2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1). Z „Sączersami” na remis!

Sparing: Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1). Z „Sączersami” na remis!

25 listopada 2022

W swoim ostatnim meczu w 2022 roku piłkarze Zagłębia zremisowali 1:1 (0:1) z Sandecją Nowy Sącz. Bramkę dla Zagłębia w tej sparingowej konfrontacji zdobył Wojciech Szumilas. W przyszłym tygodniu nasi piłkarze zakończą treningi i udadzą się na urlopy.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)

0:1 Maciej Mas, 14 minuta

1:1 Wojciech Szumilas, 65 minuta

Zagłębie (I połowa): Kos – Jończy, Dalić, Bykov – Borowski, Machała, Barć, Testowany I, Gojny – Pawłowski – Fabry.

Zagłębie (II połowa): Gliwa – Jończy (61′ Piątek), Machała (86′ Borowski), Bykov – Ziółkowski (86′ Barć), Chęciński, Szumilas, Testowany I (61′ Testowany II), Niemiec – Klupś, Kulawiak.
Trener: Artur Skowronek

Sandecja: Putnocky – Kosakiewicz, Nekić, Piter-Bućko, Słaby – Iskra, Fall, Kasprzak, Walski – Wróbel, Mas. W drugiej połowie grali ponadto: Kapica, Toporkiewicz, Boczek, Surzyn, Gabrych., Kowalik
Trener: Stanislav Varga

Sędziuje: Maciej Kuropatwa z Katowic.
Żółte kartki: Kulawiak,

RELACJA LIVE
PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Rozpoczęło się spotkanie sparingowe Zagłębia z Sandecją Nowy Sącz. To ostatni mecz w tym roku na Stadionie Ludowym. W składzie Zagłębia jeden zawodnik testowany, drugi na ławce rezerwowych.

2′ Akcja Zagłębia prawą stroną, w finale której centra Filipa Borowskiego została zablokowana przez obrońców Sandecji.

9′ Po centrze z rzutu wolnego Dawida Gojnego obrońcy gości wybili piłką na rzut rożny. Róg nie dał nam jednak żadnych korzyści.

Po płaskiej centrze z lewej strony w wykonaniu Bartłomieja Kasprzaka, Maciej Mas z bliska wepchnął piłkę do siatki.

23′ Dawid Gojny jest wszędzie – we własnym polu karnym, jak również w szesnastce rywali. Tym razem odebrał piłkę Jakubowi Iskrze, który dynamicznie wbiegał w naszą jedenastkę.

25′ Z odległości prawie 25 metrów strzelał płasko Michał Barć. Piłka minęła jednak bramkę Sandecji w dużej odległości.

27′ Sprzed pola karnego mocno wypalił Jakub Wróbel. Futbolówka ponad poprzeczką…

36′ Z 20 metrów strzelał Marek Fabry. Piłka uderzona lewą nogą poleciała wysoko ponad poprzeczką.

38′ W dogodnej sytuacji był ponownie Marek Fabry, którego strzał zablokował Michal Piter-Bućko.

42′ Fabry po raz trzeci. Tym razem Słowak zdecydował się na szybki rajd, który zakończył uderzeniem ponad poprzeczką.

45′ Dynamiczny rajd Szymona Pawłowskiego sfinalizowany minimalnie niecelnym uderzeniem.

45′ Sędzia Maciej Kuropatwa kończy I połowę. Sandecja prowadzi 1:0 po trafieniu Macieja Masa.

46′ Drugą połowę Zagłębie rozpoczęło w następującym składzie: Gliwa – Jończy, Machała, Bykov – Ziółkowski, Chęciński, Szumilas, Testowany, Niemiec – Klupś,Kulawiak.

55′ Na strzał z odległości 20 metrów zdecydował się Wojtek Szumilas, którego uderzenie zablokował w ostatniej chwili Tomasz Boczek.

Po zagraniu z lewej strony Maksyma Niemca Wojtek Szumilas uderzeniem z kąta trafia do siatki.

70′ Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Kosakiewicz. Michał Gliwa wykazał się dużym kunsztem bramkarskim i sparował piłkę na róg.

79′ Groźnie wyglądającej kontuzji w starciu z rywalem doznał Mateusz Ziółkowski, którego zastąpił Michał Barć.

89′ Matus Putnocky wybiegł niepotrzebnie z bramki i Tymek Klupś mógł go zaskoczyć strzałem zza pola karnego. Ostatecznie bramkarz Sandecji złapał piłkę uderzoną przez Tymka.

90′ Koniec sparingu Zagłębia z Sandecją. Wynik: 1:1, po golach Macieja Masa i Wojtka Szumilasa.