2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing juniorów starszych. Wysoka wygrana z Gwarkiem Zabrze

Sparing juniorów starszych. Wysoka wygrana z Gwarkiem Zabrze

27 lipca 2022

Przygotowująca się do nowego sezonu drużyna Zagłębia Sosnowiec U19 pokonała w meczu sparingowym SKS Gwarek Zabrze 4:1 (4:0). Goście to spadkowicz z Centralnej Ligi Juniorów U18, który w tej kampanii będzie rywalem naszego zespołu w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A1.

Sosnowiczanie już na początku meczu zaznaczyli swoją obecność zdobywając trzy gole w zaledwie 16 minut. Na listę strzelców wpisywali się Kacper Wołowiec, Łukasz Uchnast i Szymon Celej. Do przerwy było już 4:0 po trafieniu Antoniego Kulawiaka, który na co dzień trenuje z pierwszą drużyną.

– To był bardzo wartościowy sparing przeciwko dobremu zespołowi. Nasza drużyna cały czas jest w budowie, zgrywa się i wygląda coraz lepiej. Pierwsza połowa zdecydowanie pod nasze dyktando. Szybko wymienialiśmy piłkę, dobrze wyglądaliśmy w fazach przejściowych. Druga połowa była bardziej wyrównana, ale i tak stworzyliśmy kilka sytuacji, które powinniśmy wykorzystać – podsumował spotkanie Jovan Ninković, drugi trener zespołu.

Zagłębie rozpocznie zmagania ligowe 13 sierpnia. Rywalem naszego zespołu będzie KS Ruch Radzionków.

Zagłębie Sosnowiec – SKS Gwarek Zabrze 4:1 (4:0)

1:0 Kacper Wołowiec, 7 minuta

2:0 Łukasz Uchnast, 13 minuta

3:0 Szymon Celej, 16 minuta

4:0 Antoni Kulawiak, 25 minuta

4:1 ?

Zagłębie: Siuta – Sraga, Bębenek, Piątek, Szlachta, Adamiec, Płuciennik, Uchnast, Wołowiec, Celej, Kulawiak oraz Wałek, Jaskulski, Serwatka, Maciasz, Gacal, Lis, Paszczela, Wojdas, Łagan, Mirus, Grzyb

Trenerzy: Marcin Paul, Jovan Ninković