2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. Tym razem to młodsze roczniki dały przykład!

Raport Akademii. Tym razem to młodsze roczniki dały przykład!

5 września 2022

Zespoły naszej Akademii ze zmiennym szczęściem walczyły o ligowe punkty w miniony weekend. Lekki zawód sprawiła druga drużyna Zagłębia, która w rozgrywkach grupy 1 IV ligi śląskiej straciła fotel lidera, remisując bezbramkowo w prestiżowych derbach z Unią Dąbrowa Górnicza. Identyczny wynik osiągnęli juniorzy starsi w Tychach, a chłopaki z CLJ-ki strzeliły wprawdzie gola, ale w ostatecznym rozrachunku przegrali 1:2 z Rekordem Bielsko-Biała.
W zupełnie innych nastrojach byli przedstawiciele młodszych roczników, którzy wygrali swoje spotkania, a na deser – drużyna z rocznika 2010 (trener Robert Łysik) zajęła drugie miejsce w prestiżowym Turnieju o Puchar im. Gerarda Cieślika. Młodsze roczniki dały dobry przykład starszym kolegom…

IV Liga Śląska – Grupa 1
Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza 0:0
Zagłębie II: Maciejowski – Mroczko, Jakubowski, Machała, Kozłowski – Mielczarek (71’ Tarka), Hałatek (K), D. Pawłowski (87’ Kłosek), Niemiec (56’ Barć) – Nowak (25’ Troć) – Kulawiak (56’ Popczyk).
Unia: Weber – Mączka, Krzykowski, Bielawski, Jędrzejczyk – Bąk (K), Syguła, Misztal, Paluch (46’ Stefański) – Kiwior, Turczyński.
Sędziował: Mateusz Bielawski z Katowic.
Żółte kartki: Kozłowski – Paluch, Krzykowski, Stefański.
Widzów: 350.
Trener Łukasz Gajda: – Na poziomie czwartej ligi był to dla mnie debiut jako trenera, natomiast wcześniej już prowadziłem samodzielnie zespół. Jeśli chodzi o Unię, to wiedzieliśmy, że to dobry zespół, poukładany piłkarsko. I to sprawdziło się w trakcie meczu. Spodziewaliśmy się takiego spotkania, Unia czekała na nas na swojej połowie, by nas kontrować przy każdej okazji. Myśmy wiedzieli o tym, nasz plan był dobry, jednak brakowało wykończenia…

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
KP GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 0:0
Skład: Siuta – Bębenek, Piątek, Szlachta,Sraga – Wybański, Wołowiec, Adamiec – Dziedzic, Uchnast, Maciasz. Ponadto grali: Celej, Łagan, Wojdas, Jaskulski, Grzyb, Paszczela.
Trener Marcin Paul: – Mecz w którym posiadamy dużą przewagę, stwarzamy sytuacje jednak nie potrafiliśmy wykorzystać żadnej z nich. Dobrze graliśmy w defensywie, skutecznie w grze 1×1, praktycznie przeciwnik nie zagrażał naszej bramce. Większość meczu to atak pozycyjny w naszym wykonaniu, gdzie potrafiliśmy stworzyć sobie kilka sytuacji, ale zabrakło skuteczności.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
0:1 Mateusz Tekieli, 6 minuta
1:1 Szymon Krawiec, 45+1 minuta
1:2 Bartosz Kuźma, 83 minuta
Zagłębie: Kabała – Mędrala (85’ Ściera), Żądło, Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski, Zawojski, Blecharczyk (75’ Orczyk), Dąbek (45’ Górkiewicz), Śliwiński
Rekord: Dominek – Kaźmierczak, Łach, Pawlus, Grabaczyński, Tarnówka, Tekieli, Pieniądz, Kraszewski, Madeja, Oszek.
Trener Łukasz Nadolny: – Jestem wściekły, bo kontrolowaliśmy ten mecz. Stwarzamy sobie co najmniej 3 okazje w samej pierwszej połowie do zdobycia gola i nie potrafimy tego wykorzystać. W drugiej odsłonie rywale nie mieli żadnej okazji. W całym spotkaniu Rekord oddaje 3 strzały i zdobywa dwa gole po naszych prezentach. Niestety, ale kontry nas dzisiaj zabiły.

II Liga Wojewódzka B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07))
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:1)
Bramki: Machnik (asysta Szewczyk), Kapera (asysta Mularczyk), Lech (asysta Rumiński).
Skład: Janik (Zając – 46) – Mularczyk, Figura, Gabor, Szewczyk (Jurkiewicz – 82), Mironowicz (Kulig – 78), Trębacz, Machnik (Zuchara – 65) – Kapera (Rumiński – 70), Klimek (Lech – 60), Musiał (Najduch – 86).
Trener Adrian Zbroja: Pierwsza połowa wyrównana, przez 25 minut dominował nasz zespół a później do głosu doszli gospodarze. Po przerwie szybko strzelamy bramkę na 2:1 i kontrolujemy spotkanie. Można powiedzieć, że w drugiej połowie zagraliśmy bardzo pragmatycznie – to teoretycznie przeciwnik prowadził grę, ale to my stwarzaliśmy konkretniejsze sytuacje pod bramką. Jedna z nich zakończyła się sukcesem i w konsekwencji wygraliśmy zasłużenie całe spotkanie. Cieszy fakt, że zaczęliśmy strzelać bramki po podobnych akcjach – druga bramka dla naszego zespołu była bardzo podobna do pierwszej zdobytej trzy dni temu w meczu z Ruchem. Dzięki temu widać, że praca wykonana na treningach przynosi oczekiwane efekty. Teraz skupiamy się już na następnym meczu ligowym i pracujemy dalej.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)
Bramki: Witański, Marcinkowski, Gajda.
Skład: Wysogląd – Nocoń, Rogacz, Pilnicki, Bartosik – Włosek, Radomski, Palka – Witański, Marcinkowski, Świerad. Rezerwowi: Piekarski, Wieliński, Grzesikowski, Chatys, Harwin, Gajda, Micyk.
Trener Arian Kaczkowski:Początek meczu nerwowy, proste błędy techniczne, brak kontroli nad wydarzeniami boiskowymi. Od około 20 min uporządkowaliśmy swoją grę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce oraz stwarzaliśmy raz po raz sytuację bramkowe. Dominacja w ataku pozycyjnym trwała do ostatniego gwizdka czego podsumowaniem jest 3 bramkowe zwycięstwo. Widać, że zaczynamy być powtarzalni w ataku pozycyjnym to cieszy, natomiast musimy popracować w najbliższych tygodniach nad tym by utrzymać odpowiednio wysoki poziom gry przez pełne 80 minut.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
AKS Mikołów – Zagłębie Sosnowiec 3:10 (1:4)
Bramki: Pyryt x2, Koza x2, Machowicz, Buczek, Pietrowski, Długokęcki, Tarnowski, Pierścionek.
Skład: Kozak – Matysik, Wawrowski, Gargula, Matysek, Długokęcki, Pietrowski, J. Nowak, Machowicz, Pyryt, Buczek. Ponadto zagrali: Belter, Pierścionek, Koza, Stachurka, Tarnowski.
Trener Mariusz Majewski:Mecz bez historii, zakończony wysokim zwycięstwem. Mimo to nie jestem do końca zadowolony, ponieważ popełniliśmy kilka prostych błędów. Dodatkowo nie podeszliśmy z odpowiednim szacunkiem do przeciwnika i na samym początku straciliśmy bramkę na 1-0. Później zespół wrócił na właściwe tory i zdobył kilka ładnych goli. Na pewno musimy wyeliminować momenty dekoncentracji a także zmienić podejście do meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Turniej o Puchar im. Gerarda Cieślika
Trener Robert Łysik:Młodzi zawodnicy w związku z pauzą w lidze wybrali się na turniej piłki nożnej o puchar Gerarda Cieślika. W turnieju wzięło udział 16 zespołów z całej polski, m.in. Pogoń Szczecin, GKS Katowice, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, SMS GKS Tychy. AP Ostrzeszów. W pierwszym dniu rywalizacji wyniki Zagłębia wyglądały następująco:
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 5:1
Trener Robert Łysik: Ostatecznie zajmujemy bardzo dobre drugie miejsce w turnieju. Dodatkowo nasz bramkarz Diego Nowak został bramkarzem turnieju. Brawo drużyna, brawo Diego.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Pogoń Imielin – Zagłębie Sosnowiec D1 2:4 (1:2)
Bramki: Nowak x2, Latos 1, Uwijała 1.
Skład: Figura – Garzeł, Moras, Sochański – Wieczorek, Kręcichwost, Latos, Szczepek – Kuglin. Ponadto grali: Hanytkiewicz, Uwijała, Nowak, Czajkowski, Matusik, Serdak.
Trener Łukasz Walczak: Słaby mecz w naszym wykonaniu. Brakowało nam w tym dniu płynności w grze i skuteczności pod bramką przeciwnika, który w tym dniu postawił trudne warunki.

APN GP Czeladź – Zagłębie Sosnowiec D2 0:12 (0:7)
Bramki: Serdak x3, Bebel x3, Latos x3, Świrk 1, Kuglin 1, Szczepek 1.
Skład: Garncarz – Świrk, Hanytkiewicz, Plebanek – Bebel, Latos, Szczepek, Wieczorek – Kuglin. Ponadto grali: Moras, Uwijała, Strzecha, Nowak, Kiełbasa, Serdak.
Trener Łukasz Walczak: – Mecz bez historii, wygrany wysoko i kontrolowany przez nasz zespół przez 70 minut.