2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:1). Porażka w Centralnej Lidze Juniorów

Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:1). Porażka w Centralnej Lidze Juniorów

12 marca 2022

W 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U17 Zagłębie Sosnowiec przegrało na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:4 (1:3).

Wrocławianie w rundzie jesiennej zajęli 3. miejsce w tabeli za Zagłębiem Lubin i Rakowem Częstochowa i przystępowali do tego meczu jako faworyt. Przed tygodniem na inaugurację rozgrywek sosnowiczanie wygrali z Odrą Opole 1:0, natomiast Śląsk przegrał z Górnikiem Zabrze 2:4.

Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili już 2:0. Zagłębie odpowiedziało  w 35 minucie. Karol Adamiec przyjął piłkę w środku pola i pięknym strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza Śląska. Jeszcze przed przerwą wrocławianie podwyższyli prowadzenie dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu.

Przy wyniku 3:1 dla Śląska kontuzji doznał Bartosz Paszczela. Napastnik Zagłębia został trafiony w twarz przez rywala i musiał opuścić boisko z powodu urazu oka. Po tym starciu arbiter podyktował dla sosnowiczan rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Igor Dziedzic.

To dla nas dobra lekcja i dużo cennego materiału do analizy. Mecz był rozgrywany w dobrym tempie. Niestety na tym poziomie wszystkie błędy zostają wykorzystane przez rywali, ale stać nas na lepsze grę i mam nadzieję, że pokażemy ją w następnym meczu z Zagłębiem Lubin – mówi trener Łukasz Nadolny.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:1)

1:0 Wiktor Benedyktowicz, 10 minuta
2:0 Olivier Burda, 27 minuta
2:1 Karol Adamiec, 35 minuta
3:1 Wiktor Benedyktowicz, 40 minuta (rzut karny)
4:1 Krzysztof Kurowski, 75 minuta

Zagłębie: Siuta – Tomala (65’ Gacal), Sraga, Klimczyk – Piątek, Adamiec, Dziedzic (80’ Żądło), Uchnast – Paszczela (55’ Sałapatek), Lis, Celej (75’ Zawojski).