2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0). Jończy mecz zakończył!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0). Jończy mecz zakończył!

15 października 2022

W 14. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali 2:2 z Podbeskidziem, zdobywając wyrównującego gola w 10 minucie doliczonego czasu gry. To był szalony mecz, który przekształcił się w horror… Brawo Zagłębie, takie mecze aż chce się oglądać!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)

1:0 Kamil Biliński, 14 minuta

1:1 Szymon Sobczak, 46 minuta

2:1 Kamil Biliński, 60 minuta

2:2 Dominik Jończy, 90+10 minuta

Podbeskidzie: Igonen – Bonifacio, Mikołajewski, Wypych, Markov – Janota (79′ Celtik), Jodłowiec (74′ Polkowski), Misztal, Simonsen, Goku (90+4 Milasius) – Biliński K (79′ Drzazga.
Trener: Dariusz Źuraw

Zagłębie: Gliwa – Ziółkowski (72′ Borowski), Jończy, Bykov, Gojny (K) – Bryła (46′ Masłowski), Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski (79′ Kulawiak) – Pawłowski – Fabry (46′ Sobczak).
Trener: Artur Skowronek

Sędziuje: Patryk Gryckiewicz z Torunia.
Żółte kartki: Markov, Misztal, Janota, Bonifacio – Bykov, Masłowski, Jończy.

Czerwona kartka: Bonifacio (90′ – druga żółta kartka)
Widzów: 3699.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI:

* Ostatni mecz ligowych tych drużyn miał miejsce 1 maja 2022 roku właśnie w Bielsku-Białej. 2:0 wygrali sosnowiczanie po golach Michała Masłowskiego i Szymona Sobczaka. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe to w tym roku na pewno nie zagra Sebastian Bonecki, który jest po operacji zwichniętego stawu obojczykowo-barkowego. Z kolei Maksym Niemiec był chory, ale jest już w pełni sił i zgłasza akces do gry. Pozostali zawodnicy także są na wysokich obrotach.

* Najbardziej pamiętny, można rzec – szalony mecz Podbeskidzia z Zagłębiem miał miejsce 16 września 2016 a w Bielsku-Białej. Wcześniej w sezonie 2015/16 Zagłębie zajęło trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli, co budziło szacunek, bowiem sosnowiecki team był przecież beniaminkiem. Działacze klubu uznali, że należy pójść za ciosem i w kolejnym sezonie powalczyć o powrót do ekstraklasy. Nie da się ukryć, że chłopcy Jacka Magiery mieli w ręku, a właściwie w nogach wiele atutów.

* Sezon 2016/17 rozpoczął się wówczas udanie, Zagłębie skutecznie punktowało i po 8. kolejkach otwierało tabelę. No i przyszedł szalony mecz w Bielsku z „Góralami”. Po prawdziwej kanonadzie strzeleckiej sosnowiczanie wygrali 5:4. Gole dla Zagłębia zdobyli: Vamara Sanogo x2, Sebastian Dudek, Żarko Udoviczić i Martin Pribula. Takie mecze chciałoby się oglądać co tydzień. Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce w najbliższą sobotę!

* Dodajmy na koniec, że oczy kibiców powinny być zwrócone na ostatni kwadrans pierwszej połowy – to wtedy Zagłębie zdobywa 50% bramek – oraz ostatnie 15 minut drugiej odsłony gry – w tym okresie najaktywniejsze jest Podbeskidzie, zdobywając 40% spośród wszystkich swoich goli.

RELACJA LIVE

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Wystartowaliśmy! W składzie Zagłębia tylko jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu – Filipa Borowskiego na prawej obronie zastąpił Mateusz Ziółkowski.

4′ Pierwsza sytuacja Podbeskidzia – Roman Goku źle odegrał piłkę w polu karnym do kolegi i Zagłębie przejęło piłkę.

6′ Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia, ale centra Maksa Banaszewskiego zbyt niska i obrońcy wybili piłkę.

11′ Po centrze Simonsena Roman Goku był w dobrej sytuacji, ale naciskany przez naszych graczy strzelił lekko i Gliwa złapał pewnie futbolówkę.

12′ Szybka zmiana sytuacji – po naszym rzucie rożnym autorstwa Szumilasa Igonen spokojnie łapie futbolówkę.

Po zagraniu z linii końcowej Simonsena Kamil Biliński mocnym strzałem w róg otwiera wynik spotkania.

21′ Znowu akcja Podbeskidzia prowadzona ich lewą stroną, gdzie mamy problemy. W finale w doskonałej sytuacji był Marcel Misztal, ale jego mocny strzał z pola karnego poszybował ponad poprzeczką.

31′ Goku podał do Simonsena, który odegrał na 8. metr do Tomasza Jodłowca, ale ten posłał piłkę obok bramki.

39′ Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Pawłowski. Piłka trafiła po drodze w głowę jednego z obrońców Górali i mieliśmy rzut rożny.

45′ Arbiter anulował rzut karny dla Podbeskidzia po obejrzeniu powtórek VAR. Chodziło o faul Gojnego na Janocie. Okazało się na na VAR, że wcześniej ręką zagrał Biliński.

45+3. Koniec I części spotkania. Podbeskidzie prowadzi 1:0 po golu Kamila Bilińskiego.

46′ Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

Znakomicie otwarcie drugiej połowy – po zagraniu Szumilasa, Sobczak głową skierował piłkę do bramki. Brawo „Sopel”!

60′ Efektowna akcja Podbeskidzia zakończona strzałem z bliska do pustej bramki przez Bilińskiego.

Dopiero weryfikacja VAR potwierdziła, że gol dla Podbeskidzia był prawidłowy. Wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

78′ Po centrze Szumilasa z rzutu wolnego Sobczak strzelił minimalnie niecelnie.

85′ Rajd Filipa Borowskiego zakończony nie tyle strzałem, co podaniem do bramkarza Górali,.

90′ Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Bonifacio. Gramy z przewagą jednego zawodnika. Sędzia doliczył 7 minut.

Co za mecz, w 10 minucie doliczonego czasu gry, po rzucie rożnym Szumilasa, Dominik Jończy głową pakuje piłkę do siatki!

90+11. Koniec meczu w Bielsku. Wyrywamy 1 punkt w szalonej końcówce. Graliśmy do końca!