2024-04-01 15:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Ruch Radzionków 0:1 (0:1). Zaczęli mecz 9. młodzieżowcami…

Zagłębie II Sosnowiec – Ruch Radzionków 0:1 (0:1). Zaczęli mecz 9. młodzieżowcami…

21 maja 2023

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia przegrali z Ruchem Radzionków 0:1, tym samym tracąc definitywnie szanse na awans do III ligi. Złotego gola zdobył Adam Baran, który trafił do siatki sosnowiczan także jesienią w zremisowanym meczu 1:1.

Nasz zespół zaczął spotkanie z 9. młodzieżowcami w składzie, co dobrze wróży na przyszłość. Pierwsza połowa to przewaga Zagłębia II i groźne kontry gości, którzy w 24, minucie zdobyli bramkę po szybkim kontrataku. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej części gracze „Dwójki” mieli po rzucie rożnym. Po zamieszaniu piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

W drugiej połowie młodzi sosnowiczanie atakowali od samego początku. Trener Grzegorz Bąk przeprowadził łącznie siedem zmian i to właśnie poprawiło obraz gry. Niestety, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, który mógł doprowadzić do remisu. W 54 minucie Damian Pawłowski uderzył z 11 metrów nad bramką. W dalszej części gry zabrakło nam skuteczności i dokładności pod bramką rywali.

Trener Grzegorz Bąk:Przede wszystkim szkoda niewykorzystanych szans z naszej strony, a przede wszystkim rzutu karnego. Mieliśmy sytuacje przed stratą gola, ale ich nie wykorzystaliśmy. Dla nas bardzo ważne jest to, że zaczęliśmy mecz 9. młodzieżowcami.

Zagłębie II Sosnowiec – Ruch Radzionków 0:1 (0:1)

0:1 Adam Baran, 24 minuta

Zagłębie II: Siuta – Piątek (46’ Jakubowski), Staniak, Lipka (46’ Kozłowski) – Płuciennik (64’ Sraga), Uchnast, Hałatek (74’ Barć), Nowak (79’ Kopeć), Niemiec (46’ Pawłowski) – Dziedzic (82’ Szczyrba), Bębenek.

Ruch (skład wyjściowy): Strzelczyk – Turczyn, Harmata (69′ Zalewski), Fulianty, Ćwielong – Kopeć, Szromek (84′ Brewczyk), Siwy, Gwiaździnski, Baran (61′ Nawrocki) – Matysek (69′ Cichecki).

Sędziował Daniel Kruczyński z Żywca. Żółte kartki: Dziedzic – Ćwielong, Turczyn, Siwy. Widzów: 150.