2024-04-19 18:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. Cenna wygrana zespołu U17 w Zabrzu

Raport Akademii. Cenna wygrana zespołu U17 w Zabrzu

28 marca 2022

Rekordowa wygrana drugiej drużyny Zagłębia z Ostoją Żelisławice i cenne zwycięstwo wyjazdowe CLJ-ki z Górnikiem Zabrze – to sztandarowe osiągnięcia naszej Akademii w trakcie minionego weekendu. Młodsze roczniki także nie zawodziły, więc można mówić o udanej sobocie i niedzieli. Szczególnie cieszy wygrana 3:1 w Zabrzu drużyny Łukasza Nadolnego, która w expressowym tempie zdaje kolejne egzaminy dojrzałości w Centralnej Lidze Juniorów U17.

LIGA OKRĘGOWA ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC
Zagłębie II Sosnowiec – Ostoja Żelisławice 8:0 (5:0)
Bramki: Alex Tanque 3, Popczyk 2, Chęciński 1, Troć 1, Kłosek 1.
Zagłębie II: Frankowski (46’ Dubielak) – Chęciński, Kopeć (46’ Kłosek), Uthke-Nowak (46’ P. Wybański) – Sych (46’ Lipka), Barć (57’ Janus), Hałatek, Kozłowski (46’ Kaczmarek) – Alex Tanque, Popczyk, Troć (57’ Janosz).
Trener Damian Nowak:Trzy punkty dopisane, co cieszy, jak również to, że wszyscy zdrowi. Obyło się bez kontuzji. Można było tych goli strzelić więcej, ale i tak padł wysoki wynik. Do tego zagraliśmy na zero z tyłu. Niewielkim problemem dla nas było to, że pierwszy raz w tym tygodniu byliśmy na naturalnej trawie. Wszystko to co chcieliśmy zrealizować, to zrealizowaliśmy.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Ruch Radzionków – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
Skład: Dubielak – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek, M. Wybański, Janus, Miska, Płuciennik, Maciasz, Wołowiec. Ponadto grali: Kopka, Kaim, Gałka, Fijałkowski.
Trener Marcin Paul:W pierwszej połowie nie potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacji bramkowych, przeciwnik cofnął się licząc na grę z kontry. W drugiej połowie stworzyliśmy 4 sytuacje stuprocentowe, jednak żadnej z nich nie wykorzystaliśmy i ponieśliśmy porażkę.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)
Bramki: Kulawiak, Dziedzic (rzut rożny), Sałapatek.
Zagłębie: Siuta (46’ Król) – Tomala (90’ Krypciak), Sraga (55’ Gacal), Klimczyk, Piątek, Adamiec, Dziedzic (85’Łagan), Lis (60’ Zawojski), Kulawiak (70’ Sałapatek), Uchnast, Celej (82’ Żądło).
Trener Łukasz Nadolny: Poprawny mecz w naszym wykonaniu, byliśmy dobrze zorganizowani i nie popełnialiśmy błędów indywidualnych. Zespół zagrał mądrze w każdej formacji, wykazaliśmy się ogromną dojrzałością piłkarską. Cieszy mnie organizacja gry. Ważne zwycięstwo, ale do końca ligi jeszcze bardzo dużo spotkań. Musimy być cały czas mocno skoncentrowani i dalej ciężko pracować. Brawa dla zespołu!

III LIGA WOJEWÓDZKA B2 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
FC Będzin – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:0)
Bramka – Sokół.
Zagłębie: Kurdziel – Stawowy, Figura, Ściera, Lech, Moroń, Trębacz, Dąbek, Surlej, Łoch, Sokół. Ponadto grali: Ocap-Grzywnowicz, Szewczyk, Machnik, Najduch, Kumor, Fiba.
Trener Adrian Zbroja:Mecz był rozgrywany na specyficznym małym boisku. W tych warunkach lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie do przerwy. W drugiej części spotkania gra toczyła się praktycznie na połowie gospodarzy, którzy ograniczali się tylko do obrony. Mimo szybko strzelonej bramki kontaktowej i sporej przewagi, nie zdołaliśmy odrobić strat, a w końcówce spotkania zespół z Będzina wykorzystał błąd naszego środkowego obrońcy i w efekcie ponieśliśmy porażkę. W meczu zabrakło nam szybszego operowania piłką oraz konkretów pod bramką gospodarzy. Na pewno cieszy reakcja zespołu na nieudaną pierwszą część spotkania i postawa w drugiej połowie, ale za to punktów się nie przyznaje. W następnych meczach musimy zdecydowanie poprawić organizację gry naszego zespołu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Unia Racibórz – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:1)
Bramki: Blecharczyk 3, Krawiec 1, Gaszewski 1.
Skład: Zając – Mędrala, Gabor, Krawiec, Orczyk, Tobiczyk, Mądry, Blecharczyk, Siwiec, Górkiewicz, Gaszewski.
Ponadto grali: Kapera, Jurkiewicz, Musiał, Świątek, Rumiński, Piekarski.
Trener Adrian Kaczkowski: Rozegraliśmy dobre spotkanie i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowaliśmy przebieg meczu, głównie dzięki dominacji w ataku pozycyjnym i dobrze zorganizowanej wysokiej obronie całego zespołu. W dobrych nastrojach czekamy na kolejne ligowe zmagania.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
SMS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:2)
Bramki: Augustyn 2, Palka, samobójcza.
Skład: Wysogląd – Przebindowski, Mirowski, Rogacz, Pilnicki, Palka, F. Nowak, Miśkiewicz, Świerad, Wieliński, Augustyn. Ponadto grał – Socha.
Trener Mariusz Majewski: Na wiosnę I liga wojewódzka stawia przed nami dużo większe wymagania, musimy być bardziej skoncentrowani, zaangażowani w grę i gotowi przeciwstawić się różnym okolicznościom zewnętrznym. Każdy mecz w tej lidze to osobna historia, dlatego cieszymy się ze zwycięstwa i dobrze wykonanej pracy na boisku. Gratulacje dla Zespołu!!!

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Orbita Bukowno 7:1 (4:0)
Bramki: Pyryt 3, Stachurka 3, Chatys 1.
Skład: Radomski – Gargula, Chatys, Wawrowski, Stachurka, Bochenek, Markiewicz, Machowicz, Pyryt. Ponadto grali: Wydrych, Dudziński, Kozak, Belter, Tarnowski.
Trener Daniel Nowak: – Od początku spotkania z Orbitą Bukowno narzuciliśmy swój styl gry, co doprowadziło do kontrolowania przebiegu spotkania przez 60 minut. Na wyróżnienie zasługuje na pewno nasza postawa strzelecka, gdyż stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, które zamieniliśmy na bramki. A to było naszym dużym mankamentem w poprzednich spotkaniach). Ponadto w tym meczu zaczęliśmy w większym stopniu realizować założenia przedmeczowe, co napawa dużym optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
SMS ŻAPN Żywiec – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:3)
Bramki: Koza 3, Matwiejczuk 1, Polczak 1.
Skład: Dudka – Dudkiewicz, Tomczyk, Polczak, Matwiejczuk, Matysek, Krawiec, Koza, Miśkiewicz. Rezerwa: Ciepliński, Latos, Marynowski, Nowak, Pytel.
Trener Jarosław Dzierżak:Całkowita dominacja naszego zespołu. Bardzo dobra gra w każdym elemencie, dominowaliśmy nad przeciwnikiem. Cieszy fakt, że chłopcy coraz lepiej wykonują założenie przedmeczowe. Pamiętamy jednak, że w tym wieku wynik jest sprawą drugorzędną, najważniejszy jest rozwój indywidualny zawodników. W tym aspekcie widzimy, ile mamy przed sobą jeszcze pracy, co pokazał nam czwartkowy mecz z Dynamem Kijów. Dlatego w najbliższy czwartek zagramy kolejne mecze, tym razem z Opavą i Stadionem Śląskim.