Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Młodzież podpisała kontrakty!

Młodzież podpisała kontrakty!

8 lipca 2022

Podopieczni trenerów Marcina Paula i Jovana Ninkovicia: Kamil Szlachta, Piotr Wybański oraz Kacper Wołowiec podpisali kontrakty z naszym klubem. Juniorzy starsi Zagłębia zdobyli w czerwcu mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej A1. Ten historyczny sukces to zasługa m.in. wspomnianej trójki zawodników.

Kamil Szlachta to środkowy obrońca, który gra w akademii od 2019. Do Sosnowca przeniósł się ze Stowarzyszenie „Wap-Młodzi Przebojem” Wolbrom. Podpisana umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. – Dziękuję za szansę rozwoju. Dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że jestem w tym miejscu. Ten kontrakt dużo dla mnie znaczy.

Piotr Wybański jest wychowankiem Zagłębia i reprezentuje barwy klubu od 2012 roku. Środkowy pomocnik podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. – Chciałem podziękować trenerom i kolegom z drużyny w osiągnieciu tego sukcesu. Bardzo się cieszę, że moja praca zaowocowała podpisaniem kontraktu.

 

Kacper Wołowiec przyszedł do Zagłębia w 2016 roku z KRS TKKF ZEW. Napastnik w minionym sezonie zdobył dla drużyny 17 goli w rozgrywkach ligowych. Razem z Piotrem Wybańskim występował także w drugiej drużynie Zagłębia w lidze okręgowej. Jego umowa również została parafowana na dwa lata. – To dla mnie duża szansa i wyróżnienie. Dziękuję za zauważenie mojej pracy. Kontrakt to sygnał do jeszcze większej pracy.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin