DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-02-11 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sosnowiec koszykówką stoi!

Sosnowiec koszykówką stoi!

17 stycznia 2023

Po trzech porażkach z rzędu koszykarki MB Zagłębie przełamały się w starciu z wicemistrzem Polski. Sosnowiczanki po raz drugi w sezonie pokonały akademiczki z Lublina. Wygraną zespół z Sosnowca przypieczętował na dwie sekundy przed końcem meczu! Takie spotkania ogląda się z wypiekami na twarzy…
Dodajmy, że Sosnowiec będzie w lutym głównym punktem na koszykarskiej mapie Polski! Kibice w przyszłym miesiącu zobaczą w tym mieście ważne mecze reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn oraz turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski kobiet. Emocji będzie co niemiara…

 

POLSKA HOKEJ LIGA
Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)
1:0 Pawło Padakin – Erik Ahopelto (01:26)
2:0 Andrij Denyskin – Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Kristaps Jākobsons (08:50)
2:1 Patryk Kogut – Nikita Bucenko, Damian Piotrowicz (19:56)
3:1 Kristaps Jākobsons – Adrian Prusak (25:54)
4:1 Krystian Dziubiński – Erik Ahopelto, Aleksandrs Jerofejevs (33:15)
5:1 Alexander Szczechura – Michael Cichy, Sebastian Kowalówka (39:59, 5/4)
6:1 Andrij Denyskin – Alexander Szczechura (48:41)
7:1 Teddy Da Costa – Łukasz Krzemień, Sebastian Kowalówka (51:16)
7:2 Michał Bernacki – Michał Kotlorz, Andrej Dubinin (52:13)
8:2 Erik Ahopelto – Aleksandrs Jerofejevs, Pawło Padakin (53:25)
9:2 Filipp Pangiełow-Jułdaszew – Andrij Denyskin, Michael Cichy (59:30)
Sędziowali: Przemysław Gabryszak (główny), Robert Długi (główny), Łukasz Barutowicz (liniowy), Andrzej Nenko (liniowy)
Minuty karne: 6-10
Strzały: 22-19
Widzów: 1000
Unia: R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons, A. Denyskin, M. Cichy, A. Szczechura – R. Diukow, A. Jerofejevs, P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta, T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek, T. Laakso, K. Dudkiewicz, A. Prusak.
Zagłębie: P. Spěšný – A. Khoperia, W. Andrejkiw, J. Witecki, T. Kozłowski, A. Pawlenko – M. Naróg, M. Kotlorz, S. Modén, J. Rzeszutko, T. Friberg – O. Krawczyk, J. Michałowski, P. Kogut, N. Bucenko, D. Piotrowicz – A. Gniewek, L. Motloch, M. Bernacki, D. Nahunko, A. Dubinin.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
1:0 Jouka Juhola – Olaf Bizacki, Roman Szturc (09:37, 4/4),
1:1 Tim Friberg – Jarosław Rzeszutko, Christian Blomqvist (33:33),
1:2 Dominik Nahunko – Sebastian Modén (35:03),
2:2 Jean Dupuy – Alexandre Boivin (50:13, 4/4 – odłożona kara),
3:2 Bartłomiej Jeziorski – Christian Mroczkowski (51:41),
4:2 Jouka Juhola (59:25 – do pustej bramki).
Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Bucki (główni) – Wojciech Czech, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 36-38.
Widzów: 870.
GKS Tychy: K. Lewartowski – B. Pociecha, O. Bizacki (2); O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski (2) – O. Kaskinen, A. Nilsson; C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy (2) – O. Jaśkiewicz, B. Ciura; J. Bukowski, F. Starzyński, M. Ubowski – K. Sobecki; M. Gościński, J. Juhola, R. Galant, R. Szturc.
Zagłębie: P. Spěšný – A. Khoperia, W. Andrejkiw; J. Witecki, T. Kozłowski, A. Pawlenko (2) – M. Naróg (2), M. Kotlorz; C. Blomqvist (4), J. Rzeszutko, T. Friberg – O. Krawczyk, J. Michałowski; P. Kogut, N. Bucenko (2), D. Piotrowicz – A. Gniewek, L. Motloch; M. Bernacki, D. Nahunko, S. Modén.

SIATKÓWKA KOBIET – 1 LIGA
BAS Białystok – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:3 (25:27, 14:25, 17:25)
BAS: Szczygieł-Głód, Nowacka, Beriaszwili, Cur, Gronostajska, Papszun Szmigielska (libero) oraz Mańczak, Sokolińska, Kisielewska, Niedźwiecka i Michalewicz (libero)
Płomień: Kaczmarzyk, Kurerowa, Nowak, Głodzińska, Laszczyk, Deptuch, Samul (libero) oraz Laskowska i Wiśniewska (libero).
MVP: Ksenia Kurerowa

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA KOBIET
MB Zagłębie Sosnowiec – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 71:69 (20:8, 23:23, 12:24, 16:14)
MB Zagłębie: Wnorowska 6, Coleman 11 (10 zb.), Zempare 22 (10 zb.), Jarząb 2, Mistinova 21 (5×3) – Urbaniak-Dornstauder 4, Grzenkowicz 3, Wojtylas.
Polski Cukier: Mack 6, Trzeciak, Ziętara 7, Stanacev 6, Zec 7 – Zięmborska 3, Kuczyńska 2, Taylor 27, Yurkevichus 11.

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
Tauron GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (16:23; 23:15; 23:19; 15:22)
MKS Dąbrowa Górnicza: Trevon Bluiett – 25 pkt., Joseph Chealey – 22 pkt., Ousmane Drame – 10 pkt., Martin Krampelj – 9 pkt., Jarosław Mokros – 9 pkt., Maciej Kucharek – 2 pkt., Wiktor Rajewicz – 2 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt.
Tauron GTK Gliwice: Kamari Murphy – 17 pkt., Mateusz Szlachetka – 15 pkt., Jure Škifić – 15 pkt., Malachi Richardson – 11 pkt., Szymon Ryżek – 6 pkt., Terrance Ferguson – 6 pkt.,  Earl Jerrod Rowland – 4 pkt., Filip Put – 3 pkt., Aleksander Busz – 0 pkt., Patryk Wilk – 0 pkt.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin