Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Urodziny Roberta Stanka. Wszystkiego najlepszego!

Urodziny Roberta Stanka. Wszystkiego najlepszego!

30 października 2022

Dzisiaj 54 lata kończy Robert Stanek. Byłemu bramkarzowi, a także trenerowi i dyrektorowi sportowemu Zagłębia życzymy wszystkiego najlepszego. Sto lat!

 

W 1989 roku Robert Stanek z Zagłębiem Sosnowiec awansował do I ligi (obecnie ekstraklasa). Wiosną 1992 r. pozyskał go I-ligowy Śląsk Wrocław, jednak w jego barwach nie rozegrał żadnego spotkania. Wiosną 1993 r. wrócił do Sosnowca, gdzie występował na poziomie II ligi. Po spadku do III ligi odszedł do I-ligowej Pogoni Szczecin (1 występ). Jesienią 1995 r. zasilił kadrę II-ligowego Stilonu Gorzów Wielkopolski. Wiosną 1997 r. ponownie wrócił do Zagłębia występującego w IV lidze. Od sezonu 1997/1998 wzmocnił kadrę Hutnika Kraków (II liga). Jesienią wrócił po raz kolejny do sosnowieckiego Zagłębia. Wiosną 2003 r. był zawodnikiem III ligowej Pogoni Staszów. W sezonie 2003/2004 grał w V-ligowej Sarmacji Będzin.

W kolejnych czterech sezonach reprezentował barwy Milenium Wojkowice, z którym awansował z V do IV ligi. Wiosną 2009 r. wzmocnił kadrę IV-ligowego Źródła Kromołów. Następnie przez 1,5 sezonu był zawodnikiem i grającym trenerem w B-klasowej Błyskawicy Preczów, z którą awansował do A klasy. Wiosną 2011 grał i był trenerem w dąbrowskiej Unii.

W polskiej ekstraklasie (Zagłębie Sosnowiec, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin) rozegrał 22 spotkania w roli bramkarza.
Jako szkoleniowiec pracował w sztabie Zagłębia Sosnowiec, odpowiadając za bramkarzy. Był także dyrektorem sportowym klubu, a także osobą odpowiedzialną za skauting, oraz wprowadzanie zawodników Akademii do drużyn seniorskich Zagłębia.

Aktualnie Robert jest szkoleniowcem piłkarek nożnych Czarnych Sosnowiec, 13-krotnych mistrzyń Polski.

Robert – wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Zgodnie z zagłębiowską tradycją – 116 lat!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin