DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-04-02 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Pierwsza rocznica śmierci Józefa Gałeczki. To był wielki piłkarz i człowiek!

Pierwsza rocznica śmierci Józefa Gałeczki. To był wielki piłkarz i człowiek!

7 lipca 2022

7 lipca 2021 roku zmarł Józef Gałeczka. W pierwszą rocznicę śmierci tego wybitnego piłkarza, wielkiej legendy Zagłębia przypominamy biografię tego niezwykłego człowieka. Pan Józef do końca swoich dni był mocno związany z Zagłębiem, cały czas wspierał sosnowiecki klub. 

 

Zdjęciewww.slzpn.pl

Józef Gałeczka na wyżyny wyniósł sztukę zdobywania bramek głową, stając się jedną z prawdziwych ikon klubu 4-krotnego zdobywcy Pucharu Polski i 4-krotnego wicemistrza kraju.

Debiutował w kadrze Polski 2 września 1962 w Poznaniu w przegranym 0:2 meczu z reprezentacją Węgier. W ekstraklasie strzelił 98 goli. W 1964 zdobył tytuł króla strzelców ekstraklasy (18 bramek). Wraz z Zagłębiem wywalczył Puchar Polski jako zawodnik i jako trener.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej był szkoleniowcem sosnowieckiej drużyny.

– Wielka postać polskiej piłki, nie tylko Zagłębia. Wspaniały piłkarz, trener i wychowawca – tak mówił o zmarłym Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia, który można powiedzieć, był uczniem Józefa Gałeczki, uczył się od Mistrza profesji trenerskiej.

Więcej o niezwykłej karierze Józefa Gałeczki można przeczytać TUTAJ.

 

Na zdjęciu: Józef Gałeczka skacze do główki w meczu Zagłębia z Crveną Zvezdą Belgrad (4:4) rozegranym 26.07.1964 r. w Nowym Jorku w trakcie rozgrywek Interligi Amerykańskiej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin