DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-12-08 20:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Przygotowania rozpoczęte!

Przygotowania rozpoczęte!

13 czerwca 2022

21 piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningu Zagłębia. W tym gronie nie zabrakło zawodników testowanych. Sosnowiczanie do nowego sezonu będą przygotowywać się na własnych obiektach, a zwieńczeniem tego okresu będzie mecz ligowy z Apklan Resovią Rzeszów.

Po zakończeniu poprzedniej kampanii z klubem pożegnało się kilku piłkarzy. W sosnowieckich barwach nie zobaczymy już Kamila Bielikowa, Joao Oliveiry, Wojciecha Kamińskiego, Quentina Seedorfa, Lukasa Duriski, Łukasza Turzynieckiego i Mykyty Petermana. Zawodnicy z ważnymi kontraktami udali się natomiast na urlopy. Czasu na odpoczynek nie było jednak wiele.

Mieliśmy niecałe trzy tygodnie wolnego, gdzie tak naprawdę tylko jeden z nich był pasywnym wypoczynkiem psycho-fizycznym. Pozostałe dwa tygodnie to indywidualne treningi wytrzymałości siłowej po to, żeby podtrzymywać to, co było już wypracowane, ale także zrobić bazę przed mocnym startem przygotowań – mówi Artur Skowronek, trener Zagłębia.

Przygotowania potrwają pięć tygodni. Każdy z nich został szczegółowo zaplanowany.

Okres przygotowawczy jest krótki i tak przeplatamy bodźce motoryczne, żeby dość szybko wejść w eksplozywny etap pracy. W drugim mikrocyklu mamy dwa mecze sparingowe i dobrą intensywność treningową. To są już dwa mocne tygodnie. W trzecim wcale nie schodzimy z objętości i intensywności. Ten tydzień będzie zamknięty jednym sparingiem, gdzie chcemy dać piłkarzom już 70 minut, a w ostatnim meczu 90 minut i mieć blisko wykrystalizowaną drużynę. Oczywiście nie zapominamy o elementach taktycznych, nad którymi poświęcimy sporo uwagi podczas zajęć – zdradza plany szkoleniowiec.

Kadra zespołu podczas poniedziałkowego treningu była nieco uszczuplona. Zajęcia od środy rozpocznie Filip Borowski, a od piątku Szymon Sobczak. W drużynie zabrakło także Antoniego Kulawiaka, który dochodzi do siebie po przebytej chorobie.

Do pierwszego zespołu został włączony natomiast pomocnik Michał Barć. To kolejny piłkarz naszej Akademii, który dostał szansę pokazania się w „Jedynce”. Wcześniej do drużyny dołączyli Kacper Siuta, Igor Dziedzic i wspomniany Antoni Kulawiak. Podczas treningu na boisku pojawili się również zawodnicy testowani: Wojciech Muzyk (ostatnio Legia Warszawa), Patryk Pawela (Kuźnia Ustroń) oraz Przemysław Szarek (ostatnio Korona Kielce).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin