<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0). Zasłużona wygrana z Góralami!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0). Zasłużona wygrana z Góralami!

1 maja 2022

W 31. kolejce rozgrywek Fortuna 1 Ligi nasi piłkarze wygrali wyjazdowe spotkanie z Podbeskidziem 2:0 (0:0). Bramki zdobyli: Michał Masłowski i Szymon Sobczak, Po serii 5 meczów bez zwycięstwa, wygrywamy jak najbardziej zasłużenie z Góralami. Brawo drużyna, brawo kibice, którzy dopingowali całe spotkanie nasz zespół!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)

0:1 Michał Masłowski, 51 minuta

0:2 Szymon Sobczak, 64 minuta (głową)

Podbeskidzie: Igonen – Bonifacio (65′ Janota, Rodriguez, Mikołajewski, Simonsen – Gutowski, Scalet (70′ Wełniak), Frelek, Goku (75′ Polkowski), Celtik – Biliński.
Trener: Mirosław Smyła.

Zagłębie: Gliwa – Jończy, Dalić, Bodzioch – Ryndak, Korzeniecki, Masłowski (76′ Peterman), Gojny – Banaszewski (89′ Borowski), Sobczak (89′ Sanogo), Pawłowski (65′ Szumilas).
Trener: Artur Skowronek.

Sędziuje: Sebastian Jarzębak z Bytomia.
Żółte kartki: Bonifacio, Rodriguez – Dalić, Masłowski.
Widzów: 3764.

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

* W składzie Zagłębia brakuje Joao Oliveiry. Portugalczyk został zdyskwalifikowany na jeden mecz przez Komisję Dyscypliny PZPN. To efekt czerwonej kartki w spotkaniu z Miedzią Legnica (1:2), którą Joao otrzymał za faul w polu karnym. Legniczanie dostali jedenastkę, a nasz zawodnik musiał opuścić boisko po „akcji ratunkowej”, jak całe zdarzenie opisał sędzia.

* Kolejne osłabienie Zagłębia to absencja Patryka Bryły, który otrzymał w spotkaniu z Miedzią Legnica 8. żółtą kartkę. Bryła, tak jak i Oliveira będzie pauzował tylko w jednym spotkaniu. Z kolei po kontuzji na ławce jest Filip Borowski.

* Bilans naszych potyczek z tym rywalem – idealnie remisowy, oba zespoły mają po 4 zwycięstwa i 4 porażki, ponadto odnotowano 5 remisów. Co ciekawe, bramki także mamy remisowe. Ostatni ligowy mecz tych drużyn w Bielsku, miał miejsce w sezonie 2019/20. Wówczas „Górale” wygrali 4:1. Wcześniej, bo na inaugurację wspomnianego sezonu Zagłębie zremisowało z tym rywalem na Stadionie Ludowym 1:1. Gola dla sosnowiczan strzelił Fabian Piasecki, który został królem strzelców w sezonie 2019/20.

* Najświeższa historia potyczek Zagłębia z „Góralami” to zeszłoroczne spotkanie na Stadionie Ludowym, kiedy to padł – jakżeby inaczej – remis 2:2. Bramki dla Zagłębia strzelili: Szymon Sobczak i Patryk Bryła, z kolei dla Podbeskidzia trafiali: Kamil Biliński i Joan Roman.

* Najbardziej pamiętny, można rzec – szalony mecz Podbeskidzia z Zagłębiem miał miejsce 16 września 2016 a w Bielsku-Białej. Wcześniej w sezonie 2015/16 Zagłębie zajęło trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli, co budziło szacunek, bowiem sosnowiecki team był przecież beniaminkiem. Działacze klubu uznali, że należy pójść za ciosem i w kolejnym sezonie powalczyć o powrót do ekstraklasy. Nie da się ukryć, że „chłopcy Magiery” mieli w ręku a właściwie w nogach wiele atutów.

Relacja live:
Prosimy odświeżać stronę!

1’ Sędzia Sebastian Jarzębak rozpoczął spotkanie w Bielsku. W składzie Zagłębia brakuje kartkowiczów Joao Oliveiry i Patryka Bryły. Ich miejsce zajęli Nikolas Korzeniecki i Maksymilian Banaszewski.

2′ Pierwsze akcje pokazują agresywną grę Zagłębia w środku pola, gdzie nasz zespół stara się przechwytywać piłki.

4′ Pierwszy strzał w tym meczu – uderzenie Celtika kompletnie nieudane, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

7′ Faulowany Szymon Pawłowski i mamy rzut wolny w pobliżu pola karnego gospodarzy.

8′ Dośrodkowanie Michała Masłowskiego spowodowało wybicie piłki przez Podbeskdzie poza pole karne. Doskoczył do niej Maks Banaszewski i oddał strzał. Uderzenie było niezbyt mocne, więc Igonen łatwo sobie z nim poradził.

14′ Kolejny rzut wolny dla Zagłębia. Z boku uderzył kąśliwie Masłowski, jednak zbyt słabo, by Igonen mógł mieć problemy.

15′ Pierwszy rzut rożny w meczu. Bielszczanie wykonali go fatalnie i poszła szybka kontra Zagłębia, Niestety, Scalet przed polem karnym swojej drużyny skasował naszą kontrę.

16′ Po długim podaniu Ryndaka i błędzie Rodrigueza, który nie wybił piłki, Szymon Sobczak w sytuacji sam na sam trafił z bliska w twarz Igonena… To była stuprocentowa sytuacja Zagłębia!

25′ Groźnie na naszym polu karnym, ale w końcu sytuację wyjaśnił… Daniel Mikołajewski, który niecelnie dośrodkował w szesnastkę Zagłębia.

26′ Wolno biegający Rodriguez popełnia kolejny błąd, tym razem fauluje Dawida Gojnego i mamy rzut wolny z boku pola karnego.

28′ Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego Masłowskiego. Piłka ląduje poza boiskiem.

34′ Okres przewagi Zagłębia, ale nie dał on naszej drużynie sytuacji bramkowych.

35′ Bardzo groźna kontra Podbeskidzia. Przed Gliwą znalazł się Kamil Biliński, ale jego uderzenie o centymetry ominęło słupek naszej bramki. Uff, odetchnęliśmy z ulgą.

41′ Tym razem rzut wolny dla Podbeskidzia po faulu Masłowskiego, który dostał żółtą kartkę za dyskusje z sędzią.

43′ Uderzenie Turka Celtika z wolnego trafia jednak w mur naszej drużyny.

44′ Seria rzutów rożnych Zagłębia, ale nie dały one żadnego efektu. Na koniec tej serii Pawłowski uderza z powietrza, posyłając piłkę bardzo wysoko nad bramkę gospodarzy.

45+4. Sędzia Jarzębak kończy I połowę meczu w Bielsku. Oba zespoły miały po jednej szansie golowe, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian.

Po wrzucie piłki z autu przez Vedrana Dalicia Masłowski w podbramkowym tłoku z bliska wepchnął piłkę do siatki.

63′ Po zagraniu do środka przez Banaszewskiego, sprzed pola karnego strzelał Nikolas Korzeniecki. Piłka ponad poprzeczką bramki Górali.

Po centrze z rzutu wolnego Masłowskiego, Vedran Dalić zgrał piłkę do Szymona Sobczaka, który z najbliższej odległości głową posłał piłkę do siatki. VAR potwierdził prawidłowość bramki,

70′ Gutowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego.

88′ Kacper Wełniak próbował przewrotką pokonać Gliwę, ale posłał piłkę wysoka ponad bramką.

90+4. Sędzia kończy spotkanie w Bielsku, które zasłużenie wygrywamy 2:0. Gole dla naszej drużyny zdobyli: Michał Masłowski i Szymon Sobczak. Brawo Zagłębie!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin