2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Przegrali bitwy, ale nie wojny…

Przegrali bitwy, ale nie wojny…

19 września 2022

To nie był udany weekend Akademii, zwłaszcza jeśli chodzi o najstarsze roczniki i tego nie zamierzamy ukrywać. Niespodziewanie druga drużyna Zagłębia uległa na swoim boisku Warcie Zawiercie aż 3:5, CLJ-ka przegrała bardzo ważne starcie z Chrobrym Głogów, z kolei juniorzy starsi A1 nie dali rady Ruchowi Chorzów. To były przegrane bitwy, ale nie wojny, nadal „Dwójka” ma duże szanse na awans do III ligi, CLJ-ka może i powinna się utrzymać w rozgrywkach, a ekipa juniorów starszych nie wypadła z gry o Makroregion. Pewne rzeczy w podejściu do gry muszą się jednak zmienić, bardzo liczymy na korzystną metamorfozę wymienionych drużyn w kolejnym weekendzie.

IV Liga Śląska – Grupa 1
Zagłębie II Sosnowiec – KP Warta Zawiercie 3:5 (1:2)
0:1 Oskar Skrzyniarz, 9 minuta, 1:1 Michał Barć, 33 (rzut karny), 1:2 Cezary Sudoł, 43 minuta, 2:2 Damian Tarka, 50 minuta (asysta: Adrian Troć), 2:3 Jakub Janik, 66 minuta, 2:4 Szymon Bartosik, 74 minuta, 3:4 Mateusz Mielczarek, 78 minuta, 3:5 Cezary Sudoł, 90+5 minuta.
Zagłębie II: Maciejowski – Mroczko, Kopeć (46’ Kłosek), Jakubowski, Kozłowski (46’ Tarka) – Kaczmarek (73’ Janus), Chęciński, Barć (46’ Szczyrba), Mielczarek (83’ Lipka) – Troć – Popczyk.
Warta: Poloczek – Sudoł, Gajecki (85’ Zubek), Abderrazzao (46’ Bartosik), Bębenek – Abedamola, Matuła, Maszczyk, Skrzyniarz – Janik (83’ Kurasiński), Wroński.
Żółte kartki: Gajecki, Bębenek
Trener Łukasz Gajda:To była lekcja, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Zagraliśmy w innym składzie niż wcześniej, z powodu kontuzji wypadli nam zawodnicy środka pola. Zagraliśmy słaby mecz, a Warta była bardzo zdeterminowana, by wygrać z nami. Mieliśmy jednak swoje sytuacje, c o najmniej 3-4 okazje, lecz je zmarnowaliśmy. Przegraliśmy pierwszy raz od roku i ta porażka bardzo boli.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (2:0)
Skład: Siuta – Bębenek, Piątek, Serwatka, Sraga, Lis, Kulawiak, Celej, Dziedzic, Uchnast, Wołowiec. Ponadto grali: Szlachta, Paszczela, Łagan, Wojdas, Jaskulski, Maciasz,
Trener Marcin Paul: – Jesteśmy wszyscy zawiedzeni wynikiem, a przede wszystkim naszą postawą. Można powiedzieć, że graliśmy do 30 minuty, do momentu utraty przez nas pierwszej bramki. Później nie funkcjonowaliśmy jako zespół, byliśmy słabsi w każdym aspekcie zarówno w ataku jak i obronie. Mamy nad czym pracować, ale wierzymy w zespół, w indywidualne umiejętności chłopaków, którzy zrobią wszystko, żeby w kolejnych meczach pokazać się z dobrej strony.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 3:4 (3:2)
Bramki: Igor Gaszewski, Maksymilian Śliwiński, Wojciech Górkiewicz.
Zagłębie: Zając – Mędrala (70’ Blecharczyk), Orczyk, Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski, Zawojski, Górkiewicz (82’ Dąbek), Śliwiński, Siwek (70’ Moroń)
Chrobry: Guzielak – Gaweł, Jęśkowiak, Rosa, Hajłasz, Taratuta, Myszka, Jopek, Witczak, Kreczetowski, Paliński.
Trener Łukasz Nadolny: – Nie rozumiem co się stało. Zespół zagrał tak, jakby nie wyszedł z szatni na drugą połowę. Strach, lęk, obawa? Głogów wygrał zasłużenie. Rywale wypracowali sobie więcej sytuacji, grali lepiej w piłkę i dlatego dopisują komplet punktów do tabeli. Nasza sytuacja robi się trudna. Za tydzień mecz z FASE Szczecin, który po prostu musimy wygrać.

II Liga Wojewódzka B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07))
Stal Śrubiarnia Żywiec – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:3)
Bramki: Klimek (asysta Musiał), Klimek (asysta Trębacz), Klimek, Kapera (asysta Trębacz), Mądry (asysta Najduch).
Skład: Król (Janik – 46) – Mularczyk (Poradowski – 72), Romański, Gabor, Szewczyk (Zuchara – 59) – Figura, Machnik (Mądry – 63), Trębacz – Musiał (Rumiński – 68), Klimek (Lech – 63), Kapera (Najduch – 59).
Trener Adrian Zbroja: – Mecz całkowicie pod nasze dyktando. Zdominowaliśmy przeciwnika i konsekwentnie stwarzaliśmy sytuacje pod jego bramką. Wynik całkowicie zasłużony, cieszy fakt, że po raz kolejny potrafimy narzucić przeciwnikowi swój styl gry i rozgrywać mecz na własnych warunkach. Brawo Zespół!

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Bramki: Nocoń, Marcinkowski
Skład: Wysogląd – Nocoń, Rogacz, Chatys, Bartosik – Włosek, Grzesikowski, Pilnicki – Witański, Marcinkowski, Palka.
Rezerwowi: Piekarski, Wieliński, Radomski, Nowak, Harwin, Micyk, Obszański.
Trener Adrian Kaczkowski: – Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, stworzyliśmy więcej sytuacji od przeciwnika i wygraliśmy zasłużenie. Natomiast mamy świadomość tego, że stać nas na dużą lepszą grę. Zrobimy wszystko, by od poniedziałku dać z siebie jeszcze więcej na każdym treningu i przystąpimy do niedzielnego spotkania z dużą pewnością siebie.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
SKS Gwarek Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:8 (2:3)
Bramki: Buczek x3, Pyryt x2, Stachurka, Pietrowski, Gargula.
Skład: Kozak – Matysik, Gargula, Wawrowski, Buczek, Długokęcki, Pietrowski, Matyja, Machowicz, Pyryt, J.Nowak. Ponadto zagrali: Radomski, Stachurka, Markiewicz.

Trener Mariusz Majewski: – Wbrew pozorom nie był to łatwy mecz, chłopaki musieli dostosować się do specyficznych warunków gry. Na całe szczęście adaptacja zespołu przebiegła szybko i sprawnie, dlatego możemy cieszyć się z wywalczonych 3 punktów. Dziękuje drużynie za włożony trud w to spotkanie.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
TS Śrubiarnia Żywiec – Zagłębie Sosnowiec 7:0 (3:0)
Skład: Diego Nowak – Antek Tomczyk, Igor Marynowski, Adam Matysek, Olaf Matwiejczuk, Miłosz Radzioch, Filip Koza. Rezerwowi: Karol Dudka (bramkarz), Marcel Tokarski, Maciej Latos, Alan Dutkiewicz, Jakub Polczak, Bartosz Świrk, Adam Plebanek, Ksawier Jaros.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka – Nowak.
Skład: Jarecki – Bebel, Moras, Sochański – Matusik, Strzecha, Nowak, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Garncarz, Garzeł, Kręcichwost, Czajkowski, Kiełbasa.
Trener Rafał Czyrwik: – Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu w lidze D1, gdzie mamy okazję rywalizować ze starszymi zawodnikami. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Bardzo dobra gra w defensywie pozwoliła nam zachować czyste konto. W grze ofensywnej, mimo wielu okazji, zdołaliśmy zdobyć tylko jedną bramkę na co wpływ miała nasza nieskuteczność pod bramką rywali; oraz problem z ostatnim podaniem.