Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Stanowisko Miasta dotyczące spraw bieżących klubu

Stanowisko Miasta dotyczące spraw bieżących klubu

16 listopada 2022

W środę odbyło się spotkanie pomiędzy prezydentem miasta Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim oraz przedstawicielami zarządu Zagłębie S.A. i radą drużyny.

Poniżej przedstawiamy stanowisko Miasta wyrażone przez prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Obok takich spraw nie można przejść obojętnie. To, co dzieje się w Zagłębiu Sosnowiec, finansowanym przede wszystkim z miejskich pieniędzy, w profesjonalnym klubie nie powinno mieć miejsca! Spotkałem się z radą drużyny, ale też prezesem i wiceprezesem klubu.

Spotkanie było trudne. Pierwsza i podstawowa informacja – ani trener, ani zawodnicy, wbrew medialnym doniesieniom, nie protestowali. Dzisiaj odbyło się spotkanie zawodników ws. tego, co się dzieje, rzekomym konflikcie, a zaraz po nim wyszli na trening zgodnie z harmonogramem.

Otrzymałem jasne zapewnienie, że nie było żadnego działania przeciwko komukolwiek w klubie, a w szczególności wobec trenera i sztabu trenerskiego.

Co ciekawa, rada drużyny mówi jasno: atmosfera w szatni jest bardzo dobra, a wśród doświadczonych zawodników panuje wręcz przekonanie, że w wielu poprzednich klubach takiej nie było. Oczywiście, panuje rozczarowanie wynikami, co jest uzasadnione.

Po zakończeniu treningów na pewno dojdzie także do spotkanie ze sztabem. Wiecie, że jestem kibicem, kocham Zagłębie, ale naprawdę nie chcę się wtrącać w prace klubu, szczególnie na poziomie sportowym. Moje odczucie jednak jest takie, że po prostu dobrze nie jest. Przy tym szczęściu, jakie mieliśmy jesienią, Zagłębie powinno znajdować w tabeli wyżej – chociażby w szóstce. Przez ostatnie 3 lata nie mieliśmy w sumie tyle szczęścia, co w ciągu ostatnich miesięcy, ale szczęściu trzeba też pomóc. Tego brakowało.

Jesteśmy bliscy podjęcia decyzji, ale żeby mieć pełen obraz sprawy, muszę odbyć jeszcze kilka spotkań i rozmów. Mogę Was zapewnić, że decyzje zostaną podjęte w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin