Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Po raz 10. gramy z Resovią. Najstarsi I-ligowcy prężą muskuły…

Po raz 10. gramy z Resovią. Najstarsi I-ligowcy prężą muskuły…

20 kwietnia 2022

W piątek o godz. 18:00 Zagłębie rozpocznie swój mecz wyjazdowy z Resovią. W Rzeszowie spotkają się dwa najstarsze pierwszoligowe kluby, które w swojej grze prezentują sporo świeżości i młodości piłkarskiej. Zapowiada się ciekawe spotkanie, które nie ma wyraźnego faworyta.

 

 

W dwóch ostatnich meczach obecnego sezonu sosnowiczanie zdobyli tylko jeden punkt i teraz chcieliby zapracować na 3. Oba zespoły nie mają jeszcze zapewnionego utrzymania, więc tym bardziej należy się spodziewać twardego, męskiego futbolu. Rok temu Zagłębie wygrało w Rzeszowie 2:1 po golach Macieja Ambrosiewicza i Patrika Misaka. Obaj nie grają już w naszym klubie, ten pierwszy przeniósł się do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, drugi do KS Wieczysta. Tamto spotkanie zostało rozegrane na stadionie Resovii, ale w nowym sezonie rzeszowianie grają już na obiekcie miejskim i tam też w piątek zameldują się sosnowiczanie.

Po raz ostatni oba kluby walczyły o ligowe punkty w rundzie jesiennej obecnego sezonu i 1:0 wygrała Resovia po bramce Dawida Kubowicza. W tamtym okresie zespół przejął trener Artur Skowronek, który wprowadzał swoje pomysły, jeśli chodzi o kwestie personalne i mentalne. Drużyna się docierała i dopiero w końcówce dogrywanej rundy jesiennej pokazała jakość piłkarską.

Zobaczymy, jak to będzie z jakością w Rzeszowie, gdzie Resovia w tym sezonie przegrała już 5 spotkań w roli gospodarza. Na rzeszowskim obiekcie Resoviacy nie czują się zbyt pewnie, więc może warto skorzystać z tej sytuacji?

 

RESOVIA RZESZÓW – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Piątek, godz. 18:00, Stadion Miejski w Rzeszowie

Sędziuje: Mateusz Złotnicki z Lublina

Gdzie można obejrzeć to spotkanie?

PPV: https://bit.ly/ZaglebiePPV
Polsat BOXhttps://bit.ly/ObejrzyjZaglebie

Klubowa relacja radiowa: #GADABUDA

 

RESOVIA RZESZÓW – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
HISTORIA LIGOWYCH POJEDYNKÓW
BEZ PUCHARU POLSKI

9 – LICZBA SPOTKAŃ
5 – ZWYCIĘSTWO ZAGŁĘBIA
1 – REMIS
3 – PRZEGRANE
BRAMKI: 8:7 dla Zagłębia

1. Sezon 1986/87
II liga gr. wschodnia
Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 1:0

2. Sezon 1986/87
II liga gr. wschodnia
Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 3:1

3. Sezon 1987/88
II liga gr. wschodnia
Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 0:1

4. Sezon 1987/88
II liga gr. wschodnia
Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 0:0

5. Sezon 1988/89
II liga gr. wschodnia
Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 0:2

6. Sezon 1988/89
II liga gr. wschodnia
Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 1:0

7. Sezon 2020/21
Fortuna I Liga
Zagłębie Sosnowiec – Akplan Resovia Rzeszów 0:2
Gole: Michał Kuczałek i Grzegorz Płatek.

8. Sezon 2020/21
Fortuna I Liga
Akplan Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 1:2
Gole: Dawid Kubowicz – Maciej Ambrosiewicz, Patrik Misak

9. Sezon 2021/22
Fortuna I Liga
Zagłębie Sosnowiec – Akplan Resovia Rzeszów 0:1
Gol: Dawid Kubowicz

10. Sezon 2021/22
Fortuna I Liga
Akplan Resovia Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec ?

 

CIEKAWOSTKI:

* W najnowszej historii kontaktów obu klubów należy wspomnieć o 9 meczach na poziomie II ligi (obecnie I liga), które oba kluby rozegrały w latach 1986-2021. 5 spotkań wygrali sosnowiczanie, trzy Resovia, a w jednym wypadku był remis. Pierwszego, można rzec historycznego gola, zdobył nasz pomocnik Czesław Wyrobek, który wykorzystał rzut karny w zwycięskim meczu z Resovią (1:0) w dniu 9 sierpnia 1986 roku.

* Zagłębie czeka na wygraną z Resovią na Stadionie Ludowym już 33 lata. Po raz ostatni sosnowiczanie zwyciężyli tego rywala na swoim boisku 22 kwietnia 1989 roku. Skromne zwycięstwo 1:0 zostało osiągnięte po bramce Jana Gałuszki. Sezon 1988/89 Zagłębie zakończyło na pierwszym miejscu w II-ligowej tabeli ciesząc się z powrotu do ekstraklasy po 3-letniej rozłące z najwyższą klasą rozgrywkową.

* Ostatni raz Zagłębie wygrało w Rzeszowie 24 kwietnia 2021 roku, kiedy to zwyciężyliśmy 2:1 po golach Macieja Ambrosiewicza i Patrika Misaka. To spotkanie zostało rozegrane na stadionie Resovii, ale w nowym sezonie rzeszowianie grają już na obiekcie miejskim, który spełnia wymagania licencyjne Fortuna 1 Ligi.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin