DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-02-11 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Porywające mecze koszykarek i piłkarzy ręcznych

Porywające mecze koszykarek i piłkarzy ręcznych

20 grudnia 2022

W miniony weekend porywające mecze były udziałem koszykarek i piłkarzy ręcznych. Zanim jednak sosnowiczanki efektownie ograły rywalki z Torunia, musiały awaryjnie przenieść się z „Żeroma” do hali przy ulicy Kisielewskiego. Ta nagła przeprowadzka związana była z koniecznością ściągnięcia spore ilości śniegu z dachu na hali przy Żeromskiego. Podopieczne Jordiego Aragonesa w nowym obiekcie rozegrały niemal perfekcyjny mecz, szkoda tylko, że nie mogli go obejrzeć kibice.
Równie imponująco rozprawili się z przeciwnikiem piłkarze ręczni Zagłębia HT, którzy różnicą 12 bramek wygrali na wyjeździe z ORLEN Upstream SRS Ptrzemyśl.Jestem pod ogromnym wrażeniem gry całego zespołu i genialnego meczu w obronie podsumował go trener Grzegorz Mentel.

 

 

POLSKA HOKEJ LIGA
Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec
Czwartek, 22 grudnia, godz. 19:00
Arena Sanok, ul. Królowej Bony 4

 

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Zagłębie Handball Team Sosnowiec 23:35 (9:19)
Zagłębie HT: Ratuszniak, M. Mentel, Mleczko – Miszka 5, Mięsopust 5, Kurzawa 5, Danysz 2, Popczyk Głuszczenko, Kowalski, Kolano 3, Piątek, Żaczek 1, Sladkowski 5, Płonka 8, Adamuszek 1.

 

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
Płomień Sosnowiec – Solna Wieliczka 2:3 (18:25, 25:27, 25:22, 25:22, 12:15)
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – LTS Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)
Płomień: Wróbel, Kaczmarzyk, Kurerowa, Deptuch, Natanek, Samul (libero) oraz Śmietana, Kłoda, Wiśniewska (libero).
Legionovia: Dąbrowska, Bartczak, Gajewska, Jaworska-Nowak, Górecka, Lenik,Ciejka (libero) oraz Dul, Kosiorek, Łubianka.

 

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
SMS Spała – MKS Będzin 0:3 (15:25, 17:25, 23:25)
SMS: Serafin (1 pkt), Potrykus (6), Rybak (7), Przybyłek, Serewis, Nowak, Kubacki (libero) oraz Majchrzak (3), Szpernalowski, Nowik (2), Kaliszuk (5), Urbańczyk (3).
MKS: Macionczyk (1), Teppan (5), Usowicz (1), Swodczyk (6), Koppers (8), Pietruczuk (7), Olenderek (libero) oraz Piwowarczyk (7), Goj, Gonciarz (2), Frąc (5), Ptaszyński (3), Marek (libero).

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Będzin 1:3 (25:18, 24:26, 20:26, 18:25)
Lechia: Markiewicz (6 pkt), Bieńkowski (1), Stolc (16), Hendzelewski (11), Baran (5), Piotrowski (13), Kędzierski (libero) oraz Sterna, Kulik (4), Tomczak (3), Sokołowski (3), Szwed (4), Dzierżyński (libero)
MKS: Macionczyk (3), Teppan (3), Usowicz (2), Swodczyk (8), Pietruczuk (15), Koppers (17), Marek (libero) oraz Frąc (9), Piwowarczyk (7), Ptaszyński, Olenderek (libero).

MVP: Pietruczuk (MVP)
Widzów: 100
Sędziowali: Habel, Ferenczak.

 

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA KOBIET
MB Zagłębie Sosnowiec – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 94:79 (28:15, 22:23, 19:26,25:15)
MB Zagłębie: Wojtala 8, January 15, Zempare 26, Urbaniak-Dornastauder 23 (16 zb.), Mistinova 20 (6×3)  – Wnorowska 2, Grzenkowicz, Zuziak
Energa: Jones 16, Stankiewicz 19, Pszczolarska 7, Louka, Grays 20 – Adebayo 15, Podkańska 2, Urban.

 

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
MKS Dąbrowa Górnicza – Twarde Pierniki Toruń 96:106 (29:22; 16:26; 25:30; 26:25)
MKS Dąbrowa Górnicza: Alonzo Verge Jr. – 23 pkt., Trevon Bluiett – 22pkt., Joseph Chealey – 15 pkt., Jarosław Mokros – 14 pkt., Martin Krampelj – 10 pkt., Ousmane Drame –  6 pkt., Maciej Kucharek – 3 pkt., Marcin Piechowicz – 3 pkt, Kacper Radwański – 0 pkt., Wiktor Rajewicz – 0 pkt.
Twarde Pierniki Toruń: Sterling Gibbs – 33 pkt., Joey Brunk – 21 pkt., Vasa Pusica – 19 pkt., Stefan Kenić – 10 pkt., Bartosz Diduszko – 9 pkt., Aaron Cel – 8 pkt., Szymon Janczak – 4 pkt., Kacper Gordon – 2 pkt.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin