Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Po raz 79. zagramy z ŁKS-em. Spotkanie odwiecznych rywali…

Po raz 79. zagramy z ŁKS-em. Spotkanie odwiecznych rywali…

29 września 2022

Mecze Zagłębia z ŁKS-em mają swoją odrębną historię. Łodzianie obok Ruchu Chorzów to najczęstszy rywal sosnowiczan w rozgrywkach ligowych. W piątek w Łodzi obie drużyny spotkają się po raz 79.

 

„Rycerze wiosny”, jak kiedyś nazywano łodzian imponują… w rundzie jesiennej, aktualnie ŁKS zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 20 punktów. Na koncie zespół ma 6 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Ostatnie spotkanie Ełkaesiacy rozgrywali w Bielsku, remisując po dobrej grze 1:1. Powrót do Łodzi trenera Kazimierza Moskala dobrze wpłynął na funkcjonowanie drużyny, która prezentuje ofensywny, a co istotne – skuteczny futbol.

Wiemy mniej więcej, czego można oczekiwać od ŁKS-u, a co zamierza łodzianom przeciwstawić Zagłębie? Ostatnie dwa mecze nie były zbytnio udane, w Chorzowie nasz zespół przegrał z Ruchem prestiżowe starcie 0:2, a z kolei w potyczce z Chojniczanką mocno szwankowała skuteczność, stąd tylko remis 1:1. A okazji do zdobycia goli było bez liku. Na pewno wspomniana skuteczność jest do poprawki, ale o tym doskonale wie trener Artur Skowronek.

W Łodzi nie zagra Dawid Ryndak, który przechodzi badania w związku z kontuzją odniesioną na treningu. Wcześniej z gry wypadł Sebastian Bonecki, który w Chorzowie doznał zwichnięcia stawu obojczykowo-barkowego. Zawodnik jest już po operacji, ale w tym roku już nie wybiegnie na ligowe boiska. Dobre wieści są takie, że po pauzie kartkowej nasz szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji Dominika Jończego i Michała Masłowskiego.

Ci kibice, którzy nie wybierają się do Łodzi będą mogli obejrzeć spotkanie w Internecie w systemie PPV, płacąc za dostęp 10 PLN. Szczegóły poniżej. Ci, którzy wybierają się na ten mecz, by dopingować na miejscu Zagłębiaków spodziewani są w liczbie 500. Ich doping będzie bardzo pomocny…

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec
Stadion Miejski im. Władysława Króla
Łódź-Polesie, Aleja Unii Lubelskiej 2
Piątek, 30 października, godz. 18:00
Sędziuje: Grzegorz Kawałko z Olsztyna

Gdzie możemy obejrzeć mecz?
PPV: https://bit.ly/ZaglebiePPV 
Polsat BOX GO: polsatboxgo.pl

* Po raz ostatni zagraliśmy z ŁKS-em 16 kwietnia 2022. To spotkanie rozegrane zostało w Wielką Sobotę na Stadionie Ludowym i zakończyło się bezbramkowym remisem. Mimo dogodnych okazji z obu stron nie padła żadna bramka. Z kolei ostatni raz w Łodzi obie drużyny spotkały się 1 października 2021. 1:0 wygrali wówczas sosnowiczanie po golu z karnego Szymona Sobczaka w 78 minucie.

* Sosnowiczanie nie wygrali z ŁKS-em Łódź na Stadionie Ludowym od 17 lat. Po raz ostatni uczynili to w meczu rozegranym 9 kwietnia 2005, w którym o zwycięstwie Zagłębia przesądziła bramka strzelona z rzutu wolnego przez Tomasza Malinowskiego w 90 minucie. Później sosnowiczanie przegrali na Ludowym wszystkie cztery kolejne mecze z Łódzkim Klubem Sportowym.

* Pierwszy raz oba zespoły mierzyły się w 1953 roku i lepsi okazali się sosnowiczanie występujący w tamtych latach pod szyldem Stali. Na Stadionie przy ulicy Mireckiego Stal wygrała ten historyczny pojedynek 1:0.

* Szczególnie dramatyczne zwycięstwo ligowe Zagłębia nad łodzianami miało miejsce, jak już wspomnieliśmy powyżej, 9 kwietnia 2005 roku. O dramaturgię tego niezwykłego widowiska zadbał Tomasz Malinowski, którego piłkarska bomba w 90 minucie wstrząsnęła Stadionem Ludowym. Efektowne trafienie „Maliny” dało sosnowiczanom cenne zwycięstwo 4:3.

* To będzie starcie ligowe nr 79. ŁKS Łódź obok Ruchu Chorzów to najczęstszy rywal ligowy Zagłębia.

ŁKS ŁÓDŹ – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
HISTORIA LIGOWYCH POJEDYNKÓW
BEZ PUCHARU POLSKI
78 – LICZBA SPOTKAŃ
23 – ZWYCIĘSTWA ZAGŁĘBIA
25 – REMISY
30 – PRZEGRANE
BRAMKI: 108:88 dla ŁKS-u

Z NIMI GRALIŚMY NAJCZĘŚCIEJ:
1. Ruch Chorzów 79
2. ŁKS Łódź 78
3. Górnik Zabrze 75
4. Legia Warszawa 72
5. Wisła Kraków 71

STRZELCY BRAMEK W EKSTRAKLASIE:

ZAGŁĘBIE (77): Mazur 7, Kosider 6, Uznański 6, Jarosik 5, Piecyk 5, A. Pocwa 3, Ciszek 3, Gzel 3, Szaryński 3, Krężel 2, Myga 2, Gałeczka 2, Dworczyk 2, Rudy 2, W. Majewski 1, Szymczyk 1, Fulczyk 1, Krawiarz 1, Gaik 1, Pielok 1, Kaczewski 1, Ambroży 1, Bazan 1, Loska 1, Z. Sączek 1, Maleńki 1, Jędras 1, Mikołajów 1, Tochel 1, W. Sączek 1, Łakomiec 1, Milczarski 1, W. Miska 1, Klamra 1, Wyrobek 1, Hamerlik 1, Kordysz 1, Czerwiec 1, Stachurski 1, Małecki 1.

ŁKS (93): Soporek 9, Kowalec 5, Wieteski 5, Suski 4, Miłoszewicz 4, M. Chojnacki 4, R. Robakiewicz 4, Szymborski 3, Sadek 3, G. Ostalczyk 3, Arifović 3, Pilarski 2, Orczykowski 2, Białek 2, Mszyca 2, Milczarski 2, W. Nowak 2, Ziober 2, Wieszczycki 2, Madej 2, Sass 1, Mizgier 1, Grzywocz 1, Walczak 1, Charbicki 1, Lorent 1, Studniorz 1, Stachura 1, Grębosz 1, Maleńki 1, Galant 1, S. Terlecki 1, J. Sobol 1, Klimas 1, Gabrych 1, Sławuta 1, Płachta 1, Sybilski 1, K. Baran 1, Więzik 1, Leszczyński 1, T. Cebula 1, Traczyk 1, Wenclewski 1, Stefański 1, Kruszankin 1, M. Komorowski 1 oraz 1 samobójcza (Konopelski).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin