Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Nie żyje Antoni Ciszek! Pogrzeb w środę na Niwce

Nie żyje Antoni Ciszek! Pogrzeb w środę na Niwce

3 października 2022

W sobotę w wieku 90 lat zmarł Antoni Ciszek. Ten błyskotliwy skrzydłowy w barwach Stali Sosnowiec (później Zagłębie) rozegrał łącznie 99 spotkań i strzelił 34 bramki. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego Zarząd Zagłębia, trenerzy, zawodnicy i pracownicy Klubu składają szczere kondolencje.

 

Antoni Ciszek urodził się 17 listopada 1931 r. w Sosnowcu. Przygodę z piłką rozpoczął w wieku trampkarzy w AKS Niwka. Mając 17-18 lat był reprezentantem Polski juniorów. Służbę wojskową odbywał w Krakowie, grając w latach 1952-1954 w I-ligowym OWKS. Przez krótki czas był zawodnikiem rezerw CWKS-u Warszawa (obecnie Legia).

Potem nastąpił powrót do rodzinnego AKS Niwka, skąd przeszedł do I-ligowej Stali Sosnowiec. Było to poważne wzmocnienie sosnowieckiej drużyny.18 marca 1956 w meczu Budowlani Opole – Stal Sosnowiec zadebiutował w nowym klubie. Pierwszą bramkę zdobył 25 marca 1956 w meczu Stali z Gwardią Warszawa. W 1959 r. przyczynił się do powrotu Stali do I ligi. Ostatni występ w sosnowieckiej Stali zaliczył 18 czerwca 1961 r. w meczu Lechia Gdańsk – Stal (2:1). W 1962 r. powrócił do AKS Niwka.

Prawoskrzydłowy Antoni Ciszek był napastnikiem niezwykle szybkim i bramkostrzelnym. Był ulubieńcem kibiców, często powoływanym do kadry narodowej. Potrafił strzelić bramkę w ostatnich minutach meczu i przechylić szalę zwycięstwa. W reprezentacji Polski B wystąpił 3 razy.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem juniorów AKS Niwka, a także prowadził zespoły seniorskie Polonii Sosnowiec i Stali Myszków.

Uroczystości pogrzebowe Antoniego Ciszka, w których uczestniczyć będzie delegacja Zagłębia Sosnowiec odbędą się w środę o godz. 11:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce (ul. Orląt Lwowskich 67).

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego Zarząd Zagłębia, trenerzy, zawodnicy i pracownicy Klubu składają szczere kondolencje!

Na zdjęciu: Antoni Ciszek pierwszy z lewej w dolnym rzędzie.

Opracowanie graficzne zdjęcia: Andrzej Wydrychiewicz.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin