DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-27 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Maksym Niemiec podpisał kontrakt z Zagłębiem

Maksym Niemiec podpisał kontrakt z Zagłębiem

26 lutego 2022

Maksym Niemiec podpisał 2-letni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. 18-letni lewy obrońca ostatnio występował w III-ligowej Elanie Toruń.

 

Bardzo się cieszę z powrotu do mojego macierzystego klubu, pojawiłem się tutaj mając zaledwie 6 lat, i przeszedłem całą edukację piłkarską. Mam nadzieję że moja determinacja i ciężka praca pozwoli mi znaleźć się w składzie pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec. Pomimo pewnego doświadczenia w piłce seniorskiej, które zdobyłem w Elanie Toruń, nie wykluczam dalszego przygotowania na poziomie III ligi, by znaleźć się nie długo w Zagłębiu, jeszcze mocniejszy piłkarsko – powiedział po podpisaniu kontrakt Maksym Niemiec.

 

Ten zdolny piłkarz młodego pokolenia jest wychowankiem sosnowieckiego klubu. Od 2009 roku występował w drużynach młodzieżowych Zagłębia. W sezonie 2018/19 zadebiutował w drugim zespole trenowanym wówczas przez Jovana Ninkovicia. W spotkaniu z Siemianowiczanką przeszedł prawdziwy „chrzest piłkarski”.

 

W kolejnym sezonie reprezentował barwy Stadionu Śląskiego Chorzów, gdzie miał okazję gry w pełnym wymiarze czasowym w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Kolejny etap w rozwoju kariery Maksyma to III-ligowa Elana Toruń, gdzie grał regularnie przez 1,5 roku. W trakcie zimowych przygotowań Zagłębia do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi 18-latek trenował przez pewien okres z pierwszym zespołem sosnowiczan i zaliczył udany występ w sparingu z Puszczą Niepołomice. Teraz związał się profesjonalną umową z Zagłębiem.

Maks – życzymy powodzenia!

Foto: Quiero/www.zaglebie.eu

 

Foto: Oxy

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin