w składzie głośne nazwisko. To 32-letni Eduards Višņakovs, który występował wcześniej w reprezentacji Łotwy, a w Polsce spędził 5,5 roku, Nasi kibice popularnego „Wiśnię” znają przede wszystkim z udanych spotkań w barwach Widzewa Łódź czy też Ruchu Chorzów. W lipcu Łotysz opuścił jednak Wikielec i wrócił do Ojczyzny to klubu tamtejszej ekstraklasy – FK Super Nova.
* W GKS Wikielec można jednak znaleźć piłkarza, który z niejednego pieca ligowego chleb jadł… To 34-letni Rafał Kujawa, który ma za sobą w rodzimej ekstraklasie, chociażby w ŁKS Łódź. A także w GKS-ie Katowice czy też Stomilu Olsztyn. Na tego piłkarza nasz zespół będzie musiał zwrócić szczególną uwagę.
* W poprzedniej edycji Fortuna Pucharu Polski w pierwszym spotkaniu Zagłębie ograło wysoko Ruch Zdzieszowice (6:0), by w kolejnej rundzie odpaść u siebie z Piastem Gliwice. Teraz warto byłoby pograć znacznie dłużej, wszak rozgrywki pucharowe dają nie tylko korzyści szkoleniowe, ale także finansowe.

RELACJA LIVE:

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ

1’ Sędzia Filip Kaliszewski z Gdańska rozpoczął w Wikielcu spotkanie I rundy Pucharu Polski. W składzie Zagłębia sporo przetasowań, m.in. w bramce oficjalnie debiutuje Mateusz Kos.

4′ Rzut wolny dla GKS-u. Po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego piłkę z pola karnego wybił Dawid Gojny.

6′ Michał Masłowski dośrodkował w pole karne gospodarzy, skąd piłkę wybił Mateusz Jajkowski.

7′ Efektownie wykonany rzut wolny przez Wojtka Szumilasa. Podkręcona piłka minimalnie ominęła słupek bramki GKS-u Wikielec.

8′ Na trybunach dają o sobie znać kibice Zagłębia, którzy głośno dopingują swój zespół.

10′ Groźna akcja i dośrodkowanie Wiktora Preussa. Na nasze szczęście, obrońcy Zagłębia wyjaśnili sytuację.

18′ Pierwsza żółta kartka w meczu – ogląda ją Filip Borowski za faul na Wiktorze Preussie.

Po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego Sobczak sprytnym strzałem skierował piłkę do siatki.

27′ Z odległości blisko 25 metrów strzelał Dawid Gojny. Oczywiście uderzał on lewą nogą. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

32′ Dobre zagranie Mateusz Bodziocha, który wyekspediował piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jajkowskiego z rzutu wolnego.

35′ Groźna akcja gospodarzy w finale której Hubert Otręba zatrudnił Mateusza Kosa. Po strachu!

39′ Szymon Sobczak miał apetyt na kolejnego gola. Po rzucie rożnym w wykonaniu Michała Masłowskiego, „Sopel” chciał z bliska uderzyć do siatki głową, ale uprzedził go w ostatniej chwili bramkarz gospodarzy.

45′ Gospodarze próbowali jeszcze wyrównać, strzelał Mulkiewicz, ale zaraz po jego uderzeniu arbiter zakończył I połowę, Prowadzimy 1:0 po golu Szymona Sobczaka.

46′ Rozpoczęła się druga połowa w Wikielcu. W Zagłębiu 2 zmiany – za Borowskiego Mateusz Ziółkowski, za Masłowskiego – Szymon Pawłowski.

53′ Akcja Szymona Pawłowskiego, który podał z lewej strony Sobczaka. „Sopel” strzelił z 5 metrów, a efektowną paradą popisał się Paweł Rutkowski.

Po rzucie rożnym w wykonaniu Dawida Gojnego piłka trafiła do Szymona Pawłowskiego, który pewnym uderzeniem pokonał Rutkowskiego.

1:2 Piotr Kacperek, 69 minuta

Gospodarze zmniejszają straty. Pewnie rzut karny wykorzystał Piotr Kacperek. Jedenastka została podyktowana za rękę Maksa Rozwandowicza.

73′ Mocne uderzenie Rafała Kujawy, które na rzut rożny wybija Mateusz Kos.

79′ Gospodarze grają w 10-tkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Illi Małyszkina, który sfaulował Mateusza Ziółkowskiego.

90+5. Arbiter kończy spotkanie w Wikielcu. Wygrywamy 2:1 po golach Szymonów: Sobczaka i Pawłowskiego i czekamy na kolejnego rywala. Losowanie w najbliższy piątek.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin