DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-27 15:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / XI edycja Mistrzostw Polski oldbojów za nami. Nasi ze srebrnymi medalami!

XI edycja Mistrzostw Polski oldbojów za nami. Nasi ze srebrnymi medalami!

1 lipca 2024

W miniony weekend na obiektach przy ulicy Kresowej w Sosnowcu rozegrano już jedenastą edycję Mistrzostw Polski Oldbojów w piłce nożnej 6-osobowej im. Tomasza Wiejachy. Rywalizacja ponownie zapowiadała się wyjątkowo interesująco, z racji na przyjazd wielu renomowanych ekip i udział w zmaganiach wielu znanych z boisk Ekstraklasy piłkarzy. Ostatecznie po triumf sięgnęli zawodnicy Pogoni Szczecin, ale niewiele zabrakło, by piłkarze naszego Zagłębia pokrzyżowali faworyzowanym rywalom plany.

FOTO: RAFAŁ SACHA / LOKALNA PIŁKA

Piłkarze gospodarzy cel na tegoroczny turniej mieli jasny i klarowny – zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Zadanie nie było łatwe, gdyż w Sosnowcu pojawiło się blisko 25 ekip, w tym między innymi Polonia Warszawa, Gwarek Zabrze, Sandecja Nowy Sącz, MTS Knurów czy też obrońcy tytułu – Westovia Tarnów. Na boiskach zobaczyliśmy także szereg znanych z polskich boisk zawodników, wymieniając choćby Przemysława Trytkę, Adama Dancha, Adama Frączczaka, Bartosza Ławę czy reprezentujących barwy Zagłębia Sosnowiec Piotra Polczaka oraz Łukasza Matusiaka.

Toczona przy pięknej pogodzie rywalizacja była oczywiście rozdzielona na dwa dni, gdyż w sobotę odbyły się zmagania grupowe, a dzień później poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia w fazie pucharowej.

Tym razem po triumf w rozgrywkach sięgnęli zawodnicy szczecińskiej Pogoni, choć uczciwie trzeba powiedzieć, że w finale sosnowiczanie postawili rywalom naprawdę twarde warunki. O podziale medali decydowały bowiem rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze ze stolicy województwa zachodniopomorskiego. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Skład podium uzupełnili zawodnicy teamu Zagłębie Dąbrowskie, którzy ograli w meczu o brązowe medale Westovię Tarnów aż 7:0.

Po meczach nie mogło się oczywiście także obyć bez nagród indywidualnych, a wyczynem naprawdę godnym podziwu popisał się nasz reprezentant Łukasz Burczyk, który sięgnął po tytuł najlepszego strzelca imprezy po raz drugi z rzędu. Ponadto statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika odebrał znany z gry w Podbeskidziu Bielsko-Biała czy Rakowie Częstochowa Piotr Malinowski, a najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Markiewicza z Pogoni Szczecin.

W imieniu zarządu Zagłębie S.A. serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom wywalczenia srebrnych medali i już nie możemy się doczekać przyszłorocznej imprezy.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin