Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Szymon Sobczak goni Kamila Bilińskiego. 14 trafień “Sopla”

Szymon Sobczak goni Kamila Bilińskiego. 14 trafień „Sopla”

21 marca 2022

Środkowy napastnik Zagłębia ma już na koncie 14 bramek. Od prowadzącego na liście najlepszych strzelców Fortuna 1 Ligi Kamila Bilińskiego dzieli go tylko jedno trafienie.

 

W niedzielnym spotkaniu Zagłębia ze Skrą Częstochowa Szymon Sobczak strzelił dwie bramki Jedną z rzutu karnego, drugą po zagraniu… jednego z rywali, kiedy to w sytuacji sam na sam wykorzystał fatalny błąd rywali.

Szymon ma chrapkę na zdobycie korony króla strzelców, co jest bardzo realne, albowiem wiosną strzelił już 3 gole, natomiast jego rywal tylko jednego.

Lista strzelców Fortuna 1 Ligi:

15 goli – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
14 goli – Szymon Sobczak (Zagłębie Sosnowiec),
10 goli – Patryk Makuch (Miedź Legnica),
9 goli – Mateusz Piątkowski (Górnik Polkowice),
8 goli – Hubert Adamczyk (Arka Gdynia), Karol Czubak (Arka Gdynia), Patryk Mikita (Stomil Olsztyn),
7 goli – Dawid Błanik (Sandecja Nowy Sącz 3, Korona Kielce 4), Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów), Jakub Łukowski (Korona Kielce), Pirulo (ŁKS Łódź), Daniel Rumin (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 6, GKS Tychy 1), Filip Szymczak (GKS Katowice),
6 goli – Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Bartosz Guzdek (Widzew Łódź), Olaf Kobacki (Arka Gdynia), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Patryk Szwedzik (GKS Katowice),
5 goli – Mateusz Bochnak (Chrobry Głogów), Erik Čikoš (Puszcza Niepołomice), Krzysztof Drzazga (Miedź Legnica), Michał Marcjanik (Arka Gdynia), Mateusz Marzec (Odra Opole), Łukasz Moneta (Stomil Olsztyn), Jacek Podgórski (Korona Kielce),
4 gole – Chuca (Miedź Legnica), Adam Deja (Arka Gdynia), Adam Frączczak (Korona Kielce), Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Krzysztof Janus (Odra Opole), Szymon Kobusiński (Puszcza Niepołomice), Aleksander Komor (Resovia), Giorgi Merebaszwili (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Nemanja Mijušković (Miedź Legnica), Marek Mróz (Resovia), Konrad Nowak (Odra Opole), Joan Román (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Damir Šovšić (Sandecja Nowy Sącz), Jonatan Straus (Stomil Olsztyn), Maciej Śliwa (Miedź Legnica), Łukasz Zjawiński (Sandecja Nowy Sącz),
3 gole – Adrian Błąd (GKS Katowice), Bruno Garcia (Miedź Legnica), Karol Danielak (Widzew Łódź), Piotr Janczukowicz (ŁKS Łódź), Mateusz Kamiński (Odra Opole), Juliusz Letniowski (Widzew Łódź), Tomáš Malec (GKS Tychy), Adam Mesjasz (Skra Częstochowa), Tomáš Mikinič (Odra Opole), Piotr Mroziński (Puszcza Niepołomice), Dominik Piła (Chrobry Głogów), Maciej Radaszkiewicz (ŁKS Łódź), Michał Rzuchowski (Chrobry Głogów), Mathieu Scalet (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Quentin Seedorf (Zagłębie Sosnowiec), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Błażej Szczepanek (Sandecja Nowy Sącz), Wojciech Szumilas (Zagłębie Sosnowiec), Paweł Tomczyk (Widzew Łódź), Michał Walski (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa), Krzysztof Wołkowicz (GKS Tychy), Arkadiusz Woźniak (GKS Katowice), Maciej Wróbel (Odra Opole), Kamil Zapolnik (Miedź Legnica),
2 gole – Christian Alemán (Arka Gdynia), Michał Bednarski (Arka Gdynia), Bartosz Biel (GKS Tychy), Tomasz Boczek (Sandecja Nowy Sącz), Rafał Boguski (Puszcza Niepołomice), Damian Chmiel (Sandecja Nowy Sącz), Dawid Czapliński (Odra Opole), Martin Dobrotka (Arka Gdynia), Antonio Domínguez (ŁKS Łódź), Fábio Nunes (Widzew Łódź), Marek Fábry (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Merveille Fundambu (Stomil Olsztyn), Kacper Gach (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Radosław Gołębiowski (Widzew Łódź), Jakub Górski (Korona Kielce), Maksymilian Hebel (Resovia), Damian Hilbrycht (Resovia), Gracjan Jaroch (GKS Tychy), Stipe Jurić (ŁKS Łódź), Michał Koj (Korona Kielce), Mikołaj Kwietniewski (Skra Częstochowa), Mateusz Maćkowiak (Odra Opole), Maciej Mas (Skra Częstochowa), Rafał Mikulec (Resovia), Nacho Monsalve (ŁKS Łódź), Mattia Montini (Widzew Łódź), Nemanja Nedić (GKS Tychy), Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Dawid Polkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Oliver Práznovský (Chrobry Głogów), Julio Rodríguez (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Łukasz Sołowiej (Puszcza Niepołomice), Kajetan Szmyt (Górnik Polkowice), Marcin Szpakowski (Korona Kielce), Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice), Daniel Tanżyna (Widzew Łódź), Émile Thiakane (Puszcza Niepołomice), Dawid Witkowski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Tomasz Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice), Maciej Wolski (ŁKS Łódź), Marcel Ziemann (Chrobry Głogów), Wiktor Żytek (GKS Tychy),
1 gol – Grzegorz Aftyka (Puszcza Niepołomice), Aléx Tanque (Zagłębie Sosnowiec), Maciej Ambrosiewicz (Zagłębie Sosnowiec), Kamil Antonik (Resovia), Jon Aurtenetxe (Miedź Legnica), Maksymilian Banaszewski (Zagłębie Sosnowiec), Jakub Bartosz (Puszcza Niepołomice), Michał Bednarski (Miedź Legnica), Jakub Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Bryła (Zagłębie Sosnowiec), Jonathan Simba Bwanga (Stomil Olsztyn), Jurich Carolina (Miedź Legnica), Maciej Dampc (Stomil Olsztyn), Adrian Danek (Korona Kielce), Dani Villa (Widzew Łódź), Maciej Dąbrowski (ŁKS Łódź), Tomasz Dejewski (Widzew Łódź), Dominik Dziąbek (Chrobry Głogów), Maissa Fall (Sandecja Nowy Sącz), Daniel Feruga (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Rafał Figiel (GKS Katowice), Filipe Oliveira (Korona Kielce), Michał Grudniewski (Widzew Łódź), Konrad Gutowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Konrad Handzlik (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Marek Hanousek (Widzew Łódź), Fabian Hiszpański (Arka Gdynia), Grzegorz Janiszewski (GKS Katowice), Bartosz Jaroch (Resovia), Bartosz Jaroszek (GKS Katowice), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), João Oliveira (Zagłębie Sosnowiec), Dariusz Kamiński (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Kacper Karasek (Widzew Łódź), Bartłomiej Kasprzak (Sandecja Nowy Sącz), Antoni Klimek (Odra Opole), Michał Kołodziejski (GKS Katowice), Kamil Kościelny (Puszcza Niepołomice), Filip Kozłowski (GKS Katowice), Dawid Kubowicz (Resovia), Michał Kuczałek (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Dominik Kun (Widzew Łódź), Mehdi Lehaire (Miedź Legnica), Wojciech Łaski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Mateusz Machaj (Chrobry Głogów), Piotr Malarczyk (Korona Kielce), Marcus Vinícius (Arka Gdynia), Michał Michalec (Chrobry Głogów), Mateusz Michalski (Widzew Łódź), Titas Milašius (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Mucha (Widzew Łódź), Rafał Niziołek (Odra Opole), Piotr Nocoń (Skra Częstochowa), Damian Nowak (GKS Tychy), Krystian Nowak (Widzew Łódź), Kornel Osyra (Sandecja Nowy Sącz), Maciej Pałaszewski (Górnik Polkowice), Oskar Paprzycki (GKS Tychy), Danian Pawłas (GKS Katowice), Jakub Piątek (GKS Tychy), Arkadiusz Piech (Odra Opole), Daniel Pietraszkiewicz (Resovia), Marcel Pięczek (Puszcza Niepołomice), Michal Piter-Bučko (Sandecja Nowy Sącz), Oliver Podhorin (Resovia), Dominik Połap (GKS Tychy), Adrian Purzycki (Górnik Polkowice), Piotr Pyrdoł (Skra Częstochowa), Jarosław Ratajczak (Górnik Polkowice), Wojciech Reiman (Stomil Olsztyn), Oskar Repka (GKS Katowice), Krzysztof Ropski (Skra Częstochowa), Maciej Rosołek (Arka Gdynia), Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź), Sebastian Rudol (Sandecja Nowy Sącz), Mikkel Rygaard (ŁKS Łódź), Artur Siemaszko (Arka Gdynia), Kamil Słaby (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Słodowy (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Sebastian Steblecki (GKS Tychy), Konrad Stępień (Puszcza Niepołomice), Marcin Stromecki (Skra Częstochowa), Sebastian Strózik (Resovia), Jakub Sypek (Górnik Polkowice), Bartosz Szeliga (ŁKS Łódź), Jakub Szrek (Odra Opole), Szymon Szymański (Skra Częstochowa), Grzegorz Szymusik (Korona Kielce), Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice), Miłosz Trojak (Odra Opole), Damian Tront (Miedź Legnica), Hubert Turski (Chrobry Głogów), Karol Twardowski (Resovia), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Dennis van der Heijden (Chrobry Głogów), Kamil Wacławczyk (Górnik Polkowice), Bartłomiej Wasiluk (Resovia), Dawid Wolny (Sandecja Nowy Sącz), Jakub Wróbel (Resovia), Szymon Zalewski (GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Paweł Zieliński (Widzew Łódź), Patryk Zych (Stomil Olsztyn), Mateusz Żebrowski (Arka Gdynia), Karol Żwir (Stomil Olsztyn).

 

Zagłębie Sosnowiec: 14 – Szymon Sobczak, 6 – Szymon Pawłowski, 3 – Quentin Seedorf, Wojciech Szumilas, 1 – Aléx Tanque, Maciej Ambrosiewicz, Maksymilian Banaszewski, Patryk Bryła, João Oliveira.

Źródło: www.90minut.pl

 

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin