DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-27 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Wielki finał siatkarski w Będzin Arenie – decydujący mecz już w czwartek!

Wielki finał siatkarski w Będzin Arenie – decydujący mecz już w czwartek!

16 maja 2023

Rozgrywki w 1. Lidze Siatkówki Kobiet dobiegły końca. W turnieju finałowym w Mielcu sosnowiczanki zdobyły brązowe medale, co można uznać za duży sukces tego młodego zespołu. Awans do TAURON Ligi wywalczyły siatkarki Stali Mielec.
Z kolei siatkarze MKS-u Będzin muszą wykonać jeszcze jeden krok, by znaleźć się na powrót w wymarzonej PlusLidze. Po 3-setowej wygranej z Norwidem w 1. spotkaniu, poniedziałkowy rewanż 3:1 wygrali częstochowianie. Na żądanie FIVB rozgrywki w TAURON 1. Lidze zostały skrócone i w czwartek o godz. 20:30 oba zespoły zagrają w Będzin Arenie o awans do PlusLigi, Trzymamy kciuki za będzinian!

 

FORTUNA 1. LIGA
Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 Szymon Sobczak, 54 minuta (rzut karny)
Zagłębie: Kos – Borowski, Dalić (45+3′ Karwot), Bykow, Ziemann – Wrzesiński (73′ Bryła), Bonecki, Rozwandowicz (K), Szumilas (81′ Bodzioch), Banaszewski – Sobczak.
Trener: Marcin Malinowski
Podbeskidzie: Igonen – Bonifiacio, Vitelli, Mikołajewski, Hartherz (60′ Milasius) – Celtik (60′ Biliński), Neugebauer (46′ Misztal), Janota (K), Sitek (71′ Drzazga), Goku – Simonsen.
Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.
Żółte kartki: Sobczak, Bonecki – Bonifacio, Neugebauer, Mikołajewski, Misztal, Vitelli, Janota
Czerwone kartki: Bonecki (40′ – za drugą żółtą kartkę) – Arthur Vitelli (85′ – druga żółta kartka za faul).
Widzów: 5291

ORLEN EKSTRALIGA KOBIET
KKP Bydgoszcz – Czarni Sosnowiec mecz odwołany na wniosek klubu z Bydgoszczy
Nowy termin: 24 maja, godz. 17:00

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
FINAŁ PLAY-OFF (DO 3 ZWYCIĘSTW)

Mecz nr 1: MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)
MKS: Macionczyk (4 pkt), Usowicz (4), Teppan (14), Pietruczuk (10), Swodczyk (9), Koppers (11), Olenderek (libero)
Norwid: Popiela (1), Graham (4), Kogut (9), Sługocki, Sobański (3), Kowalski (2), Takahashi (libero) oraz Borkowski (3), Gibek (3), Biliński, Schmidt (1)
MVP: Macionczyk (MVP)
Widzów: 2293
Sędziowali: Głód (Radom), Adamczyk (Kielce)

Mecz nr 2: Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin 3:1 (25:18, 14:25, 25:19, 29:27)
Norwid: Gibek (12 pkt), Graham (5), Sobański (17), Kogut (16), Popiela (5), Kowalski (1), Takahashi (libero) oraz Kryński, Borkowski (1), Schmidt, Sługocki i Bliński
MKS: Koppers (11), Swodczyk (12), Teppan (16), Pietruczuk (11), Usowicz (8), Macionczyk (1), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (3), Rohnka i Ptaszyński
MVP: Sobański (Norwid)
Widzów: 989
Sędziowali: Gadzina, Lic
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:1

Mecz nr 3: MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa
Czwartek, 18 maja, godz. 20:30
Będzin Arena, ul Sportowa 20

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
Turniej finałowy o awans do TAURON LIGI

Stal Mielec – BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)
LOS Nowy Dwór Maz. – Płomień Sosnowiec 3:2 (23:25, 21:25, 25:16, 25:23, 15:9)
Stal Mielec – LOS Nowy Dwór Maz. 3:0 (25:11, 25:10, 25:20)
BAS Białystok – Płomień Sosnowiec 2:3 (23:25, 23:25, 25:14, 25:19, 13:15)
LOS Nowy Dwór Maz. – BAS Białystok 3:1 (23:25, 25:21, 26:24, 25:17)
Płomień Sosnowiec – Stal Mielec 1:3 (27:25, 28:30, 19:25, 15:25)

Uwaga: Stal Mielec awansowała do TAURON Ligi

Tabela
1. ITA TOOLS Stal Mielec 3 6 9:1 255:185
2. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3 5 6:6 249:260
3. Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3 4 6:8 285:323
4. KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3 3 3:9 251:272

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
Zagłębie Handball Team Sosnowiec – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 27:28 (18:13)
Zagłębie HT: Ratuszniak, Mentel, Czapla – Mięsopust 1, A. Danysz 0, Szabat 3, Kurzawa 0, S. Danysz 3, Szendzielorz 0, Głuszczenko 1, Kolano 6, Żaczek 0, Sladkowski 4, Płonka 4, Adamuszek 5.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin