Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wygrali z wicemistrzem Polski!

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wygrali z wicemistrzem Polski!

22 listopada 2022

W trakcie minionego weekendu miłą niespodziankę sprawili koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza, którzy wygrali różnicą aż 17 oczek z Legią Warszawa, aktualnym wicemistrzem Polski. Zagłębiowscy kibice zgromadzeni w Hali Centrum oczekiwali emocjonującego widowiska i koszykarze obu ekip nie sprawili im zawodu.
Na atrakcyjne widowisko liczą także kibice Trans-Ann Płomienia Sosnowiec. Dzisiaj siatkarki klubu 5-krotnego mistrza Polski w ramach rozgrywek Tauron Pucharu Polski podejmą ekstraklasowy zespół Radomki Radom. Po mundialowym meczu Polaków z Meksykiem zapraszamy kibiców do Milowic. To będzie siatkówka na deser…

 

 

PIŁKA NOŻNA – SPARING
Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:2)
0:1 Titas Milasius, 24 minuta
0:2 Kamil Biliński, 44 minuta
0:3 Maksymilian Sitek, 84 minuta
Zagłębie: Kos (69′ Siuta) – Borowski, Machała, Dalić, Bodzioch (74′ Piątek) – Ziółkowski, Masłowski (74′ Nowak), Pawłowski (46′ Chęciński), Szumilas (74′ Dziedzic), Klupś (74 Kulawiak) – Kulawiak (46′ Niemiec,).
Trener: Artur Skowronek
Podbeskidzie: Testowany (56′ Mańkowski) – Testowany, Rodriquez (46′ Turoń), Mikołajewski, Milasius – Bonifacio (46′ Janota), Scalet, Willmann (46′ Bernard), Sitek – Drzazga, Biliński (46′ Polkowski).
Trener: Dariusz Żuraw
Sędziował: Rafał Rokosz z Katowic. Żółte kartki: Machała

 

POLSKA HOKEJ LIGA
Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
1:0 Patryk Kogut – Tomasz Kozłowski, Jakub Witecki (03:05)
2:0 Andrej Dubinin – Dmytro Danyłenko, Kryštof Stuchlík (23:06)
2:1 Kamil Kalinowski – Jakub Wenker, Elias Elomaa (25:19)
3:1 Patryk Kogut – Tomasz Kozłowski (28:00)
4:1 Tomasz Kozłowski – Witalij Andrejkiw, Michał Bernacki (42:27, 5/4)
5:1 Nikita Bucenko – Tomasz Kozłowski, Witalij Andrejkiw (47:30, 5/4)
6:1 Patryk Kogut – Dominik Nahunko (49:37, 4/5)
Sędziowali: Sebastian Kryś (główny), Patryk Kasprzyk (główny), Igor Dzięciołowski (liniowy), Michał Gerne (liniowy)
Minuty karne: 8-31
Strzały: 35-26
Widzów: 400
Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, A. Pawlenko, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, M. Bernacki, N. Bucenko, K. Sikora – K. Stuchlík, S. Luszniak, D. Danyłenko, A. Dubinin, D. Nahunko.
KH Toruń: E. Muštukovs – A. Jaworski, P. Szécsi, M. Zając, N. Koskinen, M. Viitanen – J. Ahonen, J. Gimiński, I. Korenczuk, M. Syty, M. Kalinowski – E. Augstkalns, M. Zieliński, E. Elomaa, K. Kalinowski – R. Robertson, E. Schafer, D. Olszewski, T. Szyrokow, J. Wenker.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
1:0 Vojtěch Polák – Patryk Wronka, Aleš Ježek (32:25)
2:0 Štěpán Csamangó – Sebastian Brynkus (36:07)
3:0 Roman Rác – Radosław Sawicki (36:52)
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Mateusz Niżnik (główny), Wojciech Czech (liniowy), Michał Żak (liniowy)
Minuty karne: 10-10
Strzały: 39-18
Widzów: 300
Cracovia: R. Stojanovič – S. Kinnunen, D. Krejčí (2), M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki (2) – J. Šaur, J. Gula (4), P. Wronka, V. Polák, A. Ježek – P. Husák, M. Bdžoch, E. Němec, M. Račuk (2), M. Michalski – A. Dziurdzia, S. Brynkus, Š. Csamangó, R. Arrak.
Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, M. Bernacki, T. Kozłowski (2), J. Witecki (6) – A. Khoperia, W. Andrejkiw, A. Pawlenko, J. Rzeszutko, D. Nahunko – O. Krawczyk, J. Michałowski, D. Danyłenko, N. Bucenko (2), K. Sikora – A. Gniewek, S. Luszniak, O. Rzekanowski, A. Dubinin, K. Stuchlík.

 

PIŁKA NOŻNA KOBIET – EKSTRALIGA
AZS UJ Kraków Jagiellonki – Czarni Antrans Sosnowiec 1:1 (0:0)
0:1 Nada Stanović, 87 minuta (rzut karny)
1:1 Aleksandra Pleban, 90 minuta

 

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
Zagłębie Handball Team Sosnowiec – KPR Legionowo
Sobota, 26 listopada, godz. 18:00
Hala MOSiR w Sosnowcu, ulica Żeromskiego 4C

 

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
Enea Energetyk Poznań – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

TAURON PUCHAR POLSKI
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 
Wtorek, 22 listopada, godz. 19:30
Hala MOSiR w Sosnowcu-Milowicach, ulica Baczyńskiego 4

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
Chrobry Głogów – MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:22, 25:18, 26:24).
Chrobry: Antosik (3 pkt), Rykała (17), Węgrzyn (10), Tubiak (8), Lisicki (4), Ociepski (18), Januszewski (libero) oraz Napiórkowski, Biegun (8), Kałkowski (libero).
MKS: Macionczyk, Frąc (19), Usowicz (4), Swodczyk (8), Koppers (10), Rohnka (11), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Ratajczak (4), Pietruczuk (6), Marek (libero).
MVP: Ociepski.
Widzów: 120.
Sędziowali: Słowik, Bzodek.

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA
BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 76:58 (15:15, 24:13, 24:16, 13:14)
MB Zagłębie: Wojtala 5, January 14, Zempare 17, Urbaniak-Dornstauder 13, Mistinova 5 – Zuziak 2, Wnorowska 2, Jarząb, Grzenkowicz, Wojtylas.

 

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa 93:76 (22:16; 26:24; 24:21; 21:15)
MKS Dąbrowa Górnicza: Martin Krampelj – 25 pkt., Alonzo Verge Jr. – 23 pkt., Trevon Bluiett – 21 pkt., Jarosław Mokros – 9 pkt., Joseph Chealey – 6 pkt., Patryk Wilk – 6 pkt., Kacper Radwański – 2 pkt., Wiktor Rajewicz – 1 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt., Kacper Dziedzic – 0 pkt.
Legia Warszawa: Ray McCallum – 18 pkt., Geoffrey Groselle – 14 pkt., Łukasz Koszarek – 12 pkt., Janis Berzins – 10 pkt., Devyn Marble – 9 pkt., Travis Leslie – 7 pkt., Grzegorz Kulka – 2 pkt., Dariusz Wyka –2 pkt., Jakub Sadowski – 2 pkt., Grzegorz Kamiński – 0 pkt., Szymon Kołakowski – 0 pkt.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin