Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Udana inauguracja koszykarzy MKS-u i piłkarzy ręcznych Zagłębia HT

Udana inauguracja koszykarzy MKS-u i piłkarzy ręcznych Zagłębia HT

27 września 2022

Coraz więcej drużyn z Zagłębia Dąbrowskiego wchodzi do gry. W miniony weekend od zwycięstwa rozpoczęli sezon w Energa Basket Lidze koszykarze MKS-u Dąbrowa, z kolei piłkarze ręczni Zagłębia HT wygrali pierwsze spotkanie na swoim parkiecie, pokonując w dramatycznych okolicznościach MKS Padwa. „Żerom” eksplodował po ostatnim gwizdku sędziów – takich emocji życzymy kibicom wszystkich zespołów ligowych z Zagłębia Dąbrowskiego.

PIŁKA NOŻNA – MECZ TOWARZYSKI
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 Mateusz Machała, 39 minuta
1:1 Łukasz Janoszka, 85 minuta
Zagłębie I połowa: Kos – Borowski, Jończy, Bodzioch, Gojny, Machała, Szumilas, Bryła, Banaszewski, Kulawiak, Sobczak
Zagłębie II połowa: Kos – Ziółkowski, Dalić, Bykow, Ryndak, Masłowski, Rozwandowicz, Klupś, Barć, Niemiec, Fabry
Ruch: Osobiński – Domagała, Foszmańczyk, Michalski, Piątek, Pląskowski, Swędrowski, Szywacz, Szur, Winciersz, Szczepan.
Rezerwowi: Bielecki, Barański, Franke, Janoszka, Kasolik, Kwietniewski,, Moneta, Roguła.
Sparing z Niebieskimi należy ocenić pozytywnie, wprawdzie nie udało się zrewanżować rywalom za porażkę w Fortuna 1 Lidze, ale chodziło o zupełnie coś innego. Trener Artur Skowronek miał okazję do przetestowania grupy młodych piłkarzy, chociażby Maksyma Niemca, Michała Barcia czy Antka Kulawiaka, którzy w przyszłości mają stanowić o sile Zagłębia. Szkoleniowiec z pewnością zebrał sporo ciekawych wniosków…

POLSKA HOKEJ LIGA
Zagłębie Sosnowiec – Tauron KH Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
0:1 Filip Wielkiewicz – Bartłomiej Neupauer (03:47)
0:2 Alex Maunula – Ołeksij Worona (19:04)
0:3 Bartłomiej Neupauer – Robert Mrugała (58:48, 4/5)
Sędziowali: Paweł Breske (główny), Sebastian Kryś (główny), Wojciech Moszczyński (liniowy), Michał Gerne (liniowy)
Minuty karne: 6-8
Strzały: 27-24
Widzów: 900
Zagłębie: P. Spěšný – J. Michałowski, W. Andrejkiw, D. Nahunko, N. Bucenko, D. Danyłenko – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, J. Rzeszutko, J. Witecki – O. Krawczyk, A. Khoperia, D. Piotrowicz, T. Kozłowski, K. Sikora – S. Luszniak, K. Opiłka, O. Rzekanowski, A. Dubinin, M. Bernacki.
Podhale: K. Lindskoug – R. Mrugała, D. Tomasik, L. Hvila, B. Neupauer, F. Wielkiewicz – L. Zorko, E. Moksunen, M. Przygodzki, R. Svitana, P. Frič – T. Jelínek, O. Volráb, F. Kapica, O. Worona, A. Maunula – O. Ałeksandrow, M. Cziakancew, J. Worwa, A. Słowakiewicz, Ł. Kamiński.
Brak skuteczności po stronie Zagłębia zadecydował o porażce na własnym lodzie z Tauron Podhalem Nowy Targ. Mimo 27 oddanych strzałów przez napastników sosnowiczan żaden nie przyniósł gola. Szkoda tej porażki, gdyż Zagłębie było co najmniej równorzędnym rywalem dla „Szarotek”, dyktując przez wiele minut warunki gry.

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
Zagłębie Handball Team Sosnowiec – KPR Padwa Zamość 24:23 (11:12)
Zagłębie HT: Ratuszniak, M. Mentel – Mięsopust 5, A, Danysz 4, Kurzawa, S. Danysz 1, Głuszczenko 3, Kowalski 1, Kolano 3, Migała, Płonka 5, Adamuszek 2.
Rafał Ratuszniak (bramkarz Zagłębie HT Sosnowiec):Nasza drużyna w sobotę mogła cieszyć się z pierwszego triumfu w sezonie 2022/2023 – jak zawsze starciu Zagłębia Sosnowiec z Padwą Zamość towarzyszą ogromne emocje i tym razem również tak było. Kto nie widział niech żałuje… Pojedynek od początku był bardzo wyrównany, Padwa pod wodzą doświadczonego trenera przyjechała do Sosnowca po 3 punkty; i goście pokazywali, że nie zamierzają łatwo oddać punktów. Na początku meczu udało im się prowadzić, ale nasz zespół cały czas walczył i sukcesywnie doganiał przeciwnika, a w drugiej połowie wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca spotkania. 3 punkty zostają w Sosnowcu! Cała nasza drużyna zasługuje na gratulacje, bo to drużyna wygrywa mecz. Chciałem także bardzo podziękować naszym kibicom, którzy licznie przybyli na mecz oraz wszystkim ludziom, których nie widać na boisku na meczu, a bez których nie byłoby tego zwycięstwa.

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
Polski Cukier Avia Świdnik – MKS Będzin 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10)
Avia: Matula (3 pkt), Rećko (27), Siwicki (7), Obermeler (5), Łysikowski (19), Kosiba (14), Kuś (libero) oraz Walawender, Walczak, Hukel, Guz (libero).
MKS: Macionczyk (2), Ratajczak (6), Swodczyk (16), Pietruczuk (13), Koppers (11), Olenderek (libero) oraz Gonciarz, Frąc (6), Piwowarczyk, Ptaszyński (4), Rohnka (4).
MVP: Rećko (Avia).
Sędziowali: Pałka, Wierzbowicz. Widzów: 280.
Będzinianie prowadzili w Świdniku 2:0 w setach, jednak wrócili do domu tylko z jednym punktem, przegrywając mecz w tie-breaku. Avia wygrała trzy kolejny sety, dzięki czemu udanie rozpoczęła rozgrywki w Tauron1.Lidze. Ekipa MKS-u zanotowała pierwsze potknięcie w sezonie. Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach będzinianie także przegrali w Świdniku w sezonie zasadniczym. Ta porażka jeszcze niczego nie przesądza, przed zespołem trenera Wojciecha Serafina długi sezon i kolejne wyzwania.

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
MKS Dąbrowa Górnicza – Tauron GTK Gliwice 88:70 (25:18; 18:18; 20:17; 25:17).
MKS Dąbrowa Górnicza: Trevon Bluiett – 23 pkt., Alonzo Verge Jr. – 19 pkt., Joseph Chealey – 16 pkt., Martin Krampelj – 11 pkt., Matthias Tass – 8 pkt., Michał Sitnik – 3 pkt., Patryk Wilk – 3 pkt., Wiktor Rajewicz – 3 pkt., Jarosław Mokros – 2 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt., Kacper Radwański – 0 pkt., Krystian Zawadzki – 0 pkt.
Tauron GTK Gliwice: Filip Put – 17 pkt., Mateusz Szlachetka – 16 pkt., Szymon Ryżek – 16 pkt., Terrance Ferguson – 9 pkt., Kamari Murphy – 4 pkt., Jure Škifić – 3 pkt., Troy Franklin Jr. – 2 pkt., Aleksander Busz – 2 pkt., Tomasz Palmowski – 1 pkt., Norbert Maciejak – 0 pkt.
Przed rozpoczęciem meczu Michał Dukowicz, asystent trenera reprezentacji Polski, na co dzień drugi trener MKS-u Dąbrowa Górnicza został uhonorowany przez Polski Związek Koszykówki za wspaniały wynik osiągnięty przez reprezentację Polski na Euro Baskecie odbierając gustowny zegarek. Również prezes MKS Łukasz Żak w uznaniu dla osiągnięć trenera Dukowicza wręczył mu pamiątkową paterę.
Zasłużone zwycięstwo w prestiżowych derbach województwa śląskiego dobrze wróży drużynie z Dąbrowy Górniczej, która chciałaby mocniej zaistnieć w rozgrywkach Energa Basket Ligi.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin