2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:2). Sparingowa porażka z Góralami!

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:2). Sparingowa porażka z Góralami!

18 listopada 2022

Po zakończeniu sezonu jesiennego w Fortuna 1 Lidze piłkarze Zagłębia rozegrali mecz sparingowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała Niestety, przegraliśmy 0:3 (0:2), ale plusem na pewno była spora grupa młodych piłkarzy, którzy pojawili się na murawie Stadionu Ludowego. Bramki dla Górali: Titas Milasius, Kamil Biliński i Maksymilian Sitek.

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:2)

0:1 Titas Milasius, 24 minuta

0:2 Kamil Biliński, 44 minuta

0:3 Maksymilian Sitek, 84 minuta

Zagłębie: Kos (69′ Siuta) – Borowski, Machała, Dalić, Bodzioch (74′ Piątek) – Ziółkowski, Masłowski (74′ Nowak), Pawłowski (46′ Chęciński), Szumilas (74′ Dziedzic), Klupś (74 Kulawiak) – Kulawiak (46′ Niemiec,).
Trener: Artur Skowronek

Podbeskidzie: Testowany (56′ Mańkowski) – Testowany, Rodriquez (46′ Turoń), Mikołajewski, Milasius – Bonifacio (46′ Janota), Scalet, Willmann (46′ Bernard), Sitek – Drzazga, Biliński (46′ Polkowski).
Trener: Dariusz Żuraw

Sędziuje: Rafał Rokosz z Katowic.

Żółte kartki: Machała

RELACJA LIVE
PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’  Wystartowaliśmy! Oba zespoły w mocno eksperymentalnych składach. Mimo opadów śniegu murawa Ludowego prezentuje się bardzo dobrze, gramy na zielonym trawniku…

2′ Na środku ataku Antoni Kulawiak, który szuka sobie miejsca w przedniej formacji.

7′ Początek meczu należy do Podbeskidzia, które częściej atakuje, częściej egzekwuje stałe fragmenty gry. Gdy jest zagrożenie pewnie i interweniuje Mateusz Kos.

9′ Z pola karnego strzelał Wojtek Szumilas, którego mocne uderzenie trafiło w plecy zawodnika testowanego Podbeskidzia.

11′ Po błędzie bramkarza gości, który podał piłkę na nogę Szumilasa, nasz pomocnik dośrodkował przed bramkę, jednak nie potrafiliśmy sfinalizować tej akcji golem.

11′ Żółtą kartkę obejrzał Mateusz Machała, który zbyt ostro potraktował jednego z rywali.

20′ Płaski strzał z 20 metrów Mateusza Ziółkowskiego pewnie obroniony przez bramkarza Górali.

22′ Po podaniu z rzutu wolnego Michał Masłowski mocno uderzył po ziemi, ale bramkarz Górali obronił to uderzenie.

Podbeskidzie wychodzi na prowadzenie po kontrataku i mocnym strzale Titasa Milasiusa.

31′ Po faulu na Pawłowskim mieliśmy rzut wolny z 25 metrów Silne uderzenie Michała Masłowskiego ominęło prawy słupek bramki gości.

35′ Po rzucie rożnym gości Daniel Mikołajewski z bliskiej odległości nie trafił głową i szansa została zmarnowana.

37′ Składna akcja Górali, która Maksymilian Sitek zakończył niecelnym uderzeniem z okolic pola karnego.

40′ W dogodnej sytuacji był Kamil Biliński, ale jego strzał z kąta poszybował ponad poprzeczką.

Po podaniu Krzysztofa Drzazgi Biliński trafił w długi róg i mamy dwubramkowe prowadzenie gości.

45′ Koniec I połowy, przegrywamy 0:2.

46′ Rozpoczęła się druga połowa. W Zagłębiu dwie zmiany – na boisku za Pawłowskiego i Kulawiaka mamy Maksyma Niemca i Bartosza Chęcińskiego.

60′ Mathieu Scalet uderzył groźnie sprzed pola karnego, ale piłka o centymetry ominęła lewy słupek bramki Górali.

70′ Z kąta wypalił Tutas Milasius, ale na nasze szczęście – piłka ponad poprzeczką.

69′ Kolejny młody zawodnik Zagłębia pojawia się na murawie. Trenujący z pierwszym zespołem Kacper Siuta zmienia w bramce Mateusza Kosa.

74′ Czterech nowych graczy w naszej drużynie na boisku – to ponownie Antek Kulawiak, Jakub Nowak, Igor Dziedzic i Aleksander Piątek. To idzie młodość!

81′ Mocne uderzenie z pierwszej piłki Michała Janoty broni Kacper Siuta.

82′ Jeden z młodych Igor Dziedzic strzelił zza linii pola karnego, jednak Mańkowski obronił ten strzał.

Piękne uderzenie Sitka z 16 metrów ląduje w okienku naszej bramki.

90′ Koniec sparingowego meczu z Podbeskidziem. Przegrywamy 0:3 (0:2). Gole dla gości: Milasius, Biliński i Sitek.